NIEUWS 13 Zwerver bekent moord op bijna 100 vrouwen De FBI hoopt de slachtoffers van een seriemoordenaar te identificeren aan de hand van tekeningen die hij van de vrouwen maakte. Ze hebben een dromerige uitdruk king in de ogen, een flauw glim lachje om de uitgesproken rode lip pen of staren treurig in de verte. Zo herinnert Samuel Little (78), serie moordenaar en tekentalent, zich de vrouwen die hij zegt te hebben ge dood. Zijn 'schatjes', noemde hij ze eens. Little kreeg in Californië al drie maal levenslang voor het wurgen van drie vrouwen, maar heeft be kend dat hij tussen 1970 en 2005 meer dan negentig vrouwen heeft gedood, overal in de VS. De FBI heeft zestien portretten van Little naar buiten gebracht, in de hoop dat ze helpen om de vrouwen te iden tificeren. Dat is in zeker de helft van de gevallen nog niet gelukt. Kwetsbare vrouwen Namen van zijn slachtoffers kende Little meestal niet. Hij aasde boven dien op kwetsbare vrouwen, zoals prostituees en verslaafden, wier dood vaak niet werd onderzocht. Zo kon Little jarenlang zijn gang gaan. ,,Ik heb nooit senatoren of gouverneurs of chique journalisten uit New York gedood, niets van dat al'', zei hij vorig jaar in een inter view met een journalist van New York Magazine. ,,Als ik jou zou do den, zou het de volgende dag groot nieuws zijn. Ik bleef in de getto's.'' Jaren later herinnert hij zich wel opvallend veel details van de moor den - de kleur van het bankje waar de vrouw op zat, wat ze aan had op het moment dat hij haar in het oog kreeg, welke beweging ze maakte, in welke auto hij zelf reed. Hij ver telde alle vrouwen dat hij van ze hield en misbruikte hen vervol gens. Hij verklaarde ervan te heb ben genoten dat hij zijn slachtoffers had gewurgd. Zijn tekeningen zijn even nauw keurig: eerder zijn twee vrouwen geïdentificeerd aan de hand van de schetsen van Little. Hij tekent sinds hij als twintiger voor het eerst vast zat voor een overval. Op dit mo ment zit hij in een gevangenis in Texas. Zijn gezondheid verslech tert. Vanwege diabetes en hartkwa len zit Little in een rolstoel. Als de moorden bevestigd kunnen wor den, zou Little volgens de FBI een van de actiefst seriemoordenaars in de Amerikaanse geschiedenis zijn. Cruciale aanwijzing ,,We hopen dat iemand - een fami lielid, voormalige buur, vriend - een slachtoffer herkent en de cruci ale aanwijzing kan geven om de au toriteiten te helpen haar te identi ficeren'', meldde de woordvoerder van de FBI. De recherche heeft ook een kaart gepubliceerd met alle locaties waar Little een moord zegt te hebben ge pleegd, plus de informatie die hij gaf. ,,We willen deze vrouwen hun naam teruggeven en hun familie voorzien van langverwachte ant woorden. Het is het minste wat we kunnen doen.'' Samuel Little werd sinds de jaren 60 talloze keren gearresteerd voor onder meer verkrachting, geweld, diefstallen en overvallen, maar zat bij elkaar minder dan 10 jaar vast. Bij gebrek aan bewijs werd hij in de jaren 80 twee keer vrijgesproken van moord, voor een uiterst ge welddadige verkrachting in 1976 kreeg hij in die tijd maar drie maan den cel. In 2012 werd hij dankzij dna-on- derzoek alsnog in verband gebracht met drie moorden die in de jaren 80 werden gepleegd in Los Angeles. Hij werd gevonden in een daklo- zenopvang in Kentucky. Dat beweert althans de moeder van een van de kinderen, die alle bei op dezelfde dag zijn gebo ren: 17 januari 2017. De vrouw wil dat Ebecilio hun dochtertje er kend en heeft daarover al een rechtszaak gevoerd in Moskou. De rechter in de Russische hoofdstad bepaalde dat de Neder landse voetballer, die nu bij Rode Ster Belgrado onder contract staat, tot 23 februari de tijd heeft dna- materiaal af te staan. Voldoet hij niet aan die uitspraak, dan zal Ebecilio volgens het Russische recht automatisch worden erkend als de vader. Anna Bagajeva (28) ontmoette Ebecilio in een restaurant in Mos kou in de zomer van 2016. De voetballer, die tussen 2010 en 2012 voor Ajax uitkwam, was net ge transfereerd van Mordovia Sa ransk (op zo'n 800 kilometer ten zuidoosten van Moskou) naar Anzji, memoreert Bagajeva. ,,Hij zat daar met een vriend aan een ander tafeltje en we raakten aan de praat.'' De twee spraken vaker af en za gen elkaar één of twee keer per maand als Ebecilio in Moskou was. De club Anzji traint daar vaak, omdat het in de Russische deelrepubliek Dagestan soms po litiek te onrustig is. In april 2017 blijkt Bagajeva zwanger. ,,Lorenzo zei dat hij kin deren wilde. Toen ik zwanger was, beloofde hij dat we een gezin zou den vormen. Hij zei dat hij van me hield'', vertelt de ontwerpster van dameskleding, afkomstig uit de Noord-Russische stad Kirov. ,,Ik was verliefd en ik geloofde hem.'' Wat ze niet wist, was dat Ebeci- lio tegelijkertijd ook een relatie had met een andere vrouw, Daria Danilina. Ook zij raakte van hem in verwachting en baarde op 17 ja- nuari 2017 een zoon. Bizar genoeg op dezelfde dag kreeg Bagajeva een dochter, Malena. Beide vrouwen verschenen af gelopen mei in het Russische tele visieprogramma Poest govorit ('Laat maar praten') om hun ver haal te doen. De redactie van het programma had dna-materiaal van beide kinderen afgenomen en laten onderzoeken. Het resultaat: met meer dan 90 procent zeker heid hebben ze in ieder geval de zelfde vader. Foto De vraag is: wie is dat? Eén ding is zeker: Ebecilio staat op de foto met zijn zoontje en diens moeder. Als beide kinderen verwant zijn, kan het dus niet anders dan dat hij van beiden de vader is. Bagajeva zegt dat ze al ruim een jaar geen contact meer heeft met Ebecilio. ,,Hij wilde mij en Ma- lena rond oud en nieuw 2017 naar Nederland halen. Ik zei hem dat hij op tijd moest zijn, omdat we allebei een visum nodig zouden hebben. Daarna heb ik niets meer van hem vernomen.'' Sindsdien woont ze met haar dochtertje en haar zus in een tweekamerappartement in Mos kou. Inkomsten heeft Bagajeva niet, en Ebecilio heeft haar geen cent betaald, beweert ze. De voetballer was niet bereik baar voor commentaar. vrijdag 15 februari 2019 GO Seriemoordenaar portretteerde zijn slachtoffers Karlijn van Houwelingen Houston Samuel Little werd in 2012 ver oordeeld tot driemaal levenslang voor de moord op drie vrouwen in Los Angeles in de jaren 80. Oud-Ajacied verwikkeld in rel in Rusland De Nederlandse voetballer Lorenzo Ebecilio (ex-Ajax) zou bij twee vrouwen twee kinde ren hebben verwekt toen hij in Rusland voetbalde. De Russi sche rechter wil dat hij een dna-test laat uitvoeren. Joost Bosman Moskou Ebecilio speelde van 2010 tot 2012 voor Ajax. foto pics united Daria Danilina (l) en Anna Bagajeva met hun kinderen. M Veertien van de in totaal zes tien tekeningen die de FBI heeft vrijgegeven. Re chercheurs hopen de identi teit van de vrou wen te achter halen. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13