Warmetruiendag, maar laat trui maar in de kast Slotbetoog tegen Holleeder: 800 pagina's in 4 dagen Primavera 10 NIEUWS ERVAAR PORTUGAL NU SUPERVOORDELIG €325 acties.primaverareizen.nl oF bel 010-2452555 Op dag 51 van het Holleederpro- ces schraapt officier van justitie Sabine Tammes haar keel om aan een 800 pagina's tellend slotbe toog te beginnen. Ze vat het mon sterproces tegen 's lands bekend ste crimineel in cijfers: 61 getui gen zijn gehoord, 91 dagen lang. Het proces telt inmiddels 1244 ordners, met meer dan een half miljoen pagina's. Uit die oneindige hoeveelheid dossierstukken is volgens haar één conclusie te trekken. Hollee der liegt. Of het nu gaat om de plek waar het losgeld van de Hei- nekenontvoering lag begraven of om de verdeling van filmrechten: Holleeder past de waarheid tel kens aan. ,,Zoals de wind waait, waait mijn rokje", aldus Tammes. Dan schetst ze hoe Holleeder een misrekening heeft gemaakt. Altijd rekende hij op de loyaliteit van zijn zussen, met wie hij een slechte jeugd en geheimen rond het Heinekenlosgeld deelde. Toch pleegden ze het ultieme verraad door mee te werken aan zijn ver volging. ,,Zijn egocentrische ge drag, zijn allesoverheersende do minantie en vooral de bedreigin gen zijn de nekslag voor die loyaliteit geweest." In tegenstelling tot hun broer hebben de zussen in het proces wel een geloofwaardig verhaal neergezet, vindt het OM. Met de i Proces telt 1244 ordners met half miljoen pagina's geheime opnames die Astrid maakte, is niet gerommeld. En haar verklaringen zijn, aldus het OM, steeds consistent en be trouwbaar geweest, net als die van haar zus. Hun broer Gerard heeft nooit durven verklaren. Het OM verdenkt Holleeder er van opdracht te hebben gegeven tot vijf liquidaties, waarbij zes do den vielen. Op 1 maart volgt de strafeis, die vermoedelijk levens lang zal zijn. Daarna zal de verde diging reageren. Het vonnis wordt in de zomer verwacht. van 13 graden in het noorden tot 17 graden in het uiterste zuiden. Nau welijks wind en geen wolkje te be kennen. Uit de wind en in de volle zon voelt het als 20 graden. Kortom: terrasweer. Woensdag was trou wens de eerste lokale lentedag met 15,4 graden in Maastricht. Flarden Ook in het weekeinde kunnen er records aan flarden gaan. Zaterdag bijvoorbeeld. Het record voor De Bilt uit 1998 staat op 15,1 graden. Ter vergelijking: de koudste 15 februari stamt uit 1956 toen in de nacht na de roemruchte elfde Elfstedentocht (de enige zonder winnaar, omdat de eerste vijf gediskwalificeerd werden) in De Bilt de temperatuur daalde tot 19,5 graden onder nul. Normaal gesproken is midden februari de koudste periode van het jaar. De maxima W liggen dan rond 5 gra den en 's nachts is het rond het vriespunt. Het vroege lenteweer is het gevolg van een hogedrukgebied boven de Alpen, dat ervoor zorgt dat er warme lucht uit Zuid-Europa naar ons toe stroomt. 1914, 1949, 1957, 1959, 1961, 1964, 1990, 1998, 2002, 2003, 2004, en 2008 werden er in wintermaand fe bruari warmterecords in De Bilt (het landelijke meetpunt) gebro ken, waarbij het kwik richting de 15 graden kroop. ,,De warmste 15 februari was in 2017, toen werd er in Maastricht 17,1 graden Celsius gemeten'', zegt weerman Raymond Klaassen. Van daag verwacht hijtemperaturen „Je hoort mij niet zeggen dat dit prachtige weer jammer is", lacht Petra Lettink, directeur van het Kli- maatverbond. Vandaag is het offici eel Warmetruiendag, een initiatief van het Klimaatverbond. De bedoeling is dat thuis en op kantoor de verwarming een paar graden lager gaat om zodoende CO2 te bespa ren. Met een dikke trui en warme choco blijf je warm. Maar dat is niet nodig van daag: het voelt als lente. Ook Lettink hangt haar trui terug in de kast. „Ik zie het maar zo: deze warmste Warmetruiendag ooit brengt ook het gesprek op gang dat we steeds meer extremen krijgen." Maar zo extreem zijn uitschieters naar 15 graden in februari helemaal niet, weet Weerplaza. Om de paar jaar gebeurt dat wel. Ook in 1912, REIZEN Aparthotel Paraiso de AlbuFeira Appartementen Villas Barrocal Appartementen i Appartementen Alagoa Azul vrijdag 15 februari 2019 PC Het Openbaar Ministerie is be gonnen aan het slotbetoog in de zaak Holleeder. Voor het uitspreken is vier dagen uitge trokken. In het betoog geeft de officier van justitie 'leugenaar' Holleeder ervan langs. Koen Voskuil Amsterdam Moeder natuur heeft het mooi geregeld: vandaag is het Warmetruiendag, maar er kan zomaar een warmterecord sneu velen. In het zuiden van het land kan het wel 17 graden worden. Wie moet werken: in het week einde blijft het lenteachtig. Ton Voermans Rotterdam Van^^S>.p. ?t+sa+iEsi Van €485 p.p. o.b.v. 2 personen* Portugal Algarve AlbuFeira Ma. 11-03-19 22 dagen 2-kamer appartement zwembadzijde voordeeltarief, logies Leuk centraal gelegen Ruime Faciliteiten en goede service X W ÜBi Portugal Algarve Armafao de Pêra Diverse data in april 8 dagen 2-kamer appartement, logies Leuke moderne appartementen Vlakbij het leuke vissersdorpje Pêra o.b.v. 2 personen* *Exdusief reserveringskosten en calamiteitenfonds Kleinschalige accommodatie Binnen no-time op het strand en in het centrum X I9B I2SI Portugal Algarve Monte Cordo Ma. 25-03-19 15 dagen 2-kamer appartement algemeen, logies Op loopafstand van het strand en centrum Geliefd bij jong en oud Portugal Algarve Altura Ma. 08-04-19 15 dagen 2-kamer appartement, logies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10