Valentijnsdag koop je in de winkel! H&h cfk regionale nieuws uis Zeeuwse gemeenten en ministerie grijpen in bij Intervence JOL Vandaag bij deze krant Walcheren Topdrukte bij de bloemist Intervence kampt met lange wacht lijsten waardoor kinderen niet op tijd worden geholpen en krijgt dat niet opgelost. Uitspraken van rech ters over de hulp aan kinderen wor den niet op tijd uitgevoerd. Boven dien zijn er veel wisselingen in ge zinsmanagers en is er te weinig per soneel. De gezinnen en kinderen krijgen daardoor regelmatig te ma ken met een andere hulpverlener. Dit schrijven de gezamenlijke wethouders voor jeudgzorg in Zee land aan hun gemeenteraden. Volgens de wethouders is Inter vence ook financieel in problemen gekomen. De zorg wordt vergoed door de gemeenten op basis van de hulp die Intervence levert. Omdat de instelling minder kinderen helpt, dalen ook de inkomsten. Het gevolg is dat de gemeenten steeds vaker de zorg toevertrouwen aan andere zorginstellingen. Inmiddels is sprake van een vertrouwensbreuk tussen de overheden en Intervence. De Zeeuwse gemeenten zijn al sinds oktober vorig jaar in gesprek met Intervence over een oplossing, maar zij kwamen er samen niet uit. Uit onderzoek bleek wel dat Zeeland veel minder betaalde aan Intervence dan andere soortgelijke instellingen in de rest van het land krijgen. De gemeenten wilden daarom wel meer betalen voor de zorg aan kin deren én 680.000 euro extra geven De huidige directeur van Intervence wordt op non-actief gesteld voor onder meer psychologische onderzoeken, maar het bestuur en de raad van toezicht van Intervence vonden dat nog te weinig; zij vroe gen ook extra geld om de onderbe zetting op te lossen. Omdat de ge meenten dat niet wilden geven, wees Intervence het aanbod in de cember af. De gemeenten hebben daarom ook meermaals met het ministerie van Justitie en Veiligheid gesproken. Op 1 februari hebben zij gezamenlijk besloten in te grijpen bij Intervence, zodat de Zeeuwse gezinnen en kin deren de hulp krijgen die ze nodig hebben. ,,De zorg voor deze kwets bare groep mag niet onzeker zijn", benadrukken de wethouders deze harde ingreep. Eén van de maatrege len is dat de huidige directeur van Intervence op non-actief wordt ge steld en wordt vervangen door een tij delijke directeur die schoon schip moet gaan maken. In ruil daarvoor betalen de gemeenten toch meer voor de zorg, maar dan volgens hun oude aanbod - er komt geen geld bij voor extra personeel. De inkomsten worden tot 1 juni gegarandeerd. Dan moet ook een onderzoek klaar zijn naar de toekomst van deze vorm van jeugdzorg voor de lange termijn in Zeeland. In Zeeland wordt ook jeugdzorg gegeven door andere instellingen, zoals Juvent. De problemen bij In- tervence staan daar los van. donderdag 14 februari 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530" De speelgoedwinkel dreigt uit het straatbeeld te verdwijnen. Eeuwig zonde, vindt Ellen Verhulst die zojuist met haar kinderen Stijn en Esmee een bezoekje heeft gebracht aan Intertoys XL in Middelburg. ,,Het is een stukje beleving en op bol.com heb je dat niet.'' »zeeland 2 en kijken ie/oorgang "an de liefde Uitgelicht Uittips Mijn Zee/and Televisie Jr Weer g ZEELAND 4 Deel jeugdzorg onder curatele De hulp aan 1100 Zeeuwse ge zinnen met kinderen in moeilijk heden schiet ernstig tekort. De zorginstelling Intervence pres teert zo slecht dat de Zeeuwse gemeenten en het ministerie van Justitie en Veiligheid hebben in gegrepen om de zorg aan kwets bare kinderen op orde te krijgen. Maurits Sep Middelburg Bijzonder pzc.nl zacht Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 7 11688 FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1