NYNKE DE JONG Vier jaar cel geëist in Frankrijk voor fraude met paardenvlees PtJL Z*\ Fly Drives Kreta C O reiskatern.nl 6 Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Column @Nynke Meer dan 500 ton goedkoop paar denvlees werd in 2012 en 2013 ver kocht in zeker zes Europese lan den alsof het rundvlees was. Tegen de Nederlandse mede verdachte Hans W., ook uit Breda, werd achttien maanden voor waardelijk geëist. Hijvoerde vooral uit wat Jan F. hem opdroeg, zei aanklager Aude Le Guilcher. ,,Maar hij moet geweten hebben dat hij iets strafbaars deed. Hij en Jan F. waren namelijk in 2012 al voor een soortgelijk delict veroor deeld." Tegen de twee Franse ver dachten in het proces werd één jaar cel en twee jaar voorwaarde lijk geëist. De twee Fransen en de twee Nederlanders staan terecht voor 'oplichting in georganiseerd ver band'. Jan F. en Hans W. kochten het paardenvlees in Roemenië, importeerden het en sloegen het op in Breda en verkochten het daarna aan het Franse bedrijf Spanghero. Dat verkocht het vlees vervolgens door aan een bedrijf in Luxemburg, gespecialiseerd in diepvriesmaaltijden. Door zowel de Nederlandse als de Franse verdachten werden eti ketten op het vlees verwijderd en veranderd. Daardoor dacht het bedrijf in Luxemburg dat het Frans rundvlees kocht in plaats van goedkoper Roemeens paar- denvlees. Volgens aanklager begon het bedrog met vlees in Breda ,,Het bedrog begon in Breda'', zei aanklager Le Guilcher. Daar wer den de eerste verpakkingen rond het paardenvlees verwijderd, door het bedrijf van Hans W. ,,Maar dat bedrijf werd opgericht door Jan F. en betaald door Jan F. Hij was de spil.'' Het proces tegen de vier vlees handelaren voor de rechtbank in Parijs heeft ruim drie weken ge duurd. De advocaten van het vier tal zullen nu nog hun slotplei- dooien houden. Een vonnis wordt over enkele maanden verwacht. Fly Drives Kreta Accommodaties: Inclusief Singlesday. En in de Valentijn-re- clame wordt gezegd dat je in ieder geval van jezelf moet houden. Kortom: wacht niet tot een ano nieme aanbidder dat geurtje voor je koopt. Koop het gewoon lekker zelf. Laat dit uw argument zijn, mocht u morgenavond alsnog op uw falie krijgen dat u niks romantisch hebt gepland. Dat zelfs een bosje benzi- nepompbloemen al te veel ge vraagd is. Valentijnsdag is niet meer de dag van de liefde, maar van de zelfliefde. Hou van jezelf, en verwen jezelf. En dan bij voor keur door iets te kopen. Begrijp me niet verkeerd: Valen tijnsdag is altijd een commercieel feest geweest, bedacht door men sen die willen dat je dingen koopt. En vanaf dit jaar hoefje dus niet eens meer iets voor een ander te kopen. en oprechts aan Valentijns- Valentijnsdag is niet meer de dag van de liefde, maar van de zelfliefde Morgen is het Valentijnsdag. Mocht u een partner heb ben die veel waarde hecht aan die feestdag, dan heb ik u bij dezen op tijd gewaarschuwd. Kunt u vanmiddag nog mooi even langs de bloemist racen. Ach ja, Valentijnsdag. Als tiener had die dag voor mij nog enig ge wicht. De leden van de school krantredactie hielden elk jaar een rozenactie, en het was altijd spannend of iemand er eentje voor jou had ge kocht, die je vervolgens ten overstaan van al je klasgenoten overhan digd werd. Sowieso was het een dag waarop ik, met een hart dat vol ver wachting klopte, bij de brievenbus lag te wachten. Klaar voor de liefde die zich op die dag aan mij zou openbaren. dag? Een grote parfumerieketen verbloemde de vercommercialise ring niet eens meer. Zij hebben dezer dagen een reclame voor Sin glesday uit de mottenballen ge haald. Singlesday is de dag voor de vrijgezel die ook in Nederland aan terrein wint. Afgelopen jaar viel die op 11 no vember, en online en in de win kelstraten smeten de retai lers met kortingen. Alles om de winkelende single het gevoel te geven dat hij zichzelf best eens in het zonnetje mocht zetten. De reclame van de parfumerieketen voor Valentijnsdag lijkt als twee druppels water op de re clame die ze maakten voor 8-daagse reizen woensdag 13 februari 2019 PC Valenti nsdaa Franse justitie noemt de Ne derlandse vleeshandelaar Jan F. uit Breda de hoofdrolspeler in het Europese schandaal rond paardenvlees. In Parijs is vier jaar cel tegen hem geëist wegens fraude. Frank Renout Parijs Meer informatie en boeken: Ga voor deze Fly drive Kreta naar onze website reiskatern.nl/pzc/STIP1904 of bel met Stip Reizen via 088 - 7070600 - ma t/m vrij 09.00 - 21.00 uur - za 09.00 -17.00 uur - zo 10.00-18.00 uur ïÜL B 0p uw eigen tempo en gelegenheid het prachtige Griekse eiland Kreta ontdekken? Dan zijn deze waanzinnige Fly Drives van Stip Reizen dé reizen voor u! Per huurauto doet u, afhankelijk van de gekozen reis, onder andere Heraklion, Gournes Plakias óf Piskopiano, Platanias Rethymnon aan, terwijl u onderweg geniet van cultuur, natuur strand. De reissom is inclusief vliegreis, verblijf in verschillende toeristenklasse hotels o.b.v. logies ontbijt en een huurauto categorie A (upgrades mogelijk). Maar dat is nog niet alles... U profiteert nu tijdelijk van nog eens 60,- korting op de al scherp geprijsde reissom van de Fly Drives Hoogtepunten van Kreta en Noord-Kreta! Boek vóór 26 februari 2019 en benut deze unieke kans! 0P=0P! Bestemmingen Afhankelijk van de gekozen Fly Drive doet u de volgende Griekse bestemmingen op Kreta aan: Fly Drive Hoogtepunten van Kreta: - Heraklion - Gournes - Plakias - Tavronites Fly Drive Noord-Kreta: - Heraklion - Piskopiano - Platanias - Rethymnon Tijdens deze veelzijdige Fly Drives op Kreta verblijft u in diverse toeristen klasse hotels. Op eigen gelegenheid arri veert u per huurauto achtereenvolgens het rustig gelegen Best Western Your Memories Hotel in Gournes, het Horizon Beach Hotel nabij Plakias waar u geniet van een waanzinnig uitzichtop een mooie baai en het kleinschalige Haridimos Apartments te Tavronites, gedurende de Fly Drive Hoogtepunten van Kreta. Daarnaast kunt u kiezen om Noord- Kreta op uw eigen tempo te ontdekken! Onderweg van bestemming naar bestem ming overnacht u in het Hotel Asterias Village Resort in Piskopiano, het moderne 4-sterrenhotel Porto Plantania Village in Platanias en tot slot in Hotel Achillion Palace te Rethymnon. Uw kamer in bovenstaande hotels is minimaal voor zien van een badkamer met bad/douche en toilet. Vliegreis Amsterdam/Maastricht - Heraklion v.v. Verblijf in verschillende toeristen klasse hotels Verzorging o.b.v. logies ontbijt Incl. All Inclusive huurauto (no-risk) - Gratis parkeergelegenheid bij de accommodaties Prijzen zijn op basis van 2 personen per kamer en onder voorbehoud van beschikbaarheid en wijzigingen, excl. ruimbagage voor de vlucht, niet genoemde maaltijden en drankjes, toe ristenbelasting, eventuele tolwegen, reis- en annuleringsverzekering, 35 administratiekosten per boeking en 2,50 bijdrage Calamiteitenfonds. Voorwaarden Maar is er anno 2019 nog iets liefs V Uitstekende manier om Kreta te ontdekken! V Cultuur, natuur strand Incl. vlucht, hotels en dagelijks ontbijt V Incl. all inclusive huurauto (no-risk)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6