II Meer parkeerplaatsen voor Plus Scharendijke Renesse wil voortaan ook op zondag naar de kermis 7 Kazernering heeft weer geld om te delen VERHUIZING NAAR RENESSE BOUWMARKT Na maanden lang voorbereiden en verbouwen waagt ondernemer Mark Lemsom de sprong naar de Duinzoom in Renesse waar hij aanstaande vrijdag op het Bouwplein een vestiging van Praxis opent. Gisteren sloten de deuren van zijn Formidovestiging in Burgh-Haamstede definitief. nderhalfjaar geleden werd duidelijk dat in heel Nederland de stekker uit het merk ^^^^^^Formido werd ge trokken. Dat betekende ombou wen naar Hubo, Kluswijs of aan sluiten bij Praxis. Dat laatste had gekund in het huidige pand, maar daar zaten wat haken en ogen aan. ,,Qua omzet en afmetingen was het huidige pand geschikt om om te bouwen. Maar de vorm en de entree waren een minpunt. Ook hebben we hier te weinig parkeer plaatsen", licht Lemsom toe. Lemsom is ook eigenaar van bouwmaterialenhandel BPG de Schouwse aan de Duinzoom en het idee ontstond om het daar naastgelegen pand aan te kopen. ,,Op dat moment stond dat niet te koop. Het werd alleen niet opti maal gebruikt. De eigenaar bleek bereid tot verkoop en zo konden we halverwege 2018 starten met de voorbereidingen om te verplaat sen naar Renesse." De tijd die volgde, leverde Lemsom de nodige slapeloze nachten op. De aankoop en ver bouwing vergden een miljoenen investering en het verkrijgen van de benodigde vergunningen was ook geen sinecure. Bovendien was het verlaten van Burgh-Haam- stede een heikel punt. ,,Toen het nieuws begon door te sijpelen bij de klanten, kregen we daar wel op merkingen over in de trant van 'nu moet ik verder rijden' of 'nu kan ik niet meer op de fiets komen'. Ter wijl het vaak niet eens een kilo meter meer is. Anderzijds zijn ze in Renesse en Scharendijke blij dat we wat dichterbij komen. En het Geen klant die het niet begreep als ik ze uitlegde waarom grote voordeel is dat als Praxis iets niet heeft, mensen altijd nog bij de BPG ernaast terecht kunnen. Bo vendien hebben we hier ruim vol doende parkeerplaatsen. Geen klant die het niet begreep als ik ze uitlegde waarom. Natuurlijk is het spannend of ze het er voor over hebben." Tijdsdruk Het ging niet allemaal vlekkeloos tijdens de verbouwing van het nieuwe pand. ,,Net voor kerst zag ik het even niet meer zitten. Het was onzeker of het allemaal goed kwam met het storten van de be- tonvloer en de vergunning was nog niet helemaal rond, omdat er nog een vuurlastberekening nodig was. Ik heb soms de neiging om te zeggen 'dit doe ik nooit meer'. Ei genlijk was de tijdsdruk iets te hoog. Maar het was ook gewoon niet anders." Het vertrouwde personeel gaat mee naar de Praxis, aangevuld met drie nieuwe mensen. Zij hebben de afgelopen weken keihard mee gewerkt aan de verhuizing. Lemsom is ontzettend blij met de inzet van iedereen om hem heen. ,,Mede door de (financiële) hulp van mijn vader, de hulp van de vo rige eigenaren, familie, personeel en de ondersteuning van Praxis hoofdkantoor en de andere vesti gingen uit Zeeland hebben we dit kunnen realiseren. Anders was het niet gelukt." ZIERIKZEE Het Fonds van Ka zernering heeft weer wat geld om uit te delen onder de bevol king. Door de extreem lage ren tebaten schoot dat er de afgelo pen twee jaar bij in. Door een gift van serviceclub Kiwanis is er weer 500 euro in kas ter ondersteuning van soci ale of culturele activiteiten in Zierikzee. Aanvragen kunnen tot 1 april schriftelijk (Postbus 5555, 4300 JA Zierikzee) worden ingediend. Het fonds bestaat sinds 1811 en diende vroeger om de kosten van inkwartiering van militairen bij inwoners van Zierikzee te beta len. RENESSE Eén keer per jaar strijkt de kermis neer in het hart van Renesse. Alle winkels en horeca zijn ook die zondag in het hoogseizoen geopend. Dus is het eigenlijk onzin dat alleen de attracties aan het Lange Reke dan stil moeten zijn, vinden ondernemers, dorpsraad én de kerkenraad eensgezind. In een brief aan de gemeen teraad van Schouwen-Duive- land pleiten de drie organisa ties voor het aanpassen van de lokale regels op dit gebied. De kermis van Renesse draait zes dagen, dit jaar van donderdag 25 tot en met woensdag 31 juli. Behalve op zondag. Dat wordt door alle partijen en liefheb bers als een hinderlijke onder breking gezien. ,,Het verstoort het huidige beeld van die bewuste zondag. Er is overal iets te doen in Re- nesse, behalve rond het kerk plein waar zich een dichte ker mis bevindt", aldus de betrok ken partijen. De zondagopen stelling zou volgend jaar in moeten gaan. Gaat de raad ak koord met het verzoek, dan le veren de kermisexploitanten een andere dag (aan begin of eind) in. SCHARENDIJKE Mensen die deze zomer met hun auto of cam per boodschappen willen doen bij de Plus in Scharendijke, hoeven niet langer eindeloos rondjes te rij den op zoek naar een plaats om te parkeren. De supermarkt breidt het parkeerterrein uit. Parkeren kan nu aan de voorkant van de winkel en aan de zijkant, maar de Plus heeft nu ook een stuk grond achter de brandweerkazerne gekocht. Daarmee komen er onge veer vijftig parkeerplaatsen bij, ook voor campers en auto's met cara vans. Dat geeft lucht, zegt supermarkt manager Michel Fennet. ,,Met name in de drukke weekenden rond Pa- sen en Pinksteren kon het behoor lijk chaotisch zijn. Mensen parkeer den soms in de wijk en daar waren bewoners niet blij mee." Goot En als de stratenmakers dan toch bezig zijn, dacht Fennet, dan kun nen ze gelijk zorgen voor een betere afwatering op het parkeerterrein aan de voorkant. ,,Er lag een goot, maar die werkte niet. We hadden regelmatig plassen water op het plein en dat was lastig met winkelkarretjes. Nu komen er kolken. Dan zijn de problemen op gelost." Voor Pasen zijn alle parkeerter reinen klaar. woensdag 13 februari 2019 Dag Formido in Burgh, hallo Praxis Mariska den Hartog Renesse Mark Lemsom heeft de sprong gemaakt van Formido naar Praxis. foto ernesta verburg - Mark Lemsom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50