I Tolhoek komt niet naar Terneuzen Leroy Jagesar heeft weer plezier in het karten BSC-toernooi 'nieuwe stijl' zo goed als rond I ZEELAND 11 Voetbalster uit Middelburg rijdt meerdere keren per week met haar vader naar Ridderkerk. Daar is ze aanvoerster van RVVH, dat uitkomt op het één na hoogste niveau van Nederland. jC llf 3 Voetballen tussen de jongens anger John de Bever nam in zijn tijd als profvoetballer van Dordrecht'90 ooit een medespeler in dienst als privéchauffeur. Naast de Bra bantse ex-prof, die als zanger hoge ogen gooide met de hit 'Jij krijgt die lach niet van mijn ge zicht', lijkt zoiets alleen wegge legd voor de Messi's en Ronaldo's van deze wereld. En toch kan ook een Zeeuwse voetbalster zich deze luxe permitteren. Als bijrijdster tuft de 23-jarige Alyssa Dijkstra namelijk drie keer per week heen en weer tussen woonplaats Middelburg en Rid derkerk, waar ze uitkomt op het één na hoogste niveau van Neder land. Dijkstra verdedigt de kleu ren van topklasser RVVH. 120 kilometer heen, 120 kilome ter terug. En dat drie dagen in de week. ,,Om 17.30 uur rijden we weg en rond 23.15 uur komen we weer thuis. Gelukkig is m'n vader er altijd bij'', vertelt de half-Mo- lukse. En vader, dat is Michael Dijkstra. Vroeger zelf uitkomend voor Middelburg en spelend op hoog zaalvoetbalniveau. Qua voetbalgenen mag de voet balster zeker niet klagen, want ook met een gevestigde amateur trainer als oom (Paul Telussa) en een oud-prof als neef (Björn Lan- geveld) is ze goed bedeeld. Daar naast voetbalt broer Jeremy in het eerste elftal van Jong Ambon. „M'n ouders zijn echt mijn steun en toeverlaat." Dijkstra duikt even in het verleden. „Ik raakte eens zwaar geblesseerd bij een trai ning. Ik had echt niet naar huis kunnen rijden, nooit. Dan is het wel handig als je vader er altijd nog is." De familie Dijkstra-Telussa, een grote voetbalclan dus. Toch was Dijkstra vroeger als jong meisje heel stellig. „Ik ga nooit op voet bal, riep ik altijd heel hard. Nou ja, het bloed kroop toch waar het niet gaan kon en even later voetbalde ik bij Oostkapelle. Vier jaar gele den koos ik voor RWH. Ik vond dat altijd al een leuke ploeg en het was het dichtstbij zijnd. IJzendijke was ook een eindje rijden geweest, maar zij speelden toen in de Hoofdklasse. Eén ni- veautje lager dus." Aanvoerster In Zuid-Holland transfor meerde de kleine Dijkstra de afgelopen seizoen van rechtsbuiten naar rechtsback. Ook haar positie in de hiërarchie veranderde, want sinds dit sei zoen is de Zeeuwse zelfs aanvoer ster. ,,Ik ben heel tevreden met m'n rol en heb ook echt een klik met de trainer. Dan zeg je ook niet zo makkelijk af voor een trai- DÉ DAUWENDAELE JO17 Ik ga nooit op voetbal, riep ik altijd heel hard. Nou ja, het bloed kroop toch waar het niet gaan kon Iets wat sommige teamgenoten in haar ogen wel iets te snel doen. ,,Dat vind ik wel teleurstellend ja, maar ik kan niet in ieders leven kijken. Zelf sta ik daar heel anders in. Er zijn teamgenoten die ook niet snappen dat ik bijvoorbeeld zo kan balen van een mindere training. Maar ik zit dan nog de hele terugweg te balen.'' Echt balen van de sportieve prestaties hoeft dit seizoen nog niet. In de competitie staat RVVH op een zesde plaats. Toch denkt Dijkstra niet aan de Eredivisie. ,,Dan zeg je wel iets raars. We spe len wel eens oefenwedstrijdjes te gen BVO's, maar dan zie je dat het niveauverschil toch wel heel groot is.'' Ajax In de competitie loop het dus vrij gesmeerd, maar in de beker lieten de RVVH-vrouwen het onlangs lopen. Met grote gevolgen. ,,Echt balen dat we van Bavel verloren, anders hadden we Ajax geloot. Ik las dat heel Bavel voor die wed strijd was uitgelopen." Voor Dijk stra was die wedstrijd een droom geweest, ze leeft immers voor het voetbal. ,,Op maandag en donder dag doe ik extra krachttraining. 's Avonds train ik dan nog op het veld.'' Dijkstra levert dus meer trai- ningsarbeid dan de gemiddelde amateurvoetballer. En waar de mannen op een wat hoger niveau ook nog eens kunnen rekenen op een (reiskosten)vergoeding, heeft de Walcherse minder geluk. ,,M'n ouders kunnen mij gelukkig on dersteunen, anders had dit nooit gekund. Daar ben ik ze enorm dankbaar voor.'' Dat Tolhoek sowieso afwezig is tijdens de Scheldeprijs, die start in Terneuzen en een grote rondgang door Zeeland maakt, betekent niet dat er geen enkele Zeeuw aan de start zou kunnen staan. De ploe gen van Brian van Goethem (Lotto-Soudal), Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert) en Nick van der Lijke (Roompot-Charles) komen namelijk wel naar Zeeuws-Vlaanderen. Het drietal komt dus in aanmerking voor een startbewijs. Ook het grootste geschut van het internationale wielerpeloton komt naar Terneuzen. Team Sun web (de ploeg van Tom Dumou- lin), Team Sky (dat onder anderen Chris Froome in de gelederen heeft), Bauke Mollema's Trek- Segafredo en Deceuninck-Quick Step, dat de wedstrijd vorig jaar won met Fabio Jakobsen, zijn en kele van de grote ploegen die 10 april aan het vertrek staan in Zeeuws-Vlaanderen. DVan Goethem, Minnaard en Van der Lijke maken wél kans op Scheldeprijs De koers gaat dan van start in Terneuzen en doet vervolgens verschillende plekken in Zeeland aan. Via Nieuwdorp, Middelburg, Veere, Noord-Beveland, Goes, Yerseke en Krabbendijke leggen de renners zo'n 130 Zeeuwse kilo meters af. De finish is in het Bel gische Schoten, een plaats nabij Antwerpen. BERGHEM Hij was het ple zier in zijn sport een beetje kwijtgeraakt, maar na een sei zoen afwezigheid is karter Le- roy Jagesar terug van wegge weest. Bij zijn rentree werd de achttienjarige Middelburger meteen tweede in de eindstand bij de Rotax Max Senioren tijdens de tweede en laatste ronde van de Winter Cup-competitie. „Ik ben hier heel blij mee'', zei Jagesar ,,De terug keer was niet makkelijk en er zijn nog veel verbeterpunten, maar het gaat duidelijk de goede kant op. Mijn nieuwe Kart Republic-kart bevalt goed. En samen met Stan Pex (teameigenaar van Leroy's team SP Tuning) is het een heel goede kart. Stan leert me heel veel op technisch vlak.'' Zoals het zo vaak gaat bij ge stopte sportmannen, begon het op een gegeven moment weer te kriebelen. Jagesar begon zijn sport steeds fmeer te missen en in december begon hij weer met trainen. Weldra kreeg hij het gevoel in de kart terug. ,,Ik miste het rijden heel erg en kwam toevallig een keer bij Stan terecht. Zo is het balletje gaan rollen. Ik heb het heel erg naar mijn zin bij zijn team. Ik heb echt weer plezier in het karten.'' Peter de Vos kondigde vorige maand namens de organisatie van het BSC-toernooi aan dat het eve nement komende zomer zal ver anderen. Er wordt gekozen voor een nieuwe opzet, te vergelijken met de Nations League, een toer nooi voor landenteams. Daarin spelen ploegen verdeeld over vier niveau's, tijdens de 33ste editie van de Borsele Sloepoort Cup in Nieuwdorp zijn dat drie klasses. Er wordt gespeeld in een A- B en C-categorie. Die eerste groep is met vier teams (Vlissingen, Zee- landia Middelburg, Arnemuiden en Oostkapelle) vol. De laatste groep (met zaterdag-vierdeklas sers MZVC, DwO'15, Patrijzen en de zaterdagtak van Vlissingen) is ook volledig gevuld. Voor de B-categorie is de orga nisatie echter nog op zoek naar één deelnemer. Zeven ploegen hebben zich inmiddels ingeschre ven voor die groep, maar er is nog een achtste team nodig om in twee poules van vier te kunnen spelen. woensdag 13 februari 2019 GO Juriën Dam Middelburg M Alyssa Dijkstra met vader Mi chael, haar grote steun en toe verlaat. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Alyssa Dijkstra in het shirt van RVVH foto rob weeda De pubers van de JO17 van Dauwen- daele keken Alyssa Dijkstra zo'n ander half jaar geleden eens goed aan. Want wat moest die vrouw in hemels naam wekelijks bij hen op de training komen doen? Het team van trainer Finus Kuijs moest in het begin maar wen nen aan de aanwe zigheid van de speelster van RVVH. „Maar ik werd vrij snel geaccepteerd, hoor. Al zijn ze wel wat terughoudender tegen me, zowel in als buiten het veld. Het zal een beetje de leeftijd zijn'', denkt Dijkstra, die in het dagelijks leven werkzaam is bij SportZeeland als consultent Sport Bewegen. Onder an dere begeleidt ze jong, oud en mensen met een beperking, bij diverse beweeg- programma's. Dijkstra drukte de jongens van Dau- wendaele direct op het hart om haar in de duels niet te ont zien. „Automatisch gebeurt dat toch wat. Maar ooit werd er een keer een overtreding op me gemaakt. 'Want nie mand pakt haar aan', riep iemand toen.'' Dijkstra kan er wel om lachen. ,,Had ik als jeugdspeelster ook maar tussen de jongens kunnen voetballen. Het is goed voor m'n ont wikkeling." Alyssa Dijkstra als speelster van Oostkapelle. foto lex de meester - Alyssa Dijkstra ning.'' De organisatie van de Schelde- prijs heeft het deelnemersveld bekendgemaakt. Nederlands grootste wielerploeg - Jumbo- Visma, waar ook Yersekenaar Antwan Tolhoek rijdt - ont breekt in de 22 namen tellende lijst. Daniel Vervelde Terneuzen De nieuwe opzet van de Bor- sele Sloepoort Cup krijgt lang zaam vorm. De organisatie van het toernooi heeft de poule-in deling inmiddels rond, maar is nog op zoek naar één deelne mer. Daniel Vervelde Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43