'Vrijburgstraa verkeersonve iS ik. éfMm 'Alleen woningbouw is te beperkt voor het KPN-gebouw' 6 Bewoners De Tuinderij boos over omleiding Culikaravaan in augustus weer naar Middelburg Bewoners van De Tuinderij in Vlissingen zijn in hun wiek geschoten, omdat ze twee maanden lang via een 'verkeersonveilige' omleiding van en naar huis moeten. De Vrijburgstraat aan de kant van Souburg-West fungeert tot april als ontsluitingsweg, terwijl het nor maal een eenrichtingsweggetje is. Bewoners en bezoekers die naar De Tuinderij moeten of uit die straat weggaan moeten allemaal gebruik maken van dezelfde weg. Bewoners en bezoekers die naar het deel van de Vrijburgstraat tussen Nieuwe Vlissingseweg en Tuinderij gaan, moeten in het smalle straatje keren, legt Frank Passchier uit. Verkeerslichten Passchier woont met vrouw en zoon in De Tuinderij en is één van de dertig ondertekenaars van een klachtenbrief aan de gemeente Vlissingen. De bewoners ageren te gen het afsluiten van de Vrijburg straat tussen Tuinderij en Jacoba van Beierenweg. Dat halverwege dat straatdeel tot april vrachtwa gens met 20.000 kuub zand over steken om voor een stevige funde ringsbodem in de toekomstige wijk Claverveld te zorgen, snappen ze. Maar dat daar geen verkeerslichten Dat is bekendgemaakt op de Facebookpagina van Culikaravaan Middelburg. Het eerste Zeeuwse food- truckfestival zal zoals ge bruikelijk te vinden zijn bij de Seismolen. Het streeft naar een aanbod van twin tig foodtrucks. En elke avond is er livemuziek. Cu- likaravaan is vier dagen open, elke dag van 13.00 tot 23.00 uur. Toegang tot het festival is gratis. ter hoogte van het Vrijburgpad, via welk weggetje de zandauto's van het bedrijventerrein Vrijburg naar het bouwterrein rijden, voor ko men, begrijpen ze niet. ,,Tweerichtingsverkeer op de smalle Vrijburgstraat tussen De Tuinderij en de Nieuwe Vlissings- eweg is ronduit gevaarlijk, zeker bij gladheid, duisternis en/of slecht weer. Voertuigen kunnen elkaar nauwelijks passeren, ook al niet omdat er vaak geparkeerde auto's staan. Hulpdiensten en vuilniswa- Bommeljé wilde oorspronkelijk het KPN-gebouw aan de Schelpweg omvormen tot een hotel met ver schillende welnessvoorzieningen. Dat stuitte echter op grote weer stand bij omwonenden die zich verenigden in de Stichting Leef baarheid Kom Domburg. Ze vinden dat zo'n hotelcombinatie niet past in een woongebied. De hotelier wil nu samen met Roompot, bouwconcern Volker Wessels en Lithos Bouw Ont- gens zullen ook problemen onder vinden", betoogt Passchier. Door eenrichtingsverkeer op de hele Vrijburgstraat in te voeren en pro blemen met werkverkeer op te los sen met verkeerslichten ontstaat de minste overlast voor bewoners en weggebruikers. Noodzakelijk, ook omdat de komende bouwjaren nog wel vaker wegen zullen worden af gesloten, voeren de protesterende briefschrijvers aan. Scholieren Gemeentelijk projectleider Jeffrey Beenhouwer bevestigt dat de situ atie niet ideaal is. ,,Maar het verkeer over de Vrijburgstraat naar de Weyevlietweg leiden, veroorzaakt meer problemen. Veel (basis)scho- lieren fietsen over die weg naar di verse scholen. Aan het afgesloten straatdeel wordt bovendien druk gewerkt aan onder meer de riole ring." Beenhouwer meldt dat hij een af vaardiging van de bewoners, waar Passchier niet bij was, in 'een con structief gesprek' heeft uitgelegd dat de gekozen oplossing na zorg vuldige risico-afweging als 'veiligst mogelijke' naar voren kwam. ,,Ook de aannemer had een belangrijke stem. Die doet dit soort klussen tenslotte vaker." De projectleider voegt er aan toe dat aanleg van een tijdelijke weg door de nieuwe wijk de verkeersveiligheid waarborgt tij dens de bouw van woningen op Claverveld. wikkeling het vakantiepark Hof Domburg en directe omgeving een grote opknapbeurt geven, inclusief de bouw van dat vitaliteitshotel. Voor de ontwikkelaar is het logisch dat als dat plan doorgaat, er aan de Schelpweg geen hotel komt. Wat dan wel, dat is nog niet duidelijk. ,,We wachten eerst af of we groen licht krijgen voor de plannen voor Hof Domburg en omgeving." Tijdens de commissievergade ring suggereerde Chris Maas (PvdA/GL) dat het KPN-terrein een mooie plek voor woningbouw is. Bommeljé laat weten dat dat inder daad een optie zou kunnen zijn. Maar tegelijkertijd zegt hij dat al leen woningbouw wat te beperkt is. ,,Er kan daar zoveel meer." De gemeente gaat nu een visie opstellen voor wat er daar aan de westrand van Domburg moet en kan komen. Daarbij worden alle mogelijke partijen betrokken zoals inwoners, ondernemers en belan genorganisaties. Eind dit jaar moet die visie er liggen. 'Staan en Opvallen'; De Spot, Beddewijkstraat 15, 19.30 21.30 uur: Kickstart Popaan- zee; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur: Concert Danny Vera Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelactiviteit voor senioren IN DE REGIO ADHD café in De Concurrent In café De Concur rent in Vlissingen wordt vandaag een ADHD café gehou den. Forumavond in Odulphuskerk In de Odulphuskerk wordt morgen een informatie- en fo rumavond gehou den over het thema 'voltooid leven'. Het thema wordt onder andere be licht door een huis arts vanuit de art senpraktijk, maar ook vanuit ervarin gen op de werk vloer in zorgcen trum De Scheldehof in Vlissingen. Daar naast zal er een bij drage geleverd wor den vanuit een zorgethische invals hoek. Aanvang om 20.00 uur. Driedaags evenement In het kader van de Kinderkankerdag houdt Modern Body Studio (Veer- seweg 36) donder dag, vrijdag en za terdag een evene ment. Organisator Angie van Dijken wil aandacht vragen voor Kanjerketting en Cliniclowns. Di verse bedrijven zoals een kapper, nagelsalon, en foodtrucks bieden hun diensten aan, het geld dat hier mee opgehaald wordt gaat naar de goede doelen. Van 11.00 tot 16.00 uur. MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 13 februari 2019 René Hoonhorst Vlissingen MIDDELBURG Smulpa pen en muziekliefhebbers kunnen zich weer klaarma ken voor Culikaravaan Mid delburg. Het foodtruckfes- tival vindt en met zaterdag 2 10 augustus. De Vrijburgstraat heeft tijdelijk tweerichtingsver keer. Het voormalige KPN-gebouw in Domburg mag geen hotel wor den als projectontwikkelaar en hotelier Peter Bommeljé een vi- taliteitshotel bouwt bij Hof Dom burg. Wethouder Arie Schot was daar zeer duidelijk over tijdens de vergadering van de raads commissie Ruimtelijke Ontwik keling. ,,Het is of het een of het ander, allebei kan niet." Emile Calon Domburg AAGTEKERKE Gymzaal, Aga- thastraat, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton GRIJPSKERKE Woonzorgcom plex Nimmerdor, 10.00-11.00 uur: Koffieochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+'ers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur: Biljarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Wekelijkse Koffie-in- loop voor bewoners van Wijk Dauwendaele; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Schindler's List'; Middelburgs Minitheater, 19.30 uur: Lezing Christine Bender OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur: Natuur- spreekuur 'Daar vraag je me wat' bij Terra Maris; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 16.45-17.30 uur: Kleuterdans voor kleuters van 4 en 5 jaar VEERE Het Akkoord, Oude straat 9, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00-17.00 uur: Expositie 'De reizende kunstenaar' ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tien den, 13.30-16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. biljar ten, kaarten en sjoelen. WA VLISSINGEN Het café is bedoeld voor mensen die dagelijks te maken hebben met de (on)mogelijkheden van ADHD. Wat betekent deze uitdaging in je da gelijks leven, met werk, gezondheid en relaties? De bijeenkomst geeft mensen de mogelijkheid om met elkaar te pra ten. De avond be gint om 20.00 uur. MELISKERKE MIDDELBURG STUKAFEST MIDDELBURG Studentenkamers zijn veel meer dan kotjes waar net een bed, een bureau en een bank in passen. Vaak zijn ze zelfs een toonbaar toneel voor muziek en theater. Dat liet Stukafest ook gisteravond weer zien, met optredens in studentenkamers in de binnenstad van Middelburg. Van de Amsterdamse band Lion's Den in de Bachtensteene tot het theater van Live4ever (foto) in Bagijnhof 5 en de poëziemu- ziek van Spreekuur, om de hoek in Bree 17. Elk optreden werd drie keer uitgevoerd, zodat bezoekers van Stukafest meerdere voorstellingen konden bezoeken. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38