Pulsvissers op de barricade Opknapbeurt vergt extra kosten van 3,4 miljoen euro vt\OHVtn4s*< ear™ Honderden mensen, jong en oud, uit Nederlandse was met een volle bus vertegenwoordigd. Vandaag vissersdorpen trokken gisteren naar Den Haag om te beslist de Europese Unie over het 'elektrisch vissen'. pleiten voor het behoud van de pulsvisserij. Zeeland Het werk begint in oktober en duurt tot en met april 2020. Zo heeft de re creatievaart er het minste last van. De renovatie is niet in Middelburg, maar in Krimpen aan den IJssel. De brug zou vorig jaar september al tijdelijk uit het straatbeeld ver dwijnen. Op het laatste moment werd de renovatie toen uitgesteld, omdat in oude verflagen chroom-6 werd gevonden. Dat is een stof die levensgevaarlijk kan zijn als het bij werkzaamheden vrijkomt. Aanne mer Hollandia maakte een schatting van de meerkosten. Die viel zo hoog uit, dat het dagelijks provinciebe stuur bang was dat de Europese aan- bestedingsregels zouden worden overtreden Noodknop Tot nader order werd de renovatie afgeblazen. ,,We drukten even op de noodknop", aldus gedeputeerde Harry van der Maas (SGP, infra structuur). ,,We schrokken van het bedrag." In de tussentijd zijn allerlei opties bekeken, van het aanleggen van een tunnel tot het laten vervallen van de Stationsbrug als verkeersverbin ding. De bouw van een nieuwe brug of de aanleg van een tunnel voor fietsers en voetgangers bleek erg duur. Omdat de middenpijler van de huidige brug in redelijke staat ver keert, is uiteindelijk toch gekozen voor renovatie. Van der Maas: ,,Pre- cies een jaar later gaan we de klus alsnog doen, inclusief de verwijde ring van chroom-6." Door een alternatieve straalme- thode te gebruiken, vallen de meer kosten voor het verwijderen van de chroom-6 goedkoper uit. Aanvanke lijk was het idee dat de brug in een tent moest worden behandeld door werklui in beschermende kleding. Met de techniek van het sponge jet- stralen kan 'met minimale bescher ming de brug als geheel gereinigd worden'. Dat is aanmerkelijk minder duur. Het werk duurt van oktober tot en met april 2020. Zo heeft de recreatievaart er het minste last van Het dagelijks provinciebestuur stelt de Staten voor in totaal ruim 5,4 miljoen euro op tafel te leggen. Daar zit ook de 1 miljoen euro bij die eer der, toen het werk was geschorst, aan het budget was ontrokken. Te gelijk vloeit er een half miljoen uit het exploitatiebudget van 2019 terug naar de algemene reserve, omdat daar geen gebruik van is gemaakt. Volgens Van der Maas komt het na plussen en minnen neer op 2,4 mil- j oen euro extra. Omdat het niet alle maal naar de aannemer gaat, blijft de provincie ruim binnen de grens van de 5 miljoen, waarbij een project Eu ropees moet worden aanbesteed. Het werk kan dus gewoon gegund worden aan de eerder gekozen aan nemer, Hollandia uit Krimpen aan den IJssel. Na de opknapbeurt moet de brug weer zestig jaar mee kunnen. It woensdag 13 februari 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl NATURE CUNIATE PEOPLE C ZEELAND 4 FOTO JOS VAN LEEUWEN Stationsbrug weg per oktober De Stationsbrug in Middelburg gaat er ruim een half jaar uit voor een ingrijpende opknap beurt. Bovenop het beschikbare bedrag van 2 miljoen euro trekt de provincie 3,4 miljoen euro uit omdat de kankerverwekkende stof chroom-6 moet worden ver wijderd. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33