30% 27% yJ 12% Hoe prikkel jij je werkende leven? intermediair MEDIA CULTUUR 29 Ik streef er meer dan ooit naar om in goede gezondheid mijn oude dag te beleven. Dan moet je zuinig zijn op je lichaam heeft. ,,Wat ik bereid? Zeg het maar en ik maak het. Voor Marjorie en mij zelf, voor de kinderen en kleinkinde ren, voor vrienden. Ik ben dol op kalfswangetjes, op vol-au-vent (koni- ninnenhapje of pasteitje, red). Als ik ossobuco bereid, maak ik er meteen twintig. Die vries ik in. Het is in mijn vak verleidelijk om thuis te komen en wat te halen, maar dat doen we niet meer.'' China Hij geeft jaarlijks honderd concerten, waar ook ter wereld, en ontgint nog altijd nieuwe gebieden. ,,We zijn al lang met China bezig. Ik heb één keer in Shanghai opgetreden, maar ik wil terug. Ook Rusland staat nadrukke lijk op mijn verlanglijst. ,,In de Verenigde Staten gaat het boven verwachting. Een moeilijk land hoor, iedereen poogt daar door te breken. Het land is zo immens: als je succes in Chicago hebt, betekent het niet dat de mensen je in Houston kennen. Maar het publiek is gewel dig. Heel hongerig. De mensen rede neren: laat eerst maar eens zien of je iets kunt. Ik krijg niets cadeau. ,,Heel anders dan in Mexico. Daar hoef ik m'n neus maar om de hoek te steken of iedereen begint te gillen. Of Colombia. Peru. In Lima bestormden fans het hotel. Echte Beatles-tafere len.'' Van de vermaarde muziekprodu cent en componist David Forster (Céline Dion, Michael Bublé, Josh Groban) kreeg hij in Los Angeles een prachtig compliment. ,,Jij geeft ande ren de kans zich op het podium te la ten zien en horen.'' En: ,,Wat jij doet k^n eenvoudigweg niet live zijn.'' Rieu: ,,We laten onze aanwezig heid op internet regelmatig onder zoeken en wat het meest naar voren komt, is dat mensen zeggen: bij An- dré Rieu word je nooit bedonderd.'' Met 120 man in vaste dienst en nog eens honderd freelancers op wie een beroep wordt gedaan, draagt André Rieu de verantwoordelijkheid voor de inkomsten van complete gezin nen. ,,Ik moet het allemaal bij elkaar strijken, want het is een heel duur sprookje. Maar ik ben ongelooflijk trots op het vertrouwen dat de mu sici en technici in mij hebben. Er zit ten flink wat koppels in het orkest en ach, eigenlijk zijn we één grote fami lie. Misschien klinkt dat kitscherig, maar het is geen valse romantiek. Zo ervaren we het met zijn allen écht.'' V Vind een nieuwe uitdaging, verdien meer geld oF volg een opleiding. Maak jouw keuze. Prikkel je werkende leven. Investeer. Ga naar intermediair.nl. vormt in juli traditioneel het decor van zijn Nederlandse zomerconcer- ten. Twaalf optredens met elk ruim 12.000 toehoorders. ,,Maar zo bont als ik het vorig jaar heb gemaakt... We sleepten ons van de ene jetlag naar de andere. Septem ber de Verenigde Staten, oktober Ar gentinië, november Australië. En dit jaar staan Chili en Colombia nog op het programma. We zeggen steeds: we moeten het nou echt eens rusti ger aan gaan doen.'' Glimlachend: ,,Maar dat zeggen we al heel lang.'' Het is welhaast het leven van een topsporter en dat vergt, aldus Rieu, een puike conditie. In 2010 kreeg hij een virale infectie op zijn even wichtsorganen - het oververmoeide lichaam stond een snel herstel in de weg. Zoon Pierre, zakelijk compagnon van zijn vader, zag er streng op toe dat de musicus zijn rust nam. Het was voor het eerst sinds de oprich- ting van het J ohann Strauss Orkest dat de maestro concerten moest af zeggen. Met zijn nimmer aflatende arbeidsethos ervoer hij dat als een bittere nederlaag. ,,Ik nam de waarschuwing wel ter harte. Ik dacht: het marcheert alle maal wel, maar na je 60ste moet je oppassen. Nu sport ik drie keer per week - krachttraining, squatten, bankdrukken, legpress, deadlift, de hele santenkraam - onder leiding van een personal trainer. Die martelt ons flink, want Pierre is ook van de partij. Dat maakt het een stuk gezelli ger.'' Zijn echtgenote Marjorie deelt eveneens in de gezondheidscultus in huize Rieu: zij beoefent krachtsport, fitness en aquarobics. Bovendien stopte André Rieu met drinken. ,,Van de ene op de andere dag, net als met roken. Ik pafte tot mijn 24ste, drie pakjes per dag. Toen wilden we kinderen en las ik dat ni cotine je sperma aantast. Ik ben mid den in een sigaret gestopt. Weg er mee. ,,Ik dronk elke dag twee glazen wijn. Vergif hoor, ook al doe je het met mate. Want je doet het wél dage lijks. Ik voorspel je: drinken van alco hol wordt net zo'n taboe als roken. Ik drink nu water. Of een Heineken 0.0. Smaakt best lekker.'' Ook het dieet - of beter: verstandig eten - heeft in Huis de Torentjes, het kasteeltje van André Rieu aan de voet van de Sint-Pietersberg in Maas tricht, zijn intrede gedaan, waarbij de violist zelf met grote regelmaat de pollepel hanteert. In een gloed nieuwe keuken die, lacht hij, 'de af meting van Schloss Schönbrunn' woensdag 13 februari 2019 GO zoekt uitdaging door van baan te veranderen wil meer verdienen v volgt binnen een jaar een opleiding of training M Rieu: ,,In Mexico hoef ik mijn neus maar om de hoek te steken en iedereen begint te gillen.'' FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29