Real-aanhang sluit Vimcius in de harten klaart klus al in Manchester u Li iy 23 PORTRET Madrid dat de laatste weken juist weer zo fijn speelt. Al zal het voor Ajax al lekker zijn als de wedstrijd tegen Madrid iets van hoop of per spectief geeft. Dat Ajax weer in vorm komt. Ten Hag: ,,Vorm be staat niet. Je moet fysiek helemaal top zijn. En dan kan het goede ge voel ook zo weer terug zijn.'' Ajax zal er op moeten hopen. Ook omdat deze wedstrijd gedeeltelijk het gemoed bepaalt voor de ko mende weken waarin Ajax de boel kan repareren of juist overal naast kan grijpen. De recente zes edities tussen Real en Ajax (2-0, 4-0, 3-0, 3-0, 4-1, 4-1 verlies) was het krachtverschil pijnlijk groot. Het grote doel van Ajax is om weer brutaal mee te spelen in de subtop van Europa. Of het verschil nu kleiner is dan een paar jaar terug? ,,Real Madrid is na tuurlijk de grote favoriet. Het is onze uitdaging om te laten zien hoe dichtbij we zitten.'' Edwin Winkels Barcelona Tien minuten, net tien minuten had hij voor het eerst mogen meedoen in het eerste elftal van Flamengo, toen Vimcius Jünior, pas 16 jaar jong, speler van Real Madrid werd. Tien minuten die hem eerst, twee dagen later, een profcontract opleverden met die club uit Rio de Janeiro waar hij al sinds zijn tiende werd op geleid. Een contract met daarin een afkoopclausule van 45 mil joen euro die Real Madrid tien dagen later, eind mei 2017, graag betaalde voor hét talent uit Brazilië waarop alle Euro pese topclubs al een tijdje aas den. Het is één van die talenten die eens in de tien jaar op staan, zeiden ze in Brazilië al, waar ze toch wel wat gewend zijn qua belofte volle tieners. Na de aan- koop 'parkeerde' Real - Madrid hem nog een jaar bij Flamengo; met Ronaldo, Benzema en Bale in de aanval zou er voor de Brazili- A-*. aanse jongeling wei- nig plaats zijn. Toen Cristiano vorige zomer vertrok en de Madrilenen geen grote spits kochten, kwam Vinicius over. Met tranen nam hij af scheid van Flamengo, waar hij jarenlang verbleef in het jeugd centrum waar afgelopen week einde de slaapzaal in vlammen opging en tien jonge voetballers om het leven kwamen. Maar ook in een Real zonder Ronaldo bleek voor Vimcius vooralsnog geen plaats. Het is pas na nieuwjaar dat Vinicius van de opvolger van Lopetegui, de Argentijn Solari, een kans heeft gekregen. Real zat in een dip, de ploeg zwabberde door de competitie, eigen mensen als Isco en Marco Asensio maakten de belofte niet waar, en er was een frisse wind nodig. Lang wa ren er twijfels om een Brazili aanse jongen van inmiddels 18, nauwelijks gewend aan het Spaanse leven, die verantwoor delijkheid te geven. Maar de Braziliaan greep de kans met beide voeten aan. Druk? Nee. Vooral onbevangenheid. Scoren heeft hij nog niet veel gedaan, in de paar hele en veel halve wedstrijdjes, maar hij zorgt voor de oncontroleerbare drei ging die wat onvoorspelbaar heid aan het Madrileense spel toevoegen. Zijn populari teit bij het publiek is in enkele weken zo ge groeid dat Solari hem niet zomaar aan de kant zalla- gen het Britse beton. En Di Maria was nog niet klaar met zijn strafexpeditie. Uit een voorzet van de aanvaller tikte Mbappé binnen: 0-2. Thomas Tu- chel vierde de treffer alsof de Champions League al de prijzen- kast in Parijs in kan. De trainer van Paris Saint-Germain had de hele eerste helft volop afkeurende ge baren gemaakt richting zijn spe lers, maar in deel twee waren de Fransen wel duidelijk de bovenlig gende partij. En dat zonder de ge blesseerde sterren Neymar en Edinson Cavani en met dit keer Kylian Mbappé als een veredelde centrumspits. Die van Manchester United zit al tijden op de reservebank. De Belg Romelu Lukaku is, in tegenstelling tot bijvoorbeeld zijn ploeggenoot Paul Pogba die in de slotfase nog rood kreeg, weinig wijzer gewor den van de trainerswissel bij de club. Ole Gunnar Solskjaer, de op volger van José Mourinho, is aan het winnen geslagen, maar zonder de centrumspits van de Rode Dui vels. Natuurlijk wilde Manchester United dit seizoen graag heel ver komen op het miljoenenbal. Maar hun situatie is natuurlijk niet te vergelijken met die van de koplo per in de Franse competitie. Paris Saint-Germain gaat ongetwijfeld weer de landstitel in Lique 1 ver overen, maar dat zou de club ge chargeerd gezegd waarschijnlijk ook doen met pakweg Hans de Ko ning, Rene Hake of Adrie Polder vaart aan het roer. De voorsprong op nummer twee Lille is met tien punten al zeer geruststellend. Maar Tuchel is door de steenrijke club eigenlijk alleen aangetrokken om met zijn elftal succesvol te zijn in Europa, iets dat zijn voorganger Unai Emery niet voor elkaar kreeg. Dat vedette Neymar er wederom niet bij is als het circus in de Champions League echt losbreekt, is een aderlating. Maar het zal niet als een geldig excuus worden ge zien als de Franse topclub wordt geëlimineerd in Europa. In de andere achtste finale won AS Roma op eigen veld van FC Porto: 2-1. Ajax Real Madrid woensdag 13 februari 2019 GO Real Madrid vermaakt zich in de avonduren in de Johan Cruijjf Arena, Ajax traint 'gewoon' Ajax op De Toekomst. FOTO ANP, AFP Hij is Gareth Bale gepasseerd als aanvaller in de basis van Real Madrid. Eerder dan de club verwachtte heeft coach Solari een beroep moeten doen op de pas 18-jarige Bra ziliaan Vimcius Junior om de spelvreugde en goede resul taten te doen terugkeren. ^Vimcius. FOTO GETTY IMAGES Vermoedelijke opstellingen M* ki Scheidsrechter Damir Skomina (Slovenië) Vanavond aftrap 21.00 uur Veronica, Ziggo Sport Johan Cruijff Arena Amsterdam nv Emirares

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23