Paris Saint-Germain kmm1 r;: 22 CHAMPIONS LEAGUE, 1/8 FINALES AJAX - REAL MADRID A ëtfÜH Kort Dortmund mist Marco Reus Borussia Dortmund mist aanvoerder Marco Reus (foto) vandaag in het Champions League-duel met Tottenham Hotspur in Londen. De aanvaller van de koploper van de Bundesliga, dit seizoen goed voor zeven tien doelpunten in alle competities, heeft nog te veel last van een dijbeenblessure. Nürnberg ontslaat Köllner De Duitse voetbalclub 1.FC Nürnberg heeft trainer Michael Köllner ontslagen. De trai ner wordt verantwoordelijk gehouden voor de laatste plaats in de Bundesliga. Nürnberg is laatste met 12 punen. Assistent Boris Schommers en Marek Mintal nemen de ta ken van Köllner over. Hartoperatie Pernille Blume De Deense zwemster Pernille Blume heeft een hartoperatie ondergaan. De olympisch kampioene op de 50 meter vrije slag is eind januari met succes geopereerd. Renault onthult bolide Het Formule 1-team van Renault heeft de bolide (foto) onthuld voor het komende sei zoen. De renstal wil aansluiting vinden met de topteams Mercedes, Ferrari en Red Bull. Teambaas Cyril Abiteboul vindt dat zijn renstal de sterkste bezetting heeft met Da niel Ricciardo en Nico Hülkenberg. Flitsen Winst Stilte Kaarten Ajax gaat vanavond de grootste wedstrijd in jaren spelen. Tegen Real Madrid, misschien wel de mooiste en bekendste club ter wereld, in de achtste finales van de Champions League. Een duel, waar we in Nederland naar verlangen. Je zou het bijna vergeten zo midden in een peri ode vol ellende voor Ajax. Maar vanavond staat de wedstrijd van de beloning op het programma. Midden in de spotlights van het mondiale voetbal. In een volle Jo- han Cruijff Arena waar de mensen zo graag weer willen voelen wat ze voelden voor de winterstop. In de naastgelegen Ziggo Dome kijken ook nog eens 17.000 mensen mee op grote schermen. Een wedstrijd tegen Real Madrid, de winnaar van vier van de laatste vijf edities van de Champions League. De laatste drie op een rij ook nog eens. Pardon? Beloning? Ja, een belo ning voor die reeks van twaalf on geslagen wedstrijden in Europa voor de winterstop. Toen de spe lers van Ajax nog konden lachen en vieren. Toen ze nog vrolijk groepsfoto's maakten in de kleed kamers van Dinamo Kiev, Benfica en AEK Athene. Precies dat gevoel wil trainer Erik ten Hag weer op roepen zo vlak voor de wedstrijd tegen de Koninklijke opponent. ,,Door mentaal weer hetzelfde te doen als voor die wedstrijden. Dat zijn geen vaste rituelen. Maar we moeten weer in die modus komen. Het gevoel oproepen dat we wel degelijk meetellen. We hebben iets goed te maken.'' Ajax-Real Madrid, een klassiek affiche dat zo fijn klinkt. Met tal van legendarische edities. Blader maar eens naar de volgende pagi na's. Maar bovenal een wedstrijd om je op te verheugen, ongeacht de enorme vormcrisis waarin Ajax We moeten het gevoel oproepen dat we meetellen. We hebben iets goed te maken beland is. Simpelweg omdat voet ballend Nederland snakt naar wedstrijden tegen de grootste clubs ter wereld. Het is ook dat gevoel waaraan Ten Hag appelleert tijdens zijn voorbe schouwing. Een paar keer ook valt de clubnaam Bayern München, ook zo'n grootmacht die eerder dit seizoen het beste bij Ajax naar bo ven haalde. Ten Hag: ,,Deze tegen stander daagt opnieuw ongeloof lijk uit. Natuurlijk willen we de si tuatie van de laatste weken niet, maar bij geen enkele ploeg gaat het altijd maar in een stijgende lijn. Soms zit je in een dal. Daar moe ten we mee dealen.'' Komt Real dan misschien wel op het juiste moment? ,,Dat kan zijn ja. Het is een geweldige uitdaging.'' Camera's Een blik in de perskamer van Ajax zegt genoeg. Dit is weer een mo ment waarop iedereen meekijkt. Tweeëntwintig camera's op een rij, een colonne Spaanse journalisten. Ze hebben het allemaal over 'Fren- kie', toekomstig speler van FC Bar celona. In alle varianten komen de vragen over hem voorbij. Ten Hag komt steeds met deze conclusie. ,,Hij is fit. Hij zal nog meer gemoti veerd zijn als aanstaand speler van Barcelona om tegen Real te spelen. Maar iedereen zal die motivatie hebben.'' Natuurlijk zal alles 'moeten klop pen', zoals dat zo mooi heet, om een resultaat te boeken tegen Real i&uywMj wuat-nm 1Mb ggllUMi— Presnel Kimpembe bofte maar. Na zijn vroege gele kaart speelde hij gisteravond een paar keer flink met vuur. De Italiaanse arbiter Daniele Orsati spaarde de Franse interna tional, de tweede gele prent bleef uit. En zo kon het gebeuren dat uit gerekend de 23-jarige verdediger kort na rust een corner van Angel di Maria achter keeper David de Gea mikte. Een gouden doelpunt op vreemde bodem, een treffer die de Franse ploeg meteen dichtbij de kwartfinale brengt. En ook nog eens uit een voorzet van Angel di Maria, die voor de pauze ook al een opvallende rol had gespeeld. Want daar lag Angel di Maria opeens voor de pauze. Met een van pijn vertrokken gezicht tegen de muur die de aanhang op Old Traf- ford scheidt van het domein van de spelers. Ashley Young kwakte de 30-jarige Argentijn, die ooit falie kant mislukte in dienst van de En gelse topclub, zonder pardon zo te- Quotevandedag 'Ik ben niet bezig met Chelsea, ik werk bij Derby' woensdag 13 februari 2019 VOETBAL VOETBAL ZWEMMEN FORMULE-1 Tennisster Caroline Wozniacki heeft zich afgemeld voor het toernooi in Doha. De Deense heeft last van een virusinfectie. Basketballer James Harden van Houston Rockets heeft zijn opmerkelijke reeks van 30 punten of meer in een duel opgevoerd naar dertig duels. Hij maakte 31 punten in het ge wonnen duel met Dallas Mavericks 120-104. Kelly Dulfer vertrekt na dit seizoen bij de Deense topclub Kopenhagen. De 24-jarige handbalster wil dichter bij huis gaan spelen. 42 De Spaanse wielrenner Francisco Mancebo heeft op 42-jarige leeftijd de vijf daagse Ronde van de Filipij- nen gewonnen. De nummer 3 van de Tour de France in 2005 koerst dit jaar voor een Ja panse prof- ploeg. 1 Voor alle Euro pese voetbal duels wordt deze week een minuut stilte gehouden. Het is een eerbe toon aan voet baller Emiliano Sala (foto), die na een vlieg tuigongeluk overleed. 5 De Ajacieden Donny van de Beek, Noussair Mazraoui, Mat- thijs de Ligt, Nicolas Taglia- fico en Daley Blind staan op scherp. Bij een kaart missen ze de return in Madrid. O a 0) Koninklijk duel beloning voor worstelend Ajax Daniël Dwarswaard Amsterdam -Erik ten Hag 1 IKVUimm ft ïWïïliïliÜWil ===r=s=; liapltfiiCIi!I! xWtfmiliM Mbappé maakte de 0-2 voor PSG in Manchester tegen Uni ted. FOTO AFP Zonder Neymar en Cavani ont deed Paris Saint-Germain zich gisteren op Old Trafford van Manchester United: 0-2. De weg naar de kwartfinale ligt wagen wijd open voor de Franse ploeg van Thomas Tuchel. Manchester United J Paris Saint-Germain Mikos Gouka Rotterdam/Manchester -Oud-Chelsea speler Frank Lampard wordt genoemd als mogelijk opvolger van coach Sarri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22