GELD Kaas smelten als belangrijkste taak Vijf foute financiële aannames op wie? Cf 20 Test Fonduesets Als je net samenwoont denk je er wellicht niet aan, maar volgens Chanien Engelbertink is de financiële administratie té belangrijk om niet te regelen. Aan de hand van vijf misverstanden legt ze uit hoe je dat doet. Wel zelf afwassen Voor de romantici Boska gebruikt geen elektrici teit, maar zet waxinelichtjes in om de kaas te verwarmen. De kaarsjes zet je in een houten plateau, de kaas gaat in een witte aardewerken pan. Je moet wel even geduld hebben voor je aan tafel kunt, na 20 a 25 minuten is de kaas warm genoeg. De temperatuur instel Fonduen en grillen Verkeerde aanname 1: 'Het saldo op onze en-of- rekening is van ons allebei' Handig voor de boodschappen en op het spaarrekeninggedeelte kun je mooi wat apart zetten voor de vakan tie of een nieuwe wasmachine. Appeltje-eitje zou je denken, maar hier komt volgens Chanien Engel bertink meteen misverstand num mer 1 om de hoek kijken. „Stellen denken dat het saldo gemeenschap pelijk is. Dat is niet zo." Ze geeft een voorbeeld: ,,Stel, Peter en Marieke wonen samen in een huurhuis en openen een en- of-rekening. Peter verdient veel meer. Daarom stort hij elke maand 600 euro op de rekening en Marieke maar 100. Dat gaat maanden, mis schien jaren zo door en er ontstaat een aardig vermogen. Mochten Peter en Marieke uit elkaar gaan, dan heeft Marieke niet opeens recht op de helft van die spaarsom. Zij heeft alleen recht op het deel dat zij heeft ingelegd." Veel stellen zijn zich hier niet van bewust, zegt Engelbertink. En dat kan behoorlijk uit de hand lopen. ,,Stel dat je afspreekt dat partner A elke maand 500 euro op de spaarreke ning stort, terwijl partner B de maan delijkse boodschappen betaalt. Dan is partner B bij het uit elkaar gaan echt de pineut. Die krijgt niks van die spaarrekening en blijft met de lege pindakaaspotten achter." Oplossing: zorg dat de bood schappen van de gezamenlijke reke ning betaald worden en dat beide 'Leg in het contract vast dat de overwaarde van het huis wordt gedeeld' partners evenveel geld op deze reke ning storten. Of maak van het ver mogen gemeenschappelijk bezit in een samenlevingscontract; zie ook: 'verkeerde aanname 5'. Verkeerde aanname 2: 'Mijn huis is jouw huis' Laten we Peter en Marieke weer als voorbeeld nemen. Engelbertink: „Marieke heeft een mooi koophuis en Peter trekt bij haar in. Samen wonen ze daar een tijdje, het huis stijgt in waarde. Dat kan in deze tijden mis schien wel oplopen tot een ton. Maar als ze uit elkaar gaan, heeft Peter geen woensdag 13 februari 2019 GO Eind 17de eeuw stond al een recept in een Zwitsers kook boek: 'Koken met kaas en wijn'. Ruim driehonderd jaar later staat de kaasfondue nog altijd op menig eettafel. Fon duesets zijn te koop vanaf drie tientjes tot 200 euro. Zowel de goedkope als duur dere sets hebben de belang rijkste taak, het smelten van de kaas, prima voor elkaar. De verschillen zitten 'm in het uiterlijk, het gebruiksgemak en de veelzijdigheid. Een mooi design levert dus punten op, net als vaatwas- bestendige onderdelen of een extra bakplaat. Het panel van BesteProduct.nl selec teerde drie fonduesets in drie prijscategorieën. Tristar FO-1107 Prijs: €30 De meeste mensen gebruiken de fondueset sporadisch en willen er dus niet te veel geld aan uitgeven. Deze set speelt daarop in met een prijskaartje van 30 euro. Het apparaat is geschikt voor kaas, chocolade en bouillon. De pan is binnen enkele minuten op tempera tuur en kan flink heet worden. Hij moest zelfs wat lager dan de stand die de fabrikant aanraadde. Wat uiter lijk betreft heeft de set wat weg van een ouderwetse ketel. Het schoonmaken moet helaas op de ouderwetse manier. De pan kan niet los van de warm tevoorziening, dus je moet zelf met een sopje in de weer. Boska Candlelight Prijs: €50 len is niet mogelijk. Qua design blinkt deze pan uit, van de pan tot aan de prikkertjes straalt de set sfeer en kwaliteit uit. Geschikt voor zowel kaas- als chocoladefondue. WMF Kitchenminis Raclette for Two Prijs: €70 De duurste van de drie, maar het is dan ook een kaas- en chocoladefondue, grillplaat, bakplaat en raclette in één. In tegenstelling tot veel andere geteste bakplaten, wordt de WMF ruimschoots heet genoeg. Vlees schroeit snel dicht en de kaas smelt, al duurt dat wel 25 minuten. Eerlijk zullen we alles delen JETTE PELLEMANS Een eerste stap bij het samen wonen is vaak het openen van een gemeenschappelijke rekening. -CHANIEN ENGELBERTINK Chanien Engelber tink (46) is estate planner (adviseur in familierechtzaken) bij Van Ewijk Estate Planning in Bussum. Daarvoor werkte ze jarenlang als notaris. Nieuwe situatie: de een trekt bij de ander in, die al een koophuis heeft. De set wordt gele verd inclusief spatels, vorkjes en pannetjes. Met de fonduepan op de plaat blijft er een mini-oppervlak over om vlees op te grillen, precies genoeg voor met z'n tweeën.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20