boldBrmsn.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! bolderman.nl NIEUWS 15 Advocaat Bénédicte Ficq 'monster' genoemd in onthuld telefoonfragment Een door RTL uitgezonden telefoongesprek tussen Willem Holleeder en Peter R. de Vries groeit uit tot mediaspektakel en advocatenrel. „Uiterst bedenkelijke journalistiek", stelt advocaat Ficq, die door Holleeder van maffiapraktijken wordt beticht. De Orde van Advocaten heeft haar met klem verzocht niets te zeggen tot de zaak is uitgezocht. Maar de gelou terde advocaat Bénédicte Ficq kon zich gisterochtend niet langer inhouden. In een drie pagina's tellend commentaar, dat ze verspreidt via Twitter, maakt ze gehakt van de aantijging dat zij Wil lem Holleeder en diens toenmalige raadsman Stijn Franken in 2011 heeft bedreigd. Wetende dat RTL Boulevard later die avond fragmenten zal uitzenden waarin Holleeder spreekt van maffia praktijken en hij Ficq een monster noemt, kiest de advocate voor de te genaanval. Ze spreekt op haar beurt van uiterst bedenkelijke journalistiek. Volgens haar verdraait Peter R. de Vries, die de tape openbaart, willens en wetens de werkelijkheid. En zo groeit een telefoongesprek tussen een crimineel en een misdaad journalist uit tot een rel in media- en advocatenland. Wat ging eraan vooraf? In 2011 belt Holleeder vanuit de ge vangenis naar zijn advocaat, Stijn Franken. In het advocatenkantoor zit ook Peter R. de Vries, die dan nog on speaking terms is met Holleeder. Tegen de beroepsregels in laat Franken de misdaadjournalist gebruikmaken van zijn afgeschermde advocatenlijn. Zo kan Holleeder zonder angst te worden afgeluisterd zijn verhaal doen. Holleeder vertelt een opzienbarend verhaal. Hij zegt te zijn bedreigd door Bénédicte Ficq, op dat moment de raadsvrouw van Dino Soerel. Ficq zou hebben geëist dat Holleeder gaat ver klaren dat hij Willem Endstra heeft af geperst en daarbij Soerels naam heeft misbruikt. Een verklaring waarmee Holleeder in eigen voet schiet. Ernstig De dreiging via de advocate zou zo ernstig zijn, dat Holleeder vreesde te worden vermoord als hij zou weige ren. Het telefoongesprek met De Vries is daarom bedoeld als 'een codicil'. Als Holleeder een onnatuurlijke dood zou sterven, moet de misdaadverslaggever dit gesprek naar buiten brengen. Volgens Ficq verdraait Holleeder daarmee de boel. ,,Er is weinig nodig om het grote spel van Holleeder te doorzien'', zegt ze. De Neus zou door het gesprek met De Vries juist Soerel willen laten ophouden met het afleg- Ficq kan proberen de aandachtaf te leiden door mij aan te vallen, maar de feiten zijn de feiten gen van voor hem belastende verkla ringen. Ficq vindt een onderbouwing daarvan in het boek Judas van Astrid Holleeder, die schrijft dat het drei- gingsverhaal een vooropgezet plan was van haar broer. Toen Peter R. de Vries in mei vorig jaar in televisieprogramma RTL Late Night vertelde over zijn rol als getuige, zei hij nog sceptisch te staan tegenover het dreigingsverhaal. ,,Ik geloof dat verhaal ook niet dat Bénédicte Ficq dat heeft gedaan. Ook dat geeft een beetje weer hoe Holleeder dingen pro beert in te steken, te manipuleren.'' Inmiddels heeft hij onder ede ver klaard dat zowel Franken als Holleeder zich oprecht bedreigd voelde. Ficq stelt dat De Vries daarmee de werkelijkheid willens en wetens ge weld aandoet. Ze verwijt hem op ui terst dubieuze wijze journalistiek te bedrijven. In reactie daarop zegt De Vries dat er geen misverstand over kan bestaan dat Holleeder en Stijn Franken zich be- dreigd voelden. ,,Ik heb dat laatst nog onder ede gezegd en Stijn Franken heeft daar nog geen woord van weer sproken. Bénédicte Ficq kan proberen de aandacht af te leiden door mij aan te vallen, maar de feiten zijn de fei ten.'' Geloven Over zijn uitspraak in het tv-pro- gramma RTL Late Night zegt hij: ,,Het gaat er niet om dat ^k het geloof, maar dat Holleeder en Stijn Franken het ge loven. En dat staat zwart op wit in een brief die ik bezit.'' Volgens Ficq heeft Peter R. de Vries te veel petten op in het proces. Hij is slachtoffer, getuige, maar ook journa list en deskundige. Die laatste twee rollen gaan hem slecht af, vindt Ficq. De Vries: ,,Dat mag zij vinden. Mis schien is dat ook weleens lastig.'' Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Barcelona en Andorra 12 dagen Engeland, Ierland en Schotland 13 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 5 dagen Zwarte Woud en Mainau 12 dagen Rondreis Polen 12 dagen Ierland, the Wild Atlantic Way woensdag 13 februari 2019 'De Vries liegt over bedreiging Holleeder' Koen Voskuil Amsterdam Willem Holleeder en misdaadverslaggever Peter R. de Vries. -Peter R. de Vries Kijk op de site bij /video Voor uitleg over de Holleedertape Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 1 6 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 15,29 april 13, 27 mei/10,24 juni/8 juli etc. Vertrekdata: 15,29 april 6,13, 2 7 mei 10,24 juni 8 juli etc. Vertrekdata: 15 april 6,27 mei 17 juni/8,29 juli/19 augetc. Vertrekdata 15 april/8 juli 5 aug/2,30sept Vertrekdata: 15,22 april 123 sept/14 okt Vertrekdata: 15,29 april 13 meiI 24juni/8,22juli/5,19augetc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15