EUWS 11 De politie vond een lijst met de namen van zeventig meisjes, met een aantekening of ze nog maagd waren ik lamp, als hij foto's laat ontwikkelen. De Tilburger moet 2,5 jaar de cel in en daarna verplicht in behandeling. In zijn proeftijd gaat hij weer de fout in. Tijdens reizen naar Ethiopië mis bruikt hij een onbekend aantal 'zeer jeugdige meisjes', blijkt uit een recht bankverslag uit 1999. Weer moet V. de cel in, vijftien maanden dit keer. Dat de straf niet hoger uitvalt, is omdat op de foto's die hij maakte niet duidelijk wordt of de meisjes jonger of ouder zijn dan 12 jaar. Niet veel later emigreert hij naar Kenia. Levenspad Uit zijn strafdossier bij de rechtbank in Breda, in handen van deze krant, blijkt dat het levenspad van Hans V. geen aangeharkt paadje is. Hij wordt in 1952 geboren in Tilburg, een rauwe arbeiders stad. Zijn moeder is een lieve vrouw. Ze sterft als Hans nog jong is. Zijn vader is een militair, van half-Duitse komaf. Een alcoholist die geweld tegen zijn kinderen niet schuwt. Op een dag, Hans is 17 jaar, is hij het zat. Hij neemt zijn vader stevig in de houdgreep. Anderen moeten de man ontzetten. Pa houdt zijn handen voortaan thuis. Hans gaat in dienst, studeert aan de Sportacademie en runt een hondenken nel in Oud-Turnhout, net over de Belgi sche grens. Op 37-jarige leeftijd keert hij terug naar Tilburg. Aan het groezelige Korvelplein begint hij een kapperszaak en een leerwinkel. Tegelijkertijd gaat hij rechten studeren aan de universiteit. Het lijkt een poging om bij zijn vader in het gevlij te komen. ,,Die keek op tegen juris ten", vertelt Hans aan een psycholoog. In Kenia opent Hans een weeshuis. Dat luistert naar de naam Spring Chicken, 'Piepkuiken'. Ook daar lijkt het misbruik door te gaan. In 2001 moet hij in Nairobi voor de rechter komen, omdat drie meisjes (12, 13 en 15 jaar) hem aanklagen. Volgens Michael Wasonga van The Cradle, een stichting die kindermis bruik in Kenia bestrijdt, ligt het aan tal slachtoffers mogelijk veel hoger. ,,De politie vond een lijst met de na men van zeventig meisjes, met een aantekening of ze nog maagd waren of niet.'' V. neemt de weesjes volgens een rapport van The Cradle mee op vakanties naar de stad Mombasa, waar hij ze 'deelt' met vrienden. Na een mysterieuze rechtsgang, waarin getuigen en ouders volgens The Cradle worden geïntimideerd, wordt V. vrijgesproken. Hij sticht een nieuw weeshuis, een eindje buiten de stad. Hij leeft in Afrika als een ko ning, zegt een familielid in Neder land, dat anoniem wil blijven. Naar eigen zeggen heeft Hans elf kinde ren, bij verschillende vrouwen. Narcistisch Volgens het rapport dat een klinisch psy choloog in 1995 opstelt, heeft Hans van zichzelf een narcistische persoonlijkheid. Hij is egocentrisch, heeft weinig empa- thisch vermogen en is 'sterk lustvol ge richt'. Ook heeft hij de neiging 'voorbij te gaan aan zijn eigen onvolkomenhe den'. Zelf wijt hij zijn misstappen in die tijd aan gebeurtenissen begin jaren 90. Zijn grote liefde verlaat hem. Ook zegt hij dat lokale criminelen hem afpersen. Eén ge beurtenis in het bijzonder heeft grote im pact. Hans verklaart dat hij in 1992 na een avondje kermis wordt ontvoerd door drie mannen. Ze verkrachten hem in het stadspark en urineren over hem heen. Daarna moet hij ze 8.000 gulden beta len, zijn laatste geld. Uit angst voor represailles ('Ik werd met de dood bedreigd') doet hij geen aangifte. De psychologen lijken zijn ver haal te geloven. ,,De verkrachting heeft V. diep geschokt", schrijft een van hen. Hans heeft nachtmerries, ontwik kelt een slaapstoornis. Seksuele contac ten, vooral met donkere vrouwen, zijn voor hem een uitweg. V. maakt foto's van de vrouwen met wie hij seks heeft. Die bewaart hij in een album, vaak met een plukje schaamhaar erbij. Een aantal volwassen vrouwen be schuldigt hem er achteraf van hen gedro geerd te hebben, alvorens het tot seks komt. Hans 'verzamelt' op deze manier 185 vrouwen. In november 1994 stapt hij over op kinderen, zegt hij tegen de on derzoekers. Een duidelijke verklaring geeft hij niet. Op 19 mei 1995, drie weken na zijn aanhouding, vertelt hij de rech- ter-commissaris dat hij 'opgelucht' is. ,,Het is de laatste periode eigenlijk alle maal geëscaleerd." Hans V. zegt zijn le ven te willen beteren en behandeling te willen ondergaan. ,,De dag van de aan houding was een zwarte dag voor mij, maar misschien ook wel een nieuw be gin." Het is allemaal wat anders gelopen. In 2016 gaat de Keniaanse politie op nieuw naar hem op zoek. Er zijn mel dingen van misbruik, dat tussen 2011 en 2014 zou hebben plaatsgevonden in een appartement van V. in Nairobi. Daar zijn soms twintig meisjes tege lijk. Volgens de aantijgingen geeft hij de meisjes een beetje geld in ruil voor seksuele handelingen, en stuurt hij hun moeders ondertussen om bood schappen. Vier slachtoffertjes, 8 tot 14 jaar oud, doen aangifte. Volgens Joseph Ndunda, een Keniaanse journalist, ligt het echte aantal slachtoffers op nieuw hoger. ,,Niet alle ouders stap pen naar de rechter. Voor de zaak maakt dat niet uit. Op misbruik van kinderen onder de 12 jaar staat in Ke nia een levenslange gevangenisstraf. Als hij schuldig wordt bevonden, komt hij nooit meer vrij.'' In april dient zijn zaak in Nairobi. Volgens Keniaanse media is V. nu op borgtocht vrij. Hij hult zich in stil zwijgen. Aan de lokale website Nai robi News wil hij slechts één ding kwijt. ,,Ik ben onschuldig.'' Kras.nl of bel 088-0885 886 woensdag 13 februari 2019 PC Hans V. verscheen vorig jaar november voor de rechtbank in de Keniaanse hoofd stad Nairobi. foto francis NDERITU/ NAIROBI NEWS -Michael Wasonga, stichting The Cradle Kras.nl/31825 Kras.nl/76634 Kras.nl/76921 Kras.nl/25600 Kras.nl/76720 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusieF reserveringskosten en Calamiteitenfonds Griekenland - KeFalonia Spanje-Teneri Fe Cyprus - Paphos Curagao Mexico Inclusief ontbijt Gratis shuttle naar het centrum Omgeven door prachtige tuin Inclusief ontbijt Rustige omgeving Uitzicht op zee Voor liefhebbers van rust Zee op ca. 300 m Aan de rand van Paphos Luxe villa's en appartementen Riante buitenterrassen Klantbeoordeling 8,8 AU Inclusive I Tropisch en sfeervol eco-resort I Omringd door prachtige natuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11