Ties' vader was zijn moeder JOL Mmmm.... komkommer in de klas! Ambtelijke top hikt aan tegen ruim 72 miljoen euro aan extra uitgaven Walcheren Leerlingen die gezond eten krijgen van school én tijdens de pauze actief zijn, hebben minder last van overgewicht. Maur.ce Schuif eens aan bij een datingprofielcoach >P20 Een extra bedrag van ruim 72 mil joen euro is nodig voor onder meer schilderwerk, nieuw tapijt, beveili ging en de verhuizing van het kin derdagverblijf van het parlement, blijkt uit een vertrouwelijk stuk, dat door deze krant is ingezien. Het Rijksvastgoedbedrijf - dat over de renovatie gaat - steggelt met de Tweede Kamer over wie de rekening moet betalen. In de be groting van het Rijksvastgoedbe drijf is voor deze zogenoemde niet-huisvestingskosten 12,5 mil joen euro uitgetrokken. Dat blijkt dus veel te weinig, tot schrik van betrokken ambtenaren. ,,De kosten zijn deel van een eer ste inventarisatie", zegt een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken, waar het Rijksvastgoedbedrijf onder valt. ,,Het is voorbarig om te spreken van tegenvallers of onverwachte kosten. Dit is een eerste inventari satie en wordt nog verder onder zocht.'' In paniek Toch riep directeur-generaal An- net Bertram van het Rijksvast goedbedrijf betrokkenen enkele weken geleden 'in paniek' bij el kaar, zo zegt een bron. De licht ver bijsterde afgevaardigden van de Eerste en Tweede Kamer, Raad van State en Algemene Zaken kregen te horen dat iedereen het eens moest zijn over de overschrijdin gen. ,,Dan kunnen we het claimen bij Financiën'', zou Bertram heb- Dit is een eerste inventarisatie en wordt nog verder onderzocht ben gezegd. Het Binnenhof moet tussen 2020 en 2025 helemaal op de schop. Het gaat vooral om het vervangen van verouderde leidingen en in stallaties. In totaal is ruim een half miljard euro uitgetrokken voor de operatie. Het extra bedrag van 72 miljoen euro is opgebouwd uit meer dan twintig posten. De post die eruit springt is 14,5 miljoen voor 'sani tair, schilderwerk en tapijt'. Een ingewijde zegt daarover: ,,Hoezo onvoorzien? Dat zie je toch aanko men?'' In het verleden werd de begro ting van rijksprojecten vaak over schreden. Het vorige kabinet heeft erop gehamerd dat dat bij de reno vatie van het Binnenhof niet mocht gebeuren. Ook moest de uitvoering sober zijn. dinsdag 12 februari 2019 8°C Nieuwsmedia Transman Ruben van Westen baarde na een probleemloze zwangerschap een zoon: Ties. Hoe dat bevalt, vertelt de geboren Zeeuw in de televisieserie 'Hij is een Zij', een reeks over de transitie van transgenders. Autoliefhebber. Profielfoto'- Renovatie Binnenhof duurder De renovatie van het Binnenhof in Den Haag gaat tientallen mil joenen euro's meer kosten dan begroot. Betrokken ambtenaren reageren geschrokken. Jan Hoedeman Peter Winterman Den Haag —woordvoerder ministerie van Binnenlandse Zaken Droge pzc.nl periode Ook voor het laatste breekt aan regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530" FOTO ERNESTA VERBURG ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1