Enorme bosbrand in Nieuw-Zeeland NYNKEDEJONG EXTREEM VOORDELIG! Rondreis Schatten van Sardinië Cruise Middellandse Zee 6 Column @Nynke NELSON Door een zeer om vangrijke bosbrand in Nieuw- Zeeland hebben al drieduizend mensen hun woningen moeten verlaten. Ook andere bewoners rond de stad Nelson op het Zui dereiland worden opgeroepen zich voor te bereiden op een eva cuatie. De bosbrand wordt be stempeld als de ergste in de afge lopen vijftig jaar. Inwoners kun nen voorlopig niet terug naar huis. De bewoners van nog eens 170 panden staan klaar om indien noodzakelijk te vertrekken. De brand heeft in korte tijd al meer dan 2000 hectare land binnen een straal van 27 kilometer is de as ge legd. Het vuur is vermoedelijk per ongeluk ontstaan tijdens het om ploegen van een weiland in Pi geon Valley. In totaal zijn 155 brandweerlie den zijn met behulp van 23 heli kopters en twee blusvliegtuigen bezig de branden onder controle te krijgen. Vooral de hevige wind, die voor vandaag is voorspeld, baart de brandweer zorgen. Volgens brandexpert Grant Pearce heeft het 'erg hete, droge en winderige weer van de laatste maanden' het beboste gebied uit gedroogd en het brandgevaar vergroot. Terwijl de wind ons allemaal van de weg blies, was dit weekend het weekend van de Elfstedentocht. We memoreer den het dubieuze record dat er nog nooit zo lang géén tocht is ge schaatst. 8071 dagen geen Tocht der Tochten. Dat is heel lang, voor al die mannen en vrouwen die winter in, winter uit, hun schaats- conditie onderhouden. Want je weet maar nooit wanneer je aan de bak moet. tKijk die gekke Friezen in juni vergaderen over een tocht die er wéér niet gaat komen van de Koninklijke Friese Elfsteden, over wie de NTR vrijdag een schitterende documen taire uitzond. Voor de docu mochten voorzit ter Wiebe Wieling en het rayonhoofd van Sneek, Johan Hoogland, aan schuiven bij De Wereld Draait Door. Er wer den fragmenten getoond van hoe men nuari 1997 reed ik, warm aange kleed, met mijn familie naar de Zwette. Vol verwachting keken we uit naar de renners, die daar nog fris voorbij kwamen schaatsen, op weg naar hun eerste stempel in Sneek. Het was pure magie, hoe in de dagen daarvoor een complete tocht uit de grond was gestampt, compleet met kluunplek in Sneek, EHBO-posten, stempelposten en slaapplekken. De tocht zelf is een magische ervaring, maar het werk van de vrijwilligers lijkt bij tijd en wijle ook op magie. En ik kan het weten, want ik stond er destijds met mijn neus bovenop. Daar kun je lacherig naar kijken. Maar als de Elfstedentocht er als nog komt, zullen we ze nog dank baar zijn, die vergadertijgers en tapijtkopers. kluuntapijt uitzocht, en over de hesjes die de rijders krijgen wan neer er weer geschaatst gaat wor den. Er werd een beetje lacherig naar gekeken. Kijk die gekke Friezen in juni vergaderen over een winter- tocht die er waarschijnlijk wéér niet gaat komen. Allemaal infra- roodlampen in de opslag, die nog nooit zijn gebruikt! 'Ja, nou én!' riep ik naar de tele visie. Als de tocht er komt, moet binnen twee dagen een enorm evenement uit de grond gestampt worden. Dan is er geen tijd voor het uitzoeken van kluuntapijt. Zo'n groot evenement vraagt om een up-to-date draaiboek, klaar voor koek- en-zopie en terreurdrei ging. In de nacht van 4 ja- maandag 11 februari 2019 Gaat u mee op cruise of rondreis? Kluuntap Brandweerlieden proberen het vuur te bestrijden op het Zuidereiland, nabij Nelson. foto reuters En dat is al veel te lang voor alle vrijwilligers Vliegreis vanaf Rotterdam Fooien t.w.v. 77,- p.p. inbegrepen O.a. Napels, Rome Monaco Verlenging Barcelona mogelijk! Vertrek april t/m november 2019 O.a. Castelsardo, Sassari, Martis het Stenen Woud Verblijf in het 4* Castelsardo Resort Village o.b.v. All Inclusive NL-sprekende reisleiding Vertrek april t/m oktober 2019 All Inclusive cruise! Verlenging mogelijk! Santa Teresa Isola Rossa Civitavecchia «Castelsardo Martis het Stenen Woud Barcelona o Sassari >fAlghero zie stipreizen.nl/crprtb zie stipreizen.nl/Hsasvs Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut exd. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijnonderheving aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR r reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6