Dertiende titel is een speciale voor De Bruijn De Feijter op pole position bij finale II Darters RCT houden concurrenten achter zich 17 Het laatste woord maandag 11 februari 2019 Na een enorme beuk ligt TOP-korfbalster Anita de Ridder op de grond. Haar ploeggenoten Jorian Schroevers en Emmelie Bouwens bekommeren zich om haar. foto lex de meester Zo ook zaterdag. De uitslag tegen Groen Geel viel wel groot uit, maar dat kwam doordat TOP het in de laatste twee minuten liet lopen en nog vier treffers tegen kreeg. Een eindscore van 21-23 had een reëler beeld gegeven. De Ridder: ,,En dan zie j e dat het zonde is dat we het op cruciale momenten lieten afweten. We misten een strafworp, waar door we niet op gelijke hoogte kwamen. En we scoorden weer niet uit een aantal open doorloop- ballen." Vertragingstactiek Dat TOP niet heel veel onderdoet voor de beste ploegen in de poule, was zichtbaar in zowel de eerste twaalf minuten voor rust als in de eerste twaalf minuten na rust. De Arnemuidenaars kwamen met verzorgd spel op een 7-4-voor- sprong. En na de 10-13 halverwege werd het nog 17-17. Maar beide ke ren had de ploeg uit Wormer, met zeer atletische en schotvaardige mannen, een antwoord klaar. Groen Geel viel in een moordend tempo aan en de vertragingstactiek van TOP werkte onvoldoende. De Noord-Hollanders moesten het overigens niet alleen van het capabele mannenkwartet hebben, maar ook van nogal fysiek spel. Anita de Ridder was degene die het meest te verduren kreeg. Vlak voor rust werd ze bij de midden lijn getorpedeerd door haar tegen standster, waardoor ze hard on deruit ging. Eenmaal opgekrab beld toonde ze de scheidsrechter verontwaardigd de schaafplek op haar heup. Halverwege de tweede helft was ze weer het slachtoffer van een zware charge. De arbiter gaf de opponente van de Arne- muidse aanvalsleidster toen wel een gele kaart, maar had haar en haar teamgenoten zwaarder kun nen straffen. Hij liet te veel ge woon gebeuren. TOP speelt nog drie duels, maar strijdt nergens meer voor. ,,Het be langrijkste is nu dat in elk geval TOP 2 nog promoveert. Dan gaan ze naar de reserve hoofdklasse en is er een betere aansluiting met het eerste team", zei De Ridder. ,,En voor onszelf is het jaar ook nog niet voorbij. Op het veld staan wij bo venaan en doen we dus nog mee voor promotie naar het hoogste ni veau. Vaak wordt gezegd dat het veld minder belangrijk is dan de zaal, wat misschien ook wel zo is, maar we moeten er straks wel vol voor gaan. Als we naar de ereklasse kunnen gaan, is dat heel leerzaam voor ons allemaal." Met nog drie speelrondes te gaan kan er een streep door het zaalseizoen van TOP Arne- muiden. De hoofdklasser ver loor zaterdag van Groen Geel (21-27) en zag daardoor de play-offs uit beeld verdwijnen. De blik kan nu op de veldcom- petitie. Roeland van Vliet Arnemuiden Met een fitte en tamelijk ervaren selectie had TOP gehoopt een hoofdrol te kunnen spelen in de hoofdklasse A. Maar het team moet genoegen nemen met een bijrol. In elk geval Tempo, Groen Geel en Nieuwerkerk hebben meer in hun mars; meer dan een vierde plaats lijkt er zeker niet in te zitten. ,,Er wordt veel van ons verwacht. We zijn de hoogst spelende korf balploeg van Zeeland en dus let ie dereen op ons", zei Anita de Rid der. ,,Een paar jaar geleden hadden we een mooi jaar, waarin we bijna de Korfbal League haalden. Velen hoopten daar nu weer op, maar we hebben dat niet voor elkaar kun nen krijgen in deze poule. De teams zitten allemaal dicht bij el kaar. Misschien was het iets te vaak 'net niet' bij ons." Bas Dingenouts Groningen Jean-Paul de Bruijn is gisteren in Groningen voor de der tiende keer Nederlands kam pioen bandstoten geworden. De Hulstenaar deed dit in een nieuw record. Met gepaste trots kijkt de Bruijn dan ook terug op deze fraaie prestatie. Je wint nu voor de dertiende keer. Ben je er nog wel bij mee eigenlijk? ,,Nou en of. De dertiende titel is voor mij ook nog eens een extra speciale. Ik ben nu op gelijke hoogte gekomen met Hans Schulting. Het ging ontzettend goed, veel beter dan ik had ge dacht. Met mijn gemiddelde van 25,92 heb ik zelfs het Neder lands record verbeterd. Daar ben ik best trots op." Wat is eigenlijk het verschil tussen bandstoten en drie banden? ,,Het grootste deel van de tijd ben ik bezig met driebanden. Die biljartvariant is bij het grote publiek wat meer bekend dan het bandstoten. De voor naamste regel bij het bandsto ten is dat de speelbal minstens één band geraakt moet hebben voor de tweede bal geraakt wordt. Ik doe het dus niet zo vaak. Maar als ik het doe, dan ga ik er volledig voor. Al van jongs af aan doe ik aan bandstoten, dus ik heb er absoluut een voor liefde voor." En nu, wat staat er allemaal op de agenda voor de komende periode? ,,Dinsdag stap ik in het vlieg tuig richting Turkije. In Antalya wordt daar de eerste van een reeks van zeven World Cup toernooien gespeeld. Vergis je Met mijn gemiddelde van 25,92 heb ik zelfs het Nederlands record verbeterd —Jean-Paul de Bruijn Jean-Paul de Bruijn komt op gelijke hoogte met Hans Schulting. niet, deze wedstrijden zijn niet alleen in Nederland en België. Zo stap ik ook in het vliegtuig naar Egypte, Vietnam en Zuid- Korea. Biljarten is in steeds meer landen populair." Goh, Zuid-Korea zelfs. Leeft de sport daar een beetje? ,,Dat is nog zacht uitgedrukt. De mensen daar zijn gek van biljarten. Het is de derde sport van het land, na voetbal en bas ketbal. Je hebt zelfs tv-kanalen waar 24 uur per dag biljarten wordt uitgezonden. Het ge beurt regelmatig dat ik op straat herkend word als ik in Zuid- Korea rondloop. Per jaar ben ik een aantal keer in het land te vinden. Uiteraard voor wed strijden, maar soms ook voor het geven van demonstraties." En in Nederland, is de sport een beetje populair bij de jeugd? ,,De gemiddelde leeftijd bij bil jarten ligt natuurlijk niet laag, dat zal je niet verbazen. Het is dan ook een sport die je heel lang kunt blijven doen. De inte resse bij de jeugd is helaas niet groot. Daarvoor moet je toch echt in Zuid-Korea zijn, waar veel jeugd de sport beoefent. Gelukkig zie ik de populariteit in Nederland wel weer wat toe nemen. Er wordt om steeds meer geld gespeeld en dat draagt er absoluut aan bij." DOETINCHEM De darters van Racketcentrum Terneuzen namen zaterdag een punt mee na de uit wedstrijd tegen Kafé Doetinchem. Het duel in de onderste regionen van de hoofdklasse Superleague eindigde met 5-5 onbeslist. Het gelijkspel van de ploeg uit Terneuzen was te danken aan de drie winstpartijen in de dubbels. Zo won het duo Kevin Blomme- Tim Kaijser met 3-1 en 3-0 vrij ge makkelijk van de tegenstanders uit de Achterhoek. Het derde punt werd behaald door het koppel Pie- ter Otten en Wesley Bour. RCT houdt door het gelijkspel voorlopig Kafé Doetinchem en Xtreme Sport Tilburg (met Ter- neuzenaar Rowdy Schoremans) onder zich in de strijd tegen degra datie. BRUINISSE Job de Feijter staat weer bovenaan in de Zeeuwse Verzekeringen crosscompetitie. De atleet uit Sint Jansteen wist voorafgaand aan de Grevelingen- cross, waarin hij zaterdag tweede werd, helemaal niet dat hij nog kans maakte op de eindzege in het circuit. Door zijn tweede plaats in Brui- nisse achter Maikel Peeman gaat de Zeeuws-Vlaming aan de lei ding met 1159 punten. Patrick de Vos staat op de tweede plek met slechts twee punten minder. De finale van de crosscompetitie is op 2 maart in Vlissingen. Tim Pleijte heeft in zijn eigen woon plaats ook nog kans op de eind overwinning. Peeman, die een jaar blessure leed achter de rug heeft, liep in de laatste van vijf rondes bij De Feij- ter weg. Zijn tijd na 8 kilometer was 27.03 minuten. De Feijter gaf een half minuutje toe en bleef ruim voor Bart van Trigt en Pa trick de Vos. Noor Dekker, die pas 21 jaar is, was zaterdag de verrassende nummer één bij de vrouwen. Brutaal nam de atlete uit Seroos- kerke de leiding, voor Monica Sanderse. Dekker hield haar voor sprong netjes vast en pakte de zege in 32.34 minuten. Sanderse volgde in 33.17. De laatste hield wel de koppositie vast in het alge meen klassement. Zaalseizoen draait uit op sof voor TOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63