2-0 Spelers van Bevelanders houden van slecht weer Heijboer geniet na knappe comeback nse Boys heeft heel weinig in te brengen 11 streep.'' Daardoor is de promoven dus nu de nummer twee van de derde divisie, vlak achter koploper Noordwijk, ook al een promoven dus. DVS'33, dat op eigen veld met 1-2 van Noordwijk verloor, raakte de derde plek kwijt aan Quick Boys en heeft in de periodestand nu drie punten minder dan Hoek. Vier punten pakken in de ko mende twee uitduels met ASWH en ONS Sneek en Hoek weet dat de tweede periode binnen is. Dan is het verzekerd van deelname aan de nacompetitie en blijft het tegelij kertijd ook meestrijden om de titel. De tweede divisie is dan nog steeds in zicht en dat is met de huidige se lectie niet eens zo heel vreemd. Het is alleen de vraag hoeveel spelers van de huidige groep volgend sei zoen ook nog bij Hoek spelen. Kyle Doesburg, Sidy Ceesay en Thomas van Renterghem hebben al een nieuwe club voor volgend seizoen, Jelle Klap vertrok tussentijds naar Goes. Lionel Fitsch zegde in december als één van de eerste spelers toe om bij Hoek te blijven, maar heeft nu toch zijn vertrek aangekondigd. ,,Ik heb er lang over nagedacht en voel verder niet de behoefte om er veel meer over te zeggen'', zei Fitsch gis teren. Van de huidige selectie heb ben Jordi de Jonghe, Gert-Jan van Leiden, Reguillo Vandepitte, Fa bian Wilson, Rik Impens en Jona than Constansia hun contract ver lengd tot medio 2020. Met aanvaller Erwin Franse (Goes) en doelman Nicholas Skverer (Woezik) zijn tot nu toe twee nieuwe spelers vastge legd. Klaas Verspoor Zierikzee ,,Voor ons is dit weer een heel mooi moment'', zei Heijboer. ,,We staan met 2-0 achter en geven als team toch niet op. Dit is fijn voor de ploeg. We zijn nog zo jong en hebben eigenlijk nog een 'Onder 23-team'. Alleen onze keeper Mike Bakker is ouder. En dan is het lek ker dat we dit tegen een ploeg als Arnemuiden kunnen laten zien.'' De middenvelder speelde een cruciale rol tegen Arnemuiden. Eerst gaf hij de assist bij de 1-2 van Jesse van der Linden en daarna draaide hij, mede door de straffe wind, een corner rechtstreeks in het doel. Heijboer: ,,Dat was een lekkertje.'' In de slotfase was Heijboer ook nog eens het eindstation na een goede aanvalsopzet via Michiel de Vries en Kyle van Tiggelhoven. Het was volgens hem slechts een intikkertje, maar je moet er wel MZC'11 buigt een 2-0-achterstand tegen Arnemuiden om in een 4-2-zege staan, besefte hij ook. De 23-jarige voetballer weet dat het in de tweede klasse nog alle kanten op kan. ,,We winnen nu en dan sta je ineens onderin het lin kerrijtje. Als we hadden verloren, hadden wij op de dertiende plek gestaan waar Arnemuiden nu staat. Het staat allemaal heel dicht bij elkaar.'' WESTKAPELLE Bevelanders won in de derde klasse A met 6-1 van De Noormannen. De stormachtige omstandigheden deden de ploeg goed. ,,Slecht weer ligt ons wel'', lichtte Mit- chel Sandee toe, goed voor drie goals. De vierde seizoens zege van Bevelanders kwam als een wel kome verrassing. ,,Vooraf hadden we zo'n uitslag niet ver wacht, maar alles zat mee. Het was strijden. Elke tweede bal was voor ons en bijna elke kans leverde een goal op'', aldus Sandee (26). Ook het scoreverloop werkte in het voordeel van de Kam- perlandse ploeg. ,,Ik geloof dat we al na drie minuten scoor den. Een goede lange bal van Niels Versluis kwam bij Luc Strating terecht en ik scoorde.'' Bij rust leidde Bevelanders door een goal van Bart de Bruine met 0-2. Na de pauze scoorde Sandee nog twee keer. „De eerste viel ei genlijk zo uit de lucht over de keeper heen en de laatste was na een steekpass van Bart de Bruine." Sandee staat nu twaalfde met Bevelanders. ,,Wij hebben een jonge ploeg. Het heeft dit sei zoen al zo vaak tegen gezeten. Gelukkig hebben we de over winning nu over de streep ge trokken.'' Tweede klasse E 3 Oostkapelte 0 Terneuzense Boys punten had dan de tegenstander, werd op alle fronten afgetroefd door Oostkapelle en speelde een verloren wedstrijd. De oefenmees- ter kon er na afloop nog steeds niet zijn vinger op leggen. ,,Ik ben echt boos geworden in de rust, we wa ren overal te laat en er zat helemaal niks in bij ons. Ik snap niet waar het vandaan komt.'' Die zwakke vertoning van Ter- neuzense Boys deed niks af aan het optreden van de thuisploeg. Aan de hand van Maarten Hazelaar en Sjoerd Verhulst stichtte de ploeg vaak gevaar, terwijl de defensie en doelman Bart van Wuyckhuyse ge concentreerd de doorgaans gevaar lijke aanvallers van de tegenstander onschadelijk maakten. Van Wuyckhuyse, die slechts een hand jevol ballen uit de lucht moest plukken, stond zelf ook te kijken van het gemak waarmee de drie punten in eigen huis werden ge houden. ,,Vorige keer speelden ze met veel druk, zaten ze kort en overliepen ze ons, daar was vandaag niks van terug te zien. Nu zitten wij in die flow, na de 1-0 viel de schroom er bij iedereen af.'' Kampioenschap Na een kwartier spelen ontsnapte Sander Overbeeke aan een rode kaart na het neerhalen van de door- gebroken Verhulst. Scheidsrechter Bernard Elissen leek zijn eerdere beslissing te compenseren door vlak voor rust een makkelijk gege ven strafschop toe te kennen. Arjen Pattenier bleef rustig en pakte het Wat we vandaag hebben laten zien, kan echt niet - Hubert van den Hemel, trainer van Terneuzense Boys cadeautje uit voor de 1-0. Van Wuyckhuyse weet dat als hij samen met zijn verdediging de boel dicht houdt, de voorste drie - Hazelaar, Verhulst en Pattenier - geregeld het verschil kunnen maken. Vlak voor rust gebeurde dat nog maar eens. Verhulst zette met een fantastische steekbal Hazelaar alleen voor de doelman, de jonge aanvaller faalde niet en zorgde voor een 2-0-rust- stand. Hazelaar merkt dat het ver trouwen binnen de groep enorm is na de elfde overwinning op rij, maar waakt voor verslapping. ,,We mogen niet nonchalant worden of denken dat we er al zijn.'' Na rust probeerde Terneuzense Boys het nog wel, maar doelpunten leverde dat niet op. Frustratie en gele kaarten wel. Spits Miroslav Pe- ric kon een kwartier voor tijd gaan douchen na een tweede gele kaart, Sander Versendaal zorgde vlak voor het einde nog voor de 3-0. Van Wuyckhuyse genoot niet alleen van zijn ploeg, maar ook van de fa- natieke supporters. ,,We gaan nu gewoon voor het kampioenschap, zo vaak maak je dat niet mee in de senioren.'' Door de overwinning is het gat tussen Oostkapelle en Terneuzense Boys opgelopen tot zeven punten. De bezoekers hebben nog wel twee duels in te halen. Het betekende voor Terneuzense Boys, dat voor het eerst na de winterstop in actie kwam, pas de tweede nederlaag van het seizoen. Voor Van den He mel is er dan ook nog geen reden om in paniek te raken. ,,Het eerste halfjaar hebben we fantastisch ge presteerd, dat moeten we nu ge woon weer oppakken'', zei Van den Hemel. ,,We hebben een goede ploeg en het vertrouwen is groot, maar wat we vandaag hebben laten zien, dat kan echt niet.'' maandag 11 februari 2019 mul. r\m 27. De Jager 85. Doesburg 2-0 Opstellingen De Jonghe Cummins Fitsch Koomen Van Leiden Verweij Van den Bergh Stevens Bannani Oehlers 90. Mombarg 80. Valk Constansia Monteny Vandepitte Rauws Impens Van der Putten 68. Mbikulu Siali De Jager Buimer 78. Van Renterghem 72. Vermeulen Doesburg Klooster Tiebosch 46. Iliohan Scheidsrechter: M.A. Roeleveld Toeschouwers: 750 De tweede helft van het duel in de tweede klasse E tussen MZC'11 en Arnemuiden verliep zaterdagmiddag spectaculair. Arnemuiden kwam binnen negen minuten op 0-2, maar MZC'11 rechtte de rug en kwam mede door de inbreng van Sven Heijboer - hij scoorde twee keer en leverde één as sist - aan een 4-2-overwinning. 37. Pattenier (strafschop) 1-0 43. M. Hazelaar 2-0 87. Versendaal 3-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58