De Meijer slaat toe in de slotminuten Goal komt te laat voor Zeelandia Middelburg Terneuze Voorzitter RIA W. ontpopt zich tot duizendpoot 10 PERIODETITEL STAP DICHTERBIJ Zeeuws-Vlamingen boeken op eigen veld weer een overwinning. Omdat DVS'33 van leider Noordwijk verliest, is de ploeg van Hugo Vandenheede nu de nummer twee van de derde divisie. Na drie nederlagen op rij (tegen MOC17, Roosendaal en Ter- neuzen) en een pover ge lijkspel tegen Schijf kraaide de haan eindelijk weer eens victorie in Phi lippine. Maar daar zag het lange tijd niet naar uit. De bezoekers kwamen na de rust door twee goals binnen een paar minuten op 0-2. Philippine- rainer Tom Nieuwelink offerde een verdediger op voor een aan valler (Rosario Taalman). Met veel werklust leidde dat tot een sensa tioneel slot. Hoofdrolspeler Sebastian de Meijer (foto) vond dat zijn ploeg met de schrik vrij was gekomen. ,,Het was niet best'', gaf hij toe. ,,Maar we hebben in de laatste mi nuut drie punten behaald. Dat is lekker. We moesten ook wel, om dat de ploegen in onze klasse alle maal dicht bij elkaar zitten. Dit hadden we nodig om afstand te nemen van de onderste ploegen en weer naar boven te kunnen kij ken." Bovendien is de zege goed voor de stemming. „Want er is af en toe best wel eens een beetje gezeur ge weest. Dan is het goed om te laten zien dat je bij de bovenste ploegen hoort." Het was na Victoria'03 op 4 november de tweede keer dit sei zoen dat De Meijer drie keer scoorde. ,,Of ik scoor niet, óf ik scoor een paar keer'', zei hij la chend, nadat hij in de allerlaatste minuut zijn ploeg naar winst had geschoten. ,,We zijn als ploeg nogal wisselvallig, maar horen ge woon in het linkerrijtje thuis. WESTDORPE Hoewel er op veel plekken in de vierde klasse A van het zondagvoet bal niet gespeeld kon worden, was het veld in Westdorpe wél bespeelbaar. RIA W. ging in eigen huis met 2-3 onderuit te gen Oostburg. Voor RIA-speler Davud Ucak zat de wedstrijd er na een klein halfuur, bij een 1-0- stand, alweer op, nadat hem de rode kaart was voorgehouden. Er ontstond een opstootje, waarmee diverse personen zich meenden te moeten be moeien, maar na tien minuten werd het duel hervat. ,,En dan weet je dat het lastig wordt; ruim een uur met tien man, waarvan drie kwartier met die harde wind tegen'', aldus voor zitter Egbert Audenaerd na af loop. „Bovendien moest ik ook gaan vlaggen, omdat de grens rechter was weggestuurd en diens vervanger niet accepta bel was voor de scheidsrech ter.'' Niet de beste dag dus voor de duizendpoot van RIA W. die vanaf de zijlijn moest toe zien hoe titelkandidaat Oost burg de drie punten meenam dankzij een benauwde 3-2- zege. ,,Ik zit een halfuur na af loop nog te rillen. Van emotie? Nee, gewoon van de kou'', al dus Audenaerd, wiens ploeg door de nederlaag zakte naar de twaalfde plaats op de rang lijst. Zeven minuten voor rust brak WSC de ban via spits Belmin Po para: 1-0. Kort daarna ging Geraldi Geerman naar de grond in het zestienmetergebied, maar de Zee- landia Middelburg-aanvaller kreeg geen strafschop van arbiter Van der Heyden. Derhalve was de ruststand 1-0. Na de pauze ging Zeelandia Middelburg op zoek naar de ge lijkmaker. Clubtopscorer Niels Luteijn kreeg de grootste kans, maar Schrauwen hield de poort gesloten. De uitploeg drong aan, maar kreeg het deksel op de neus via Yorick Hulsman: 2-0. Hij was het eindstation van een snelle te genaanval. Zo'n twintig minuten voor tijd kwam Dennis Kovacevic binnen de lijnen om nog iets te forceren. In blessuretijd zorgde de creatie- veling nog voor 2-1, maar een punt zat er niet in. De drie punten ble ven in Waalwijk. Hoek De overwinning op FC Lisse (2-0) was voor Hoek alweer de vierde van dit kalenderjaar. De ploeg van Hugo Vandenheede staat nu alleen tweede, op zes punten van koplo per Noordwijk. Daarnaast leidt Hoek de dans in de strijd om de tweede-periodetitel. Het zorgde voor tevredenheid en vrolijke ge zichten. De invalbeurt van een spe ler die de komende maanden wel eens heel belangrijk zou kunnen worden, speelde daar een rol bij. Wie Sven Mbikulu ziet trainen bij Hoek, weet dat hij in potentie één van de beste spelers in de selec tie is. Alleen werd de Terneuzenaar de afgelopen jaren gekweld door blessures. Sinds de winterstop is de oud-speler van FC Twente fit, vo rige week speelde hij een uur met het tweede elftal en zaterdag was hij tegen FC Lisse de eerste invaller van Vandenheede. Hoek had het halverwege de tweede helft moei lijk tegen de aandringende bezoe kers, maar na de entree van Mbi- kulu veranderde dat. ,,Als je in moet vallen terwijl het elftal het moeilijk heeft en je zorgt ervoor dat het team beter gaat voet ballen, dan ben je een grote me neer'', zei Jonathan Constansia over de invalbeurt van Mbikulu. Con- stansia was zelf de beste man op het veld, als controlerende middenvel- der. Hoek speelde geen grootse wedstrijd, maar scoorde wel weer op de juiste momenten. Voor rust waren de ruimtes klein en moet Lars Rauws het gevoel We zijn over de hele wedstrijd gezien niet echt in de problemen geweest -Ruben de Jager hebben gehad dat hij Rik Impens in zijn zak had. De Belgische midden velder kreeg nauwelijks ruimte, maar was na 27 minuten ineens toch weg bij Rauws. Gianni Tie- bosch vond Impens met een steek- pass, zijn schot belandde via de paal voor de voeten van Ruben de Jager (1-0). Het hoort een beetje bij Hoek. Tegenstanders het gevoel geven dat er wat te halen valt of dat er con trole is en dan ineens toeslaan. Dat lukte in de tweede helft nog een keer. Mbikulu stuurde Tiebosch diep, hij legde de bal breed op Kyle Doesburg en de topscorer schoot zijn vijftiende van het seizoen bin nen (2-0). Over de streep Wedstrijd beslist, overwinning dertien was binnen. ,,Het was geen aantrekkelijke wedstrijd om naar te kijken, ook door de wind'', zei doel puntenmaker De Jager. ,,Maar we zijn over de hele wedstrijd gezien niet echt in de problemen geweest en we trekken 'm weer over de Vlak voor rust was de onvrede bij de bezoekers duidelijk hoorbaar. ,,Pak het eens op met z'n allen'', klonk het vanaf de bank met reser vespelers. Het was illustratief voor de eerste helft van Terneuzense Boys. De ploeg van Hubert van den Hemel, die vooraf minder verlies- Sander Versendaal schiet vlak voor tijd de 3-0 achter Terneu zense Boys-doelman Dennis Rijnberg. foto lex de meester maandag 11 februari 2019 VL Met drie treffers in de slotfase was Sebastian de Meijer weer eens het goudhaantje voor Phi lippine. De spits bezorgde zijn ploeg tegen SAB voor het eerst sinds 18 november een zege in de derde klasse A: 3-2. Peter van Kouteren Philippine Zeelandia Middelburg moet voorlopig pas op de plaats maken in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. Het keurkorps van trainer Salim Ben Sellam (foto) verloor voor de tweede week op rij van een lager geklasseerde ploeg. Gis termiddag was WSC nipt te sterk: 2-1. Stefan Maas Waalwijk Hoek krijgt ook Li Barry van der Hooft Sven Mbi kulu, die heel sterk inviel bij Hoek, zoekt naar een opening in het duel met FC Lisse. FOTO CAMILE SCHEL- STRAETE n 1 11 Oostkapelle heeft in een onder ling duel tussen de nummers één en twee van de tweede klasse de favorietenstatus nog maar eens bevestigd. Op eigen veld won de ploeg van Harro Ha zelaar overtuigend van Terneu- zense Boys (3-0). Het bete kende de elfde overwinning op rij voor de koploper. Daniel Wissel Oostkapelle U>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57