Intiem concert in kerk Dreischor f1 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Logeeraanbod wordt steeds diverser Sinds begin deze maand doet het voormalige Burgerweeshuis in Zierikzee ook dienst als Bed Breakfast. Weer een nieuwe. Raakt de markt niet verzadigd? „Zolang het geen wildgroei is, vind ik het een verrijking." De gemeente houdt een overzicht bij van locaties waar overnacht kan worden en gasten ook een ontbijtje krijgen. ,,We kunnen melden dat er steeds meer B&B's bijkomen. Op dit moment zijn er in totaal 66 op Schouwen-Duiveland", aldus een woordvoerder. Vijf jaar terug ging het nog om enkele tientallen. Voor een B&B tot maximaal vijf perso nen is geen vergunning nodig. Wel moeten particulieren bij de ge meente hun verblijf melden. De meeste mensen hebben een B&B als bijverdienste, naast hun baan. Voor Stichting Burgerweeshuis was het omturnen van het Koets huis aan de Wevershoek tot B&B simpel, zo laat bestuurder Pieter van Traa weten. ,,In eerste instantie wilden wij twee woningen realise ren in het oude Koetshuis. Eentje boven, eentje beneden. Voor die laatste stak de gemeente een stokje. Dat moest een bedrijfsruimte wor den. Ze wilden het woningcontin gent in eigen hand houden. Uitein delijk is de bestemming van het pand veranderd en hebben wij nu een prachtige plek om te slapen: daar waar vroeger paarden en koet sen stonden. De bakstenen wanden en het zware balkenplafond geven die sfeer nog goed weer", aldus Van Traa, restauratiearchitect van be roep. Hij vindt de B&B-markt nog niet verzadigd. ,,Als er markt voor is, moet je er aan voldoen. Toerisme is een belangrijke pijler op Schou- wen-Duiveland. Zolang het geen wildgroei is, vind ik nieuw aanbod een verrijking." Van Traa is niet ob jectief. Zo'n twaalf jaar heeft hij in zijn eigen woning aan het Haven park ook een B&B. De meeste B&B's uit de lijst van de gemeente bevinden zich niet langer meer in tuinhuisjes. De plekken worden talrijker en diver- ser. Zo is in de voormalige Specu- laasfabriek aan de Korte Groendal in Zierikzee ook plek om te over nachten. En bijvoorbeeld tussen de alpaca's in de ranch aan de Kievits- weg in Kerkwerve. Wethouder Daniël Joppe (Toe risme, Volkshuisvesting en Econo mische Zaken) vindt dat de groei bijdraagt aan de doelstelling om 'seizoenen te verlengen'. ,,B&B's hebben ook een goede bezetting in het voor- en naseizoen. De ge meente heeft nog geen negatieve signalen of klachten ontvangen over B&B's of over het maximale aantal daarvan. We volgen uiter aard de ontwikkelingen rondom de groei." Met de houten kansel aan hun zij en het Zweedse orgel met 1100 pij pen in de rug, lieten Batteau, Niek Stronks en Steve Savage de liedjes van hun album Dreischor horen. De wind beukte op de grote ra men toen zanger Batteau de liedjes, geschreven in het Schouwse ring- dorp, inzette. De opening van song The Rain Is Gone kwam vorig jaar ook tot stand in Herberg De Ring. Dat liedje werd niet ten gehore ge bracht. De regen was immers heel dichtbij. Batteau liet zich afgelopen zomer in Dreischor inspireren. Vandaar dat hij voor zijn EP-release en als onderdeel van een mini-tour vanaf Utrecht het dorp Dreischor als eindstation nam. De zanger sprak achteraf van een 'onvergetelijke avond'. ,,De intieme opstelling op het koor, met als decor een prachtig belichtte Sint-Adriaanskerk maakte het voor ons heel bijzonder om te spelen." Tussen het spelen door vertelden de muzikanten over de achtergrond van de nummers op het album. Sfeer Het commentaar van een bezoeker, verwant aan Herberg de Ring, was veelzeggend. ,,Mogen we zeggen dat je iets gemist hebt als je niet bij dit concert was? Ja dat mogen we. Wat een sfeer, wat een optreden." Na afloop kreeg Batteau van Stich ting vrienden van de Adriaanskerk Dreischor een goede fles wijn (Cré- mant de Bourgogne Controlée) in handen gedrukt. De nazit in Her berg de Ring was nog lang gezellig. Al bleef de gekregen fles toen nog even dicht. IN DE REGIO Lezing door Christine Bender Popaanzee Kickstart Daar vraag je me wat MIJN DORP, MIJN STAD maandag 11 februari 2019 SD Toename B&B's op Schouwen Gerrit van Loon Zierikzee Peter van Traa met vest en Chris Braat in het Koets huis dat is omgetoverd tot Bed Breakfast. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ,,Ik ben al tijden nergens heen geweest, dit voelde echt als een cadeau." Die woorden ver trouwde een bezoeker singer- songwriter Lukas Batteau toe. Zijn concert afgelopen zater dagavond in de Sint-Adriaans- kerk werd door dertig mensen bezocht. Gerrit van Loon Dreischor Een intiem optreden met Lucas Batteau (midden) in de Sint-Adriaanskerk in Dreischor. foto dirk-jan gjeltema MIDDELBURG Christine Bender geeft woensdag de lezing Staan en Op vallen in het mini- theater in Middel burg. In zeven stap pen wordt geleerd om lef en zelfver trouwen na te boot sen. Hierbij worden vragen behandeld als: hoe stop je jouw grootste te genstander en hoe activeer je jouw grootste voorstan der? Deelnemers leren zichzelf hier door beter kennen. De lezing begint om 19.30 uur in het mi- nitheater te Middel burg. Kaarten zijn ver krijgbaar via eventbrite.nl. MIDDELBURG Beginnende muzi kanten kunnen vanaf woensdag meedoen aan Pop- aanzee Kickstart in de Spot in Middel burg. Muzikanten leren (samen) mu ziek te maken onder begeleiding van een Zeeuwse band. Woensdag zal de band PEER de muzikanten be geleiden. Belang stellenden zijn van 19.30 tot 21.30 uur welkom in de Spot, Beddewijkstraat 15 in Middelburg. OOSTKAPELLE Woensdag houdt Terra Maris in Oostkapelle het na- tuurspreekuur 'Daar vraag je me wat.' Het gratis natuur- spreekuur begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Tijdens deze activi teit kan iedereen vragen stellen over eigen natuurvond- sten en waarnemin gen aan biologe Betty Ras. ZIERIKZEE De stevige wind blies zaterdag regelrecht liefde de harten in van bezoekers van Zierikzee. De ondernemersvereniging 'InZzee' van de binnenstad maakte er met het oog op aankomende Valentijnsdag een romantische dag van. Op straat was er livemuziek en er wer den rozen uitgedeeld. Met een lot maakten bezoekers kans op een Valentijnsboeket. Door de wind werden de grote bor den met harten niet de lucht in gestoken. De liefde laat zich nu eenmaal moeilijk vangen. foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Ar temis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; 18.30 uur: De Witte Toekomst; 19.30 uur: Harmonie Witte van Haems- tede; Pelgrimskerk, 18.45 19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziek vereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Kof- fie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur en 19.15-20.45 uur: Yoga en medi tatie door Yoga Schouwen- Duiveland; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Edie; Gebouw 4SD, 9.30 uur: Postcafé; Scouting Zierikzee, 9.00 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uit spanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49