0 Pole position verrast De 14 Van den Broeke duikt op NK 10 kilometer onder halfuur RUGBY TOVAAL Brian Hendry heeft bij Tovaal zijn afscheid al aangekondigd. In zijn laatste maanden probeert hij nog te promoveren. Tovaal pas laat zeker van winst De Vlissingse atleet Tim van den Broeke is gisteren der tiende geworden bij het Ne derlands kampioenschap 10 kilometer. Tijdens de Groet uit Schoorl Run in Noord Holland finishte hij binnen het halfuur: 29.53 minuten. Hij gaf daarmee 59 tellen toe op winnaar Michel Butter. Dat Van den Broeke snel was, toont een blik op de eeuwige Zeeuwse ranglijst. Alleen John Vermeule, Mauricio Gonzalez en Piet Vonck wa ren ooit sneller. Tim Pleijte en Floris Wille- boordse, vorige week nog tweede in de Midwinter Halve marathon van Cad- zand-Bad, kwamen in 30.54 en 33.28 over de finish. Bij de vrouwen was er goud en zilver bij de masters 45. Ca- rolien van den Kreeke uit Se- rooskerke noteerde 38.36, Fre- derique Burkin finishte in 39.55. Stormvogels kiest voor Koole als trainer Korfbalvereniging Stormvo gels uit Westkapelle en San der Koole hebben overeen stemming bereikt over het trainen en coachen van de Stormvogels-selectie van het komende seizoen. Hij volgt daarmee de huidige trainer Bert Mol op. Momen teel hanteert Koole op hoog niveau de scheidsrechters- fluit. Hij fluit in de overgangs klasse en is daarmee de hoogst fluitende scheidsrech ter in Zeeland. Kousemaker enige bedreiger van Kasse In de strijd om het Zeeuws kampioenschap dammen zijn er nog twee titelkandidaten over. Arjo Kousemaker en Kees Rijk, de twee achtervol gers van koploper Daaf Kasse, vochten zaterdag in het dorpshuis van 's-Gravenpol- der een heroïsch duel uit. De eerste won. In de slotronde op 23 februari heeft Kasse, die zaterdag vrij was, tegen Kousemaker aan een gelijkspel genoeg om kampioen te worden. Eloy Raas clubkampioen Van Anrooij 17de in Lille Dure remises Provoost Goes Trainer Brian Hendry van rugby club Tovaal maakte vorige week be kend te stoppen aan het eind van het jaar. Na vijf seizoenen wil hij even pauze nemen. Met Tovaal be leefde hij al veel mooie momenten, maar het mooiste kan nog komen. Promotie naar de eerste klasse is na melijk nog mogelijk. ,,Ik wil volgend jaar een tussen jaar nemen en meer mijn familie zien", antwoordt de Schot op de vraag waarom hij stopt. Na vijf jaar trainer in Goes te zijn geweest heeft hij genoeg goede herinneringen verzameld. Zo zag hij het team ver anderen van een middenmoter in de derde klasse in een bovenin draaiend team in de tweede klasse. Die progressie is voor Hendry zelf het mooiste van alles. ,,Je begint in de derde klasse met een team van twaalf man. Gestaag zie je het team beter worden en promoveren. Nu doen we mee in de top zes van de tweede klasse. Dus dat is geweldig." Voor Tovaal is het nu uitkijken naar een nieuwe trainer. Het be stuur heeft al enkele kandidaten op het oog, maar iets concreets is er nog niet te melden. Hendry heeft samen met de club al wel besloten nauw betrokken te blijven bij Tovaal. ,,In principe wordt zijn contract opge zegd", vertelt teammanager Alex Vlieland. ,,Mocht de volgende trai ner het goed doen, dan vindt Hen dry het goed dat diegene gewoon blijft. Maar hij wil sowieso betrok ken blijven bij de club." De zoektocht naar een nieuwe trainer wordt voor het team nog wel even lastig. In Zeeland zijn er wei nig kandidaten. Daarom worden de komende maanden de connecties van Hendry gebruikt om een ge schikte coach te vinden. Hendry merkt dat het trainer schap niet meer te combineren valt met het leven buiten het veld. Daarom wil hij zich komend jaar fo cussen op zijn werk en zijn gezin. ,,Je moet als trainer alles regelen voor het team. Dat vergt echt heel veel tij d. Ik heb ook een totale werk week van 50 uur, verdeeld over twee banen. Nu wil ik dan mijn rust pak ken en me met mijn gezin in Mid delburg gaan settelen." Dit seizoen ligt er nog veel in het verschiet voor Tovaal. Met nog ze ven wedstrijden te gaan en een vierde plaats in de kampioenspoule, hebben de Goesenaren nog uitzicht op promotie. De achterstand op de nummer twee is drie punten. ,,Twee weken geleden wonnen we van Maastricht en die ploeg was al twee jaar lang ongeslagen. De eerste twee promoveren dit jaar en ik denk echt dat wij daarbij kunnen zitten. En dan te bedenken dat wij het zonder buitenlandse spelers moeten doen." Tovaal kwam gisteren goed uit de startblokken. Het initiatief lag constant in Goese handen en door try's van Maghiel Hanse en Jorian Boekmeijer liep het team uit naar 12-0. In de laatste tien mi nuten van de eerste helft was To- vaal het even kwijt. De druk van Te Werve nam toe en dat leidde ook tot een try. De ruststand was daardoor 12-7. In de tweede helft was het To- vaal dat constant druk uitoefende op de tegenstanders uit Den Haag. Door een rode kaart van één van de spelers van Te Werve kwam Tovaal eigenlijk geen moment meer in de problemen. Toch duurde het even voordat de score werd uitgebreid. Alex Vlieland drukte de beslissende try. Ik wil volgend jaar een tussenjaar nemen en meer mijn gezin zien Door zijn tweede plaats achter Maikel Peeman gaat de Zeeuws- Vlaming aan de leiding met 1159 punten. Patrick de Vos staat tweede met twee punten minder. De fi nale van de crosscompetitie is op 2 maart in Vlissingen. Tim Pleijte heeft daar ook nog kans op de eind zege. Onder een waterig zonnetje en met een stevige wind langs het Gre- velingenmeer nam Yunis Stitan za terdag. Hij kreeg onder anderen Bart van Trigt, Ricardo Sint Nicolaas, Jo- zias Boone, Erwin Harmes, Patrick de Vos en Job de Feijter met zich mee. Bij de tweede doorkomst bleek Stitan echter uitgestapt te zijn: ,,Ik kreeg weer last van een kuitbles sure", was zijn verklaring. De volgende uitvaller was Erwin Harmes, vorig weekeinde nog derde in de Halve marathon van Cadzand- Bad: ,,Ik heb voor het eerst kracht training gedaan in de sportschool van Floris Jan Koole en was daar door niet meer vooruit te branden", legde de Middelburger uit. Ondertussen was de kopgroep uitgedund tot Peeman en De Feij- ter. Peeman, die een jaar blessure leed achter de rug heeft, liep in de maandag 11 februari 2019 PM ATLETIEK KORFBAL DAMMEN WATERPOLO De waterpoloërs van DZK en De Schelde, met hier Martijn Mechielsen (witte cap) in actie, konden dit weekeinde beide een overwinning noteren. DZK won in de tweede klasse van de bond met 13-6 van De Robben, terwijl De Schelde twee klassen lager met een 10-7-overwinning op SWNZ huis waarts keerde uit Schijndel. foto yvonne stap WIELRENNEN Wielrenner Eloy Raas is zaterdag clubkampioen van de ZRTC Theo Middelkamp ge worden. In Kruinin- gen werd de Goe- senaar in een trai ningswedstrijd tweede achter Lars Oreel, maar die is geen lid van de Zeeuwse ver eniging. Jimmy de Bruijn was de nummer drie van de wedstrijd. VELDRIJDEN Veldrijdster Shirin van Anrooij uit Ka- pelle is zaterdag bij de Krawaten- cross in het Belgi sche Lille zeven tiende geworden bij de senioren. De net zeventienjarige inwoonster van Kapelle had drie minuten achter stand op Sanne Cant, de wereld kampioene die in haar eigen woon plaats zegevierde. DAMMEN Dammer Ben Pro voost heeft nog een flinterdunne kans om zich te plaatsen voor de finale van het NK. De Aagtekerke- naar speelde za terdag gelijk tegen Casper Remeijer en Hein Meijer, zijn belangrijkste con currenten. Alleen een nederlaag van Meijer in de slot- ronde kan Pro voost nog helpen. Het mooiste kan Quincy Hofland Brian Hendry coacht Tovaal gepassioneerd. Hij leidt de ploeg naar de overwinning op Te Werve. foto johan van der heijden - Brian Hendry Job de Feijter staat weer boven aan in de Zeeuwse Verzekerin gen crosscompetitie. De atleet uit Sint Jansteen wist vooraf gaand aan de Grevelingencross, waarin hij zaterdag tweede werd, helemaal niet dat hij nog kans maakte op de eindzege in het circuit. Sjaak Sinke Bruinisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42