Kloetinge overleeft, De Meeuwen speelt 'belachelijk' 13 Duiveland-doelman Simon de Bruine wordt nauwelijks getest Vierde klasse B Zaterdag stapte De Bruine voor de vijftiende keer op rij met een over winning van het veld. Dit keer was Rillandia de klos: 6-0. Niemand is opgewassen tegen Duiveland, dat tot dusver al zijn wedstrijden (ruim) won. ,,Het was wel lastig met de wind'', sprak De Bruine na de sim pele overwinning. ,,Wijzijn een voetballende ploeg, die het balletje wil laten gaan. Het was lastig in schatten hoe je een bal moest raken. Voor de mensen langs de kant was het een dramatische wedstrijd. Maar goed, de punten zijn weer binnen.'' Zoals elke week dus. Veel zeggend: de meeste euforie kwam los bij de 4-0 van Dylan van Klin ken. ,,Dat was de honderdste." Duiveland waant zich sinds de degradatie naar de vierde klasse in een speeltuin. Daar deed De Bruine daags voor het treffen met Rillandia al een boekje over open. „Sportief is er niet heel veel aan'', vond de kee per. ,,De uitdaging is elke week de score zo hoog mogelijk laten uitval len. Je mist wel een beetje de span ning in de wedstrijd als je elke keer na vijf minuten alweer met 1-0 voor staat.'' De Bruine heeft altijd zijn eigen statistieken nog. Met slechts zeven tegentreffers is hij de minst gepas seerde goalie in het Zeeuwse voet- f,-:. 11» vV 'l .jcg bal. Dit weekend liet hij clean sheet nummer acht noteren. ,,Dat is een mooi aantal'', reageerde De Bruine. ,,Ik hoop dat er nog een paar bijko men.'' Dat zal vast en zeker gebeuren. Ze weten van tevoren al dat ze gaan verliezen en een verloren zaterdag hebben Na vijftien speelronden heeft Dui- veland al acht punten meer dan runner-up Vrederust. Wat merkt De Bruine aan tegenstanders die te gen de ongenaakbare koploper aan treden? ,,Ik kan natuurlijk niet bij hen in het hoofd kijken, maar ik ge loof niet dat ze met volle angst hier naartoe komen. Ze weten van tevo ren al dat ze gaan verliezen en een verloren zaterdagmiddag hebben. Is dat dan een angst? Ja, ik weet het niet.'' Berusting dus. De Bruine is stel lig: ,,Wij moeten zo snel mogelijk terugkeren in die derde klasse. De vierde klasse is Duiveland-onwaar- dig. Het niveau is niet om over naar Nog een paar wedstrijden en dan kunnen we de platte kar op huis te schrijven.'' De Bruine weet dat het een kwestie van tijd is, voor dat hij de schaal omhoog mag hou den. ,,Nog een paar wedstrijden en dan kunnen we als het goed is de platte kar op'', aldus De Bruine. ,,Op naar de titel.'' TEGENGOALS Heinenoord-Kloetinge 1-2: Onder moeilijke omstandigheden was er in de eerste helft weinig aan de hand voor Kloetinge, toch keek het na 25 minuten tegen een achter stand aan. Uit een hoekschop zorgde Martijn Terlouw voor de 1-0, maar nog voor rust stelde Can Özgan orde op zaken. De spits zorgde met zijn achtste seizoen streffer voor de gelijkmaker en de 1-1-ruststand. Na de rust ging Kloetinge op zoek naar de winnende treffer. Luuk van Vossen kwam binnen de lijnen en zorgde net als vorige week voor veel dreiging. Op aangeven van de jon geling zorgde Ramon Janson voor de 1-2, daarna was het vooral tegen houden en bikkelen, maar dat zorgde er niet voor dat Lourens minder tevreden was met de drie punten. ,,De wind speelde vandaag een belangrijke rol, dus het heeft weinig zin om de wedstrijd te gaan analyseren. De laatste tien minuten was het overleven, maar we kun nen toch weer gewoon drie puntjes bijschrijven.'' Een smetje op de overwinning was de rode kaart voor Jaap Esser. Door de drie punten blijft Kloe- tinge ook in de race voor de titel en de tweede periode. Door de wind heeft weinig zin om de wedstrijd te gaan analyseren De Meeuwen hoopte de goede prestatie van vorige week een ver volg te geven, maar dat bleek al snel een lastige opgave te worden. Aanvoerder Vincenzo Lorello was zich er vorige week van bewust dat er in uitwedstrijden punten ge pakt moeten gaan worden, maar het verschil tussen wedstrijden op het eigen sportpark of buiten de provincie blijft onverminderd groot voor De Meeuwen. Nog voor rust keek de ploeg tegen een 3-0- achterstand aan en kon de hoop op een goed resultaat de prullenbak in. Joshua Steenvoorden zorgde met een hattrick voor een comfor tabele voorsprong voor de thuis- ploeg. In het vervolg van de wed strijd veranderde het spelbeeld niet en liep Forum Sport zelfs nog verder weg. Uiteindelijk stond er na negentig minuten voetbal 6-0 op het scorebord in Voorburg. Trainer Daan Eikenhout was na afloop allesbehalve te spreken over de prestaties van zijn ploeg. ,,Wat we vandaag hebben laten zien, is te belachelijk voor woorden. Geen greintje overtuiging, te triest voor woorden.'' Door de nederlaag ziet De Meeuwen de ploegen onderin weer naderen, hekkensluiter RVVH won namelijk wel. De Zeeuwen staan nu op plaats twaalf, het verschil met plek acht is slechts drie punten. maandag 11 februari 2019 Bijna elke week een clean sheet 2 Duiveland J Rillandia 4. Ronald Zwager 1-0 22. Hans Puik (eigen doelpunt) 2-0 42. Luuk van Duin 3-0 69. Dylan van Klinken 4-0 85. Ronald Zwager 5-0 89. Ronald Zwager 6-0 Voor Simon de Bruine (25) ver loopt alles crescendo. Hij is met zeven tegentreffers de minst gepasseerde keeper van Zee land, stevent met Duiveland af op het kampioenschap en werd enkele maanden terug voor het eerst vader van een dochter: Fiene. Stefan Maas Oosterland Cf SR. BEIJE i jww, 1. 1 -* 3 I ft V,. ès Simon de Bruine hield zaterdag voor de achtste keer de nul in het doel van Duiveland. foto dirkjan gjeltema - Simon de Bruine - Simon de Bruine Duiveland heeft met Simon de Bruine de enige doelman met minder dan tien tegen- goals. de minst gepasseerde defensies in het Zeeuwse ama teurvoetbal: Duiveland (4B zat) 7 Walcheren (3A zat) 11 Lewedorpse Boys (4A zat) 12 Steen (4A zon) 12 Terneuzense Boys (2E zat) 13 H'kerke/K'damme (4A zat) 13 Hontenisse (4A zon) 13 Breskens (4A zon) 13 Sluis (5A zon) 13 De ongeslagen reeks van Kloe- tinge is nog niet ten einde. De ploeg van Marcel Lourens kwam op bezoek bij Heinenoord op achterstand, maar toonde veer kracht en won uiteindelijk toch met 1-2. De Meeuwen ging hard onderuit bij Forum Sport (6-0). Daniel Wissel Heinenoord - Marcel Lourens Forum Sport-De Meeuwen 6-0:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41