Waarde weet wat het wel en niet kan bikulu belangrijk bij nieuwe zege Hoek Mki Treffer komt te laat voor Zeelandia Middelburg 2-0 11 HSV De doelpuntenmaker merkt dat het vertrouwen binnen de groep enorm is, maar waakt voor verslap ping. ,,We mogen niet nonchalant worden of denken dat we er al zijn. Natuurlijk sluipt de gedachte aan het kampioenschap er een beetje in, maar zo ver is het nog lang niet.'' Na rust probeerde Terneuzense Boys het nog wel, maar doelpunten leverde dat niet op. Frustratie en gele kaarten wel. Spits Miroslav Pe- ric kon een kwartier voor tijd gaan douchen na zijn tweede gele kaart. Sander Versendaal zorgde daarna nog voor de 3-0 en drukte daarmee het kwaliteitsverschil van de mid dag nóg meer uit in de stand. Van Wuyckhuyse genoot niet al leen van zijn ploeg, maar ook van de fanatieke supporters. Geholpen door die steun wil de doelman zich niet verstoppen voor de favorieten- rol die Oostkapelle nu wordt toebe deeld. ,,We gaan gewoon voor het kampioenschap, zo vaak maak je dat niet mee bij de senioren.'' ,,We hadden wel iets recht te zet ten na de grote nederlaag van vo rige week tegen Duiveland (1-7). Toen stonden we goed, maar twee strafschoppen tegen en een eigen doelpunt maakten het niet mak kelijk. We weten bij Waarde pre cies wat we wel en niet kunnen. Een zeperd kan voorkomen en we kennen onze plaats in deze klasse'', aldus In de Weij. Voorlopig staat Waarde dus op een zesde plek en volgens de oe- fenmeester, die volgend seizoen bij Rillandia aan het roer staat, is dat ook het hoogst haalbare. ,,Met deze selectie kunnen we net in het linkerrijtje eindigen ofboven- aan het rechterrijtje. Kwalitatief gezien is mijn groep minder dan vorig jaar, maar de sfeer is goed. En dat is toch het belangrijkste. Soms maken we het onszelf te las tig. Verder hebben wij moeite met het maken van het spel, maar dat Bevelandse ploeg is veel te sterk voor streekgenoot Hansweertse Boys gaat nu wel wat beter. Als we voor elkaar blijven vechten, komt goed. De mix van Hongaren, Roeme nen, een Portugees, een Congo lese Belg en nuchtere Zeeuwen is een goede. Ze zijn hecht, want een avondje stappen doen ze net zo lief met elkaar als een wedstrijd voetballen. We zien wel waar het eindigt'', besluit In de Weij. WAALWIJK Zeelandia Mid delburg moet voorlopig pas op de plaats maken in de tweede klasse E van het zondagvoet bal. Het keurkorps van trainer Salim Ben Sellam (foto) ver loor voor de tweede week op rij van een lager geklas seerde ploeg. Gister middag was WSC nipt te sterk: 2-1. Zeven minuten voor rust brak WSC de ban via spits Belmin Popara: 1-0. Kort daarna ging Geraldi Geerman naar de grond in het zestienmetergebied, maar de Zeelandia Middelburg-aanval ler kreeg geen strafschop van arbiter Van der Heyden. Der halve was de ruststand 1-0. Na de pauze ging Zeelandia Middelburg op zoek naar de gelijkmaker. Clubtopscorer Niels Luteijn kreeg de grootste kans, maar Schrauwen hield de poort gesloten. De uitploeg drong aan, maar kreeg het dek sel op de neus via Yorick Hulsman: 2-0. Hij was het eindstation van een snelle tegenaanval. Zo'n twintig minu ten voor tijd kwam Dennis Kovacevic binnen de lijnen om nog iets te force ren. In blessuretijd zorgde de creatieveling nog voor 2-1, maar een punt zat er niet in. Pepijn Struijk kreeg nog wel dé kans op de gelijkmaker, maar miste. tie is. Alleen werd de Terneuzenaar de afgelopen jaren gekweld door blessures. Sinds de winterstop is de oud-speler van FC Twente fit, vo rige week speelde hij een uur met het tweede elftal en zaterdag was hij tegen FC Lisse de eerste invaller van Vandenheede. Hoek had het halverwege de tweede helft moei lijk tegen de aandringende bezoe kers, maar na de entree van Mbi- kulu veranderde dat. ,,Als je in moet vallen terwijl het elftal het moeilijk heeft en je zorgt ervoor dat het team beter gaat voet ballen, ben je een grote meneer'', zei Jonathan Constansia over de in valbeurt van Mbikulu. Constansia was zelf de beste man op het veld, als controlerende middenvelder. Hoek speelde geen grootse wed strijd, maar scoorde wel weer op de juiste momenten. Voor rust waren de ruimtes klein en moet Lars Rauws het gevoel hebben gehad dat hij Rik Impens in zijn zak had. De Belgische midden velder kreeg nauwelijks ruimte, maar was na 27 minuten ineens toch weg bij Rauws. Gianni Tie- bosch vond Impens met een steek pass, zijn schot belandde via de paal voor de voeten van Ruben de Jager (1-0). Het hoort een beetje bij Hoek. Tegenstanders het gevoel geven dat er wat te halen valt of dat er con trole is en dan ineens toeslaan. Dat lukte in de tweede helft nog een keer. Mbikulu stuurde Tiebosch diep, hij legde de bal breed op Kyle Doesburg en de topscorer schoot zijn vijftiende van het seizoen bin nen (2-0). Wedstrijd beslist, over winning dertien was binnen. ,,Het was geen aantrekkelijke wedstrijd om naar te kijken, ook door de wind'', zei doelpuntenma ker De Jager. ,,Maar we zijn over de hele wedstrijd gezien niet echt in de problemen geweest en we trek ken 'm weer over de streep.'' Daar door is de promovendus nu de nummer twee van de derde divisie, vlak achter koploper Noordwijk, ook al een promovendus. DVS'33, dat op eigen veld met 1-2 van Noordwijk verloor, raakte de derde plek kwijt aan Quick Boys en heeft in de periodestand nu drie punten minder dan Hoek. Tweede divisie Vier punten pakken in de komende twee uitduels, met ASWH en ONS Sneek, en Hoek weet dat de tweede periode binnen is. Dan is het verze- kerd van deelname aan de nacom- petitie en blijft het tegelijkertijd meestrijden om de titel. De tweede divisie is dan nog steeds in zicht en dat is met de huidige selectie niet eens zo vreemd. Het is alleen de vraag hoeveel spelers van de hui dige groep volgend seizoen ook nog bij Hoek spelen. Kyle Doesburg, Sidy Ceesay en Thomas van Ren- terghem hebben al een nieuwe club voor volgend seizoen, Jelle Klap vertrok tussentijds naar Goes. Lionel Fitsch zegde in december als één van de eerste spelers toe om bij Hoek te blijven, maar heeft nu toch zijn vertrek aangekondigd. ,,Ik heb er lang over nagedacht en voel verder niet de behoefte om er veel meer over te zeggen'', zei hij giste ren. Van de huidige selectie hebben zes spelers verlengd. maandag 11 februari 2019 PM t nu voor de titel In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal is het seizoen van Waarde wisselvallig. Met vallen en opstaan staat de ploeg van trainer Edwin in de Weij voorlopig op de zesde plek. Zaterdag werd hekken sluiter Hansweertse Boys met een monsterscore van 8-0 eenvoudig opzijgezet. Robin Hamelink Hansweert 27. De Jager Hoek-FC Lisse 1-0 85. Doesburg 2-0 Opstellingen De Jonghe Cummins Fitsch Koomen Van Leiden Verweij Van den Bergh Stevens Bannani Oehlers 90. Mombarg 80. Valk Constansia Monteny Vandepitte Rauws Impens Van der Putten 68. Mbikulu Siali De Jager Buimer 78. Van Renterghem 72. Vermeulen Doesburg Klooster Tiebosch 46. Iliohan Scheidsrechter: M.A. Roeleveld Toeschouwers: 750 wJsA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39