Hier en nu Irritatie minister rond pulsvisban Kuzu: 'Altijd leuk om in Zeeland te zijn' 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Het is zondagochtend. De enige dag in de week dat ik mezelf een loom opstaan- ritme gun. Meneer B. praat een ka mer verderop op iets te luide toon tegen de hond. Zoals sommige ou ders tegen hun kinderen spreken in de trein. Een optreden is het ei genlijk. Niet bedoeld voor het kind maar voor de reizigers in de trein- coupé. In het huidige geval ben ik het publiek. Meneer praat over ba zinnen die de hond zullen uitlaten en bazen die koffie blijven drin ken. Het regent. Ondertussen blijf ik stoïcijns via YouTube luisteren naar een Amerikaanse meneer die zinnige dingen zegt over geweld in communicatie. Het is nog vroeg. de volgende suggestie van You- Tube te aanvaarden en krijg ik een Engelse meneer te horen die spreekt over leven in het nu zon der verleden en toekomst. Hij ge bruikt het beeld van een schip dat met zijn boeg de golf aan de ach terkant veroorzaakt: heden-verle den-toekomst. Dat is wat te diep voor mijn zondagochtendloom heid. Zijn stem verraadt dat hij al les denkt te weten. Af en toe schenkt hij ons, onwetende toe hoorders, een schampere lach. Ik val nog eens in slaap en droom over een land waar mannen die al les zo zeker weten gedwongen worden om eeuwig naar zichzelf te luisteren en waar schepen varen zonder hekgolf en waar meneer B. en ik gelukkig zijn zonder hond. ander dat ik het geen straf vind om met de hond in de polder te zijn. Wat voor weer het ook is, met de juiste jas aan is alles te doen. En wie van vergezichten houdt, weet dat grijs of 'slecht' weer ook, of misschien wel juist, prachtige beelden toont. Alles is loodzwaar grijs en wordt in beweging ge bracht in oneindigheid over ein deloos land. Midden op de akker zit een grote witte reiger. Hij vliegt op als we langskomen en vormt het enige wit in een wereld van grijs. Ik kijk en weet me geborgen onder dit lichtpunt van witte wie ken. De polder is het ultieme hier en nu. Wat voor weer het ook is, met de juiste jas is alles te doen DE STELLING Vandaag: Als pulsvissen wordt verboden, heb ik het gehad met Europa Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters CPOWtSFUNWNS EPS POPULAIR Man haalt op hoge snelheid politieauto in Karter raakt gewond bij botsing Heinkenszand Eigenaren twee fietsen gezocht Volgens de Franse milieuorganisa tie Bloom heeft een meerderheid van de raad van EU-ministers afge lopen vrijdag het standpunt inge nomen dat vanaf i januari 2022 een volledig verbod zou ingaan. Deze fervente tegenstander van de pulstechniek noemt dit stand punt een doorbraak, maar vindt het anderzijds onaanvaardbaar dat het verbod pas over drie jaar ingaat. Al leen Nederland en Duitsland zou- den binnen de raad tegen een ver bod zijn. Vorig jaar stemde het Eu ropees Parlement voor een totaal verbod. De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de EU, wilde de techniek juist toestaan en de raad van de nationale visserijmi nisters was verdeeld. Woensdag praten vertegenwoordigers van deze drie Europese instellingen over de pulsvisserij. Minister Schouten noemde de gang van zaken rond de pulsvisserij 'Europa op zijn smalst'. Zij noemt het een 'heel zorgelijk dossier'. ,,Een techniek die evident goed is voor het milieu wordt niet om inhoude lijke, maar om politieke redenen dwarsgezeten. Laat ik één ding zeg gen, als dat verbod er komt, dan gaan wij niet onze vissers in de steek laten. Ik zal ook zelf door blij ven knokken voor technieken die goed zijn voor ons milieu en ook goed voor onze vissers. Een Europa dat om politieke redenen per direct onze vissers het werken en leven moeilijk gaat maken, dat zal ik niet accepteren." Zijn partij doet voor het eerst mee aan de Provinciale Statenverkie zing. Lijsttrekker §erif Uysal uit Middelburg reisde met Kuzu mee. Zo'n vijftien belangstellenden wachtten zaterdagmiddag geduldig op de fractievoorzitter van Denk, dat in de Tweede Kamer drie zetels heeft. Kuzu is een halfuur verlaat. ,,We moesten 5 euro tol betalen", zegt Dogukan Ergin, assistent van Kuzu, zodra het gezelschap is gear riveerd. ,,Dat heb ik nog nooit in Nederland moeten doen." Welkom in Zeeland. ,,Het is altijd leuk hier te zijn", vertelt Kuzu, nadat hij iedereen de hand heeft geschud. ,,Denk leeft hier, dat hebben we gezien tijdens de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Vooral in Middelburg, Ter- neuzen, Vlissingen en Goes heb ben we veel stemmen gekregen." Hij rekent erop dat Denk ook scoort met de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten. ,,Ik heb heel veel vertrouwen in §erif." 4,6 of 8 dagen half pension in het Zillertal in Oostenrijk maandag 11 februari 2019 Tegen beter weten in besluit ik Meneer B. weet echter als geen Reageer op pzc.nl Zaterdag: Statenverkiezin gen kunnen wat mij betreft ge schrapt worden 1201 reacties GOES Het rijbewijs van een 32- jarige automobilist uit Goes is ingevorderd nadat hij 177 kilometer per uur reed over de snelweg A58. Surveillerende agenten zagen zaterdag rond 19.30 uur een verdachte auto over de Deltaweg bij Goes rijden. Op het mo ment dat ze aanstalten maakten om de automo bilist aan de kant van de weg te zetten, werden ze op hoge snelheid inge haald door een andere auto. Tijdens de daaropvol gende achtervolging re gistreerden de agenten een gemiddelde snelheid van 177 kilometer per uur, waar 120 is toegestaan. Het rijbewijs van de Goe- senaar is daarom inge vorderd. De bestuurder verklaarde dat hij niet goed had na gedacht over zijn rijstijl. MIDDELBURG Een karter is gistermid dag gewond geraakt bij een botsing op de kart- baan aan de Arnestein- seweg in Middelburg. Hoe de botsing op de kartbaan precies tot stand is gekomen is niet bekendgemaakt. Het slachtoffer is per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd. Een 22-jarige man uit Heinkenszand is giste ren aangehouden omdat hij vermoedelijk meer dere fietsen heeft ge stolen bij supermarkten in Heinkenszand en in Vlissingen. Bij het bekij ken van camerabeelden van een fietsendiefstal in Heinkenszand her kende een agent de ver dachte, die vermoedelijk tijdens zijn aanhouding op een gestolen fiets reed. Deze zou bij de Aldi in Vlissingen zijn gestolen. De eigenaren van beide fietsen deden echter geen aangifte. Ze kunnen zich melden op 0900-8844 of via Whats App op 061220 7006. Voor de Nederlandse vissers moet een goede overgangsrege ling komen als binnen Europa de pulstechniek wordt verboden. Dit zei minister Carola Schouten (CU, landbouw, natuur en voed selveiligheid) zaterdag op het congres van de ChristenUnie in Zwolle. Waarschijnlijk is ko mende woensdag in Straatsburg een beslissende vergadering waarin over de toekomst van het elektrisch vissen wordt beslist. Theo Giele Vlissingen Denk-fractievoorzitter Tunahan Kuzu deed zaterdag Zeeland aan. Na Middelburg, bracht hij een bezoek aan de Bilal-i Habesi moskee in Terneuzen. Bob Maes Terneuzen Gasthof ZilLertaLerhof 3,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 3,5 of 7 x 3-gangendiner of buffet incl. 1 drankje Gratis Wi-Fi, parkeren en meer extra's^ Dagelijks taartbuffet Kinderen t/m 10 jaar gratis! hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Kuzu begroet een bezoeker van de moskee. foto peter nicolai NOS STEEDS NIKS GESTORT 'ZWERFHONDEN KNUFFELEN* IS GOED. MAAR WE HADDEN '&ENIDORM* EN 'ZOMERVAKANTIE' WE© MOETEN LATEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2