baldBrm3n.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! balderman.nl MEDIA CULTUUR 23 Zwarte Amerikanen zijn nog altijd een doelwit van de politie talenten van dit moment. Jenkins was nog niet eens geboren toen Baldwin zijn aanteke ningen maakte. Jenkins (39) was al heel lang gefascineerd door het verhaal. ,,Het is niet alleen een ontroerende liefdesgeschiedenis, maar ook een erg politiek boek, geschreven vanuit de woede over hoe er destijds met de zwarte bevolking van Amerika werd omgesprongen. In dat opzicht is Beale Street nog steeds bran dend actueel.'' Onheus bejegend In de film wordt de mannelijke hoofdper soon, die plannen heeft om kunstenaar te worden, op straat al onheus bejegend door de wijkagent als hij de belager van zijn vriendin omverkegelt. Hij is meteen de verdachte van het incident. ,,Wat dat betreft is er nog niet veel anders in Amerika'', stelt Jenkins. „Zwarte Amerikanen zijn nog steeds een doelwit van de politie, daar is in de afgelopen decennia weinig aan veranderd.'' De regisseur pretendeert niet de wijsheid in pacht te hebben als het om deze uitwassen in zijn land gaat. ,,Ik stel vragen in mijn werk, maar kom niet met verklaringen. Daartoe ben ik niet in staat. Wat is de belangrijkste vraag die ik stel in Beale StreetHet zijn er zo veel. Ik kan daar niet een specifieke vraag uitlichten. Dat moet de kijker maar doen.'' zijn bezoekers. Maar toen een verslaggever van The New York Times dat tafereel had beschreven, gaf Jenkins, enigszins in verle genheid gebracht, de Oscar een betere plek. ,,Hij staat nu op een luidspreker bij mij in de kamer. Iedereen mag hem zien en aanraken.'' Jenkins maakt naar eigen zeggen geen films om prijzen te winnen. Belangrijker vindt hij wat zijn werk teweegbrengt. Dat hoopt hij ook van zijn nieuwe film If Beale Street Could Talk, een verfilming van het gelijknamige klassieke boek van James Baldwin. ,,Ik wilde dat verhaal al veel eerder verfilmen, ver vóór Moonlight. Het is nog steeds een relevant gegeven, hoewel het in de jaren 70 is geschreven. Dat toont de klasse van Baldwin.'' Onschuldig vast If Beale Street Could Talk vertelt het verhaal van een jong verliefd zwart stel dat wil trouwen, een kind wil krijgen en droomt van een eigen huis. Hun toekomst wordt wreed verstoord als de man ten onrechte wordt beschuldigd van een verkrachting. Hij belandt achter de tralies en begint een juridische strijd om zijn onschuld te bewijzen. Jenkins had het scenario al klaar toen hij door de nazaten van Baldwin werd benaderd. De schrijver had in 1978 aantekeningen achtergelaten voor een mogelijke verfilming van zijn boek. De regisseur constateerde dat hij van meet af aan op het goede spoor had gezeten. ,,Zijn aantekeningen waren summier, maar wel nuttig. Ook had hij suggesties voor de regisseurs die zijn werk eventueel mochten verfilmen. Francois Truffaut was een van hen.'' Vermoedelijk had de in 1987 over leden Baldwin totaal geen moeite gehad met Jenkins die te boek staat als een van de grootste Amerikaanse film- 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië 399,- 499,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! t'YZV" (0318) 58 09 58 11 dagen vlieg-bus Rondreis Klassiek Griekenland 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikustl 12 dagen Rondreis Dalmatische kust maandag 11 februari 2019 GO 44 —Barry Jenkins, regisseur AA Barry Jenkins won in 2017 de Oscar voor Beste Film met Moonlight. Foto rechts: een scène uit If Beale Street Could Talk. FOTO'S AFP, REUTERS v.a. slechts Vertrekdata: 15.29 april 713, 27 mei 710,24 juni 78,22juli etc. v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer end Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 8 april 76,20 mei 7 3,17 juni726 aug79.23 sept etc. Vertrekdata: 8,22 april 76,20 mei 717 juni71 juli726 aug etc. Vertrekdata: 8,29 april 720 mei 7 10 juni 71 juli 719 aug 7 9 sept etc. Vertrekdata 8,29 april 713,20 mei 710,17juni/l juli79 sept etc. Vertrekdata: 8,29 april 7 1,22 juli 7 2,16 sept/7,21 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23