Tranen van Ireen zijn voor Paulien mr WCHIELf" Prijs lonkt voor Hoek 'Stint nazomer weer de WSgop Boetes en dwangsommen als rechten worden geschonden Een rondvaart door de haven JOL Walcheren M"ltfTÜ» cljjn11m> cjn-ifiiii Huurt SCHILDER V POMPEN - generatoren Zeeuws-Vlaamse ploeg verslaat Lisse en heeft periodetitel binnen bereik Begin januari overleed PaulienViA^^ Deutekom, Ireen Wüst droeg de wereldtitel op de 1500 meter op aan haar hartsvriendin die ze zo mist. Ajax is het spoor volledig bijster in een week dat Real Madrid op bezoek komt. PSV komt goed weg met gelijkspel bij FC Utrecht. Sport Fabrikant wil bolderkar snel ombouwen Volgens de ACM moeten kleine zakelijke gebruikers die staan gere gistreerd op een woonadres op de zelfde manier worden beschermd als gewone consumenten. Con tracten horen schriftelijk te wor den afgesloten, er geldt een lagere boete bij vroegtijdig overstappen en zzp'ers horen dezelfde bedenk tijd te krijgen als particulieren. Toch behandelen energiemaat schappijen zzp'ers als 'echte' be drijven, terwijl ze de slagkracht daarvan missen. Verkopers lieten aan deze krant weten dat kleine zelfstandigen daardoor een ge wilde 'prooi' zijn. Wie eenmaal 'ja' zegt, kan niet terug, volgens de energiemaatschappij en tenminste. De ACM, mede gealarmeerd door publicaties in deze krant, grijpt nu in. De waakhond heeft vooral het afgelopen jaar veel mel dingen binnengekregen van zzp'ers. In eerste instantie worden daarover gesprekken gevoerd met de energiesector. Bedrijven die in overtreding zijn, kunnen door de ACM worden gedwongen hun werkwijze, contracten en alge mene voorwaarden aan te passen. „Daarbij kunnen we overgaan tot een last onder dwangsom of tot boetes opleggen tot 900.000 euro of 1 procent van de omzet", aldus een woordvoerder van de ACM. Veel zzp'ers en kleine onderne mers klagen ondertussen steen en been omdat ze worden overspoeld met telefoontjes en/of bezoekjes van verkopers. Die gaan lang niet altijd transparant te werk en be dienen zich zelfs van misleidende verkooptechnieken. Nuon geeft geen reactie op deze beschuldigingen en Essent kan pas in een later stadium reageren. Eneco laat weten het passend te vinden om zzp'ers een zakelijk contract aan te bieden 'zolang de verkopende partij duidelijk en eer lijk is over de verschillen tussen zakelijke en particuliere klanten. We kunnen boetes opleggen tot 900.000euro of 1 procent van de omzet Dat gaat in de meeste gevallen goed'. Ook de ACM ziet dat kleine za kelijke afnemers van energie vaak contracten voor grote zakelijke ge bruikers krijgen voorgelegd. Bo vendien staat op het contract zelf in de regel niet wat een eventuele boete is bij tussentijds overstap pen. Eerder werd al duidelijk dat een aantal energiemaatschappijen boetebepalingen hanteren die niet voldoen aan richtlijnen van de ACM. Nu blijkt dat bijna geen en kel contract daaraan voldoet. De gevolgen van ingrijpen door de ACM zijn groot, zegt J ohn Wes- sel van boetevergoeding.nl uit Hengelo. Hij kaartte eerder de boe tebepalingen al aan en gelooft dat dit de sector honderden miljoenen kan kosten. „Het innen van boetes is voor de maatschappijen een verdienmodel op zich. Maar dat kan dus niet meer." P8 Gentenaren en Zeeuwen zijn nieuwsgierig maandag 11 februari 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" JERNEU2EN 0115 tifflPrn 'Vw.ploddef.n Ni. mfo#keesmech - W»-~. - SPORT 10 Scherper toezicht op energiecontract zzp'er De Autoriteit Consument en Markt (ACM) grijpt in om zzp'ers te beschermen tegen zakelijke contracten van ener giemaatschappijen. Er dreigen boetes en dwangsommen, omdat rechten van kleine zelf standigen worden geschonden. Leo van Raaij Carla van der Wal Den Haag —ACM-woordvoerder P3 Overgang naar droog en later 7°C zonnig weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1