Fransen: luchtbrug voor IS'ers gesmoord in de vlammen Wordt uw trap steeds vaker een obstakel? EUWS 11 De traplift van thyssenkrupp biedt u dé oplossing J» Alle jongetjes in Brazilië dromen ervan: profvoetballer worden. De brand bij het immens populaire Flamengo maakte een einde aan de illusies van tien toptalenten en hun familie. Vijftien jaar zou Arthur Silva za terdag geworden zijn. Een kroon jaar in Brazilië, traditiegetrouw groots gevierd, met nette pakken en galajurken. Maar in plaats daar van werd de jonge voetballer, een van de tien jeugdspelers die vrij dag omkwamen bij de brand in het trainingscentrum van Fla mengo in Rio de Janeiro, die dag begraven in zijn woonplaats Volta Redonda, zo'n 150 kilometer ten noordwesten van Rio. Gekleed in het klassieke, rood zwart horizontaal gestreepte Fla- mengo-shirt gooit jeugdvriend Vi- mcius, die van kinds af aan met Arthur voetbalde op straat, zich op de withouten kist. Het lijkt op een laatste omhelzing. ,,Je was een broer voor mij'', roept hij. Dan breekt moeder Maria, die haar zoon alleen opvoedde nadat vader Funeca in 2009 op straat werd doodgeschoten, met Arthur op zijn arm. ,,Dit wordt mijn jaar. Nu gaat het gebeuren'', had hij haar nog maar een week geleden ge zegd, toen hij na een maand va kantie in de vertrouwde omgeving van familie en vrienden terug keerde naar het trainingscomplex Ninho do Urubu (het gierennest) in het westen van Rio. Aan het eind van de ceremonie klinkt het clublied van Flamengo. 'Eens Fla- mengo, Flamengo tot in de dood', luidt de tekst. Het lied heeft deze dagen aan speciale betekenis ge wonnen en wordt steevast afge speeld op de vele herdenkings- en rouwdiensten voor de omgeko men jeugdtalenten. Rijkste club Arthur Silva (14), Atilho Paixao (14), Bernardo Pisetta (14), Chris tian Esmerio (15), Gedson Santos (14), Jorge Eduardo (15), Pablo Henrique (14), Rykelmo de Souza (16), Samuel Thomas (15), Vitor Isa^as (15). Achter elke naam een door de vlammen gebroken droom. Vrijwel ieder jongetje in Brazilië wil profvoetballer wor den, het liefst bij Flamengo, de grootste, populairste en rijkste club van het land. Door een fijn mazig scoutingsysteem en net werk van voetbalscholen vindt de club talenten in alle uithoeken van Brazilië. Zoals aanvaller Atilho, die door de club werd opgepikt in La- garto, een stadje in het noordoos ten van Brazilië, 1800 kilometer van Rio. Elke avond belde hij met zijn vader Damiao. ,,Anders kon ik niet slapen en dat wist Atilho'', vertelde hij tegen TV Globo. ,,Ook de avond voor de brand belde hij. Ik vroeg hoe het met hem ging. 'Goed, papa. Ik ga trainen in het Maracana', zei hij.'' Het gemis van en door familie en vrienden is de prijs voor een mooie toekomst als goedbetaalde prof. Ook voor de ouders, niet zel den van bescheiden of zelfs arme afkomst. Met pijn in het hart zien vaders en moeders hun zoons ver trekken naar Ninho do Urubu, waar ze trainen, wonen en stude ren. Flamengo is geen uitzonde ring, de meeste Braziliaanse prof clubs hebben een dergelijk oplei dingscentrum. Maar de klank van de club is net iets magischer en het recent nog voor zo'n 6 miljoen euro opgeknapte trainingscom plex net iets moderner. Behalve dan het gedeelte dat nog uit con tainers bestond en vrijdag in vlammen opging. Pijnlijk genoeg zouden de spelers die daar verble ven deze week verhuizen naar ge- renoveerde woonvertrekken. Soms hebben spelers in op leiding steun aan elkaar, zoals de talentvolle keeper en jeugdinternational Christian Esmeiro - die volgende maand na zijn 16de verjaardag zijn eerste profcontract zou teke nen - en rechtsback Samuel Thomas. Zij groeiden samen op en speelden bij dezelfde club in Madureira, een ge welddadige risicowijk in Noordwest-Rio. Meer dan tien jaar waren ze onafscheidelijk en op het gierennest deelden ze een kamer. Samen kwamen ze om in de vlammen. Ook de avond voor de brand belde hij. 'Het gaat goed, papa. Ik ga trainen' In een enkel geval krijgt een speler ver van huis steun van een naar Rio verhuisd familie lid. Zo was Werly, centrale verdediger bij Flamengo's ri vaal Vasco, de steun en toever laat van neef Pablo Henrique. Vrijdag had hij de droeve taak Pablo te identificeren. Het Franse gevangeniswezen zegt 'klaar te zijn' voor de komst van ter reurverdachten. Franse inlichtin gendiensten en justitie zouden al bezig zijn met de voorbereidingen. De regering-Macron is bang voor chaos in Syrië, zodra de Amerika nen zich terugtrekken. De Koerden zouden hun gevangengenomen IS- strijders kunnen vrijlaten. Om te voorkomen dat de Franse jihadisten op vrije voeten komen, en mogelijk nieuwe aanslagen plegen, moeten ze worden teruggehaald naar Frankrijk en daar worden berecht. Volgens bronnen die worden ge citeerd in de Franse pers ligt er een aantal plannen op tafel. Dagblad Le Monde heeft het over een 'interna tionale luchtbrug' waarbij Ameri kaanse troepen in Syrië 'logistieke ondersteuning' verlenen. Verschei dene landen zouden samen het plan hebben opgevat alle buiten landse jihadisten in Syrië in één grote operatie uit het land te evacu eren. Naar verluidt zitten er zo'n negenhonderd buitenlandse IS- aanhangers in Koerdische kampen. Naar Parijs Volgens tv-zender BFM gaan speci ale Amerikaanse eenheden in Syrië de Franse jihadisten uit de kampen halen en naar Parijs brengen. Al binnen enkele weken zou het eerste toestel kunnen landen, met daarin vooral verdachten van IS-terreur en hun partners. Daarna zou een tweede toestel volgen, met de Franse kinderen van die verdach ten. Verdachten die worden 'ge zocht', worden direct na aankomst voorgeleid aan een rechter die hen officieel in staat van beschuldiging moet stellen. Anderen worden ver hoord. Onschuldige kinderen gaan naar grootouders of pleeggezinnen. Advertentie 0800-5003 trapliften.nl maandag 11 februari 2019 GO Fans in tranen bij het voetbalcomplex in Rio de Janeiro. FOTO AFP Joost de Jong Rio de Janeiro -Damiao, vader jeugdspeler Frankrijk wil op korte termijn meer dan honderd jihadisten en hun families terughalen uit Syrië. Dat zou gebeuren met een 'luchtbrug' met steun van Ameri kaanse troepen, melden Franse media. Frank Renout Parijs ggïfflt Uit onderzoek blijkt dat 25% van de senioren moeite heeft met traplopen. Een groot deel vreest dan ook hun eigen huis te moeten verlaten als het traplopen echt niet meer gaat. thyssenkrupp weet als geen ander dat met een traplift de trap helemaal geen obstakel meer hoeft te zijn. Traplift voor iedere trap De Swing-traplift is de steun en toeverlaat in steeds meer woningen. Dat komt op de eerste plaats doordat de Swing zo ontworpen is dat hij op iedere mogelijke trap past. Dus ook op die van u! Of u nu een wenteltrap heeft of een trap met een of meer dere bochten, het maakt niet uit, de Swing-traplift past bijna altijd. Hij kan zelfs doorgetrokken worden tot de zolder. De Swing wordt door gaans aan de spilzijde van de trap gemonteerd. Zo blijft de brede kant van uw trap be- loopbaar voor iedereen, zodat ook zij ongehinderd en veilig naar boven en beneden kun nen gaan. Onze adviseurs meten uw trap in met geavan ceerde Hololinc, waarna de lift direct op maat wordt ge produceerd. Binnen 2 weken kunt u weer veilig naar boven. Obstakel opgeheven De Swing heeft al veel men sen geholpen. Een tevre den gebruiker vertelt: "Onze wenteltrap werd een steeds groter obstakel voor mij. Traplopen ging echt niet langer, terwijl mijn vrouw er geen moeite mee had. Nu met de Swing-traplift heb ik mijn hele huis weer terug en mijn vrouw kan nog steeds veilig de trap belopen." Vraag een gratis en vrijblij vende offerte aan en profi teer van onze korting van 750,- op een nieuwe trap lift*. En wist u dat u op een nieuwe traplift levenslange garantie heeft? Bekijk de voorwaarden op onze site. thyssenkrupp *Actie onder voorwaarden, zie trapliften.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11