'We zijn best gierig als we uit eten gaan' GELD GELUK Christel en Annebeth speuren naar kleding met veel korting en kunnen op vakantie van weinig rondkomen. Beste koop Slechtste koop Christel Annebeth Christel: ,,We hebben een en-ofreke- ning. Daar storten we allebei 800 euro per maand op." Annebeth: „Daarvan betalen we de huur, die is 700 euro. De energiereke ning is 40 euro per maand. Dan betalen we nog 13 euro voor water, 30 euro voor tv en internet, ieder 125 euro voor de zorgverzekering en ieder 200 euro per maand collegegeld. We kennen elkaar van school, werk en kerk. We zijn drie jaar samen en verloofd." Christel: ,,Na de havo ben ik een half jaar in Ecuador geweest en ook in Mol davië, daar heb ik ontwikkelingswerk gedaan." Annebeth: ,,Toen Christel terug was, kwam ze al snel bij mij wonen in mijn huisje in Veenendaal." Christel: ,,Nu wonen we samen in een flat in Arnhem. We gaan trouwen in 2020. Eerst nog flink sparen." Annebeth: ,,Voor ons huwelijk ver wachten we 10.000 euro nodig te heb ben. We sparen 400 euro per maand." Christel: ,,Onze twee jonge katten heb ben al aardig wat gekost. We hebben ze laten inenten en castreren. Per kat waren we 250 euro kwijt." Annebeth: ,,We doen voor 200 euro per maand boodschappen. We maken altijd boodschappenlijstjes. We hebben allebei een jaar of vijfbij Albert Heijn gewerkt, daardoor weten we uit ons hoofd wat alles kost." 6 Christel Groen (20), student Vaktherapie Beeldend (links op de foto) Annebeth Diepeveen (20), student Security Management Christel en Annebeth wonen in een huurappar- tement in Arnhem. Christel: ,,De koelkast, met vriezer. Hij is lekker groot en mooi grijs." Annebeth: ,,Steigerhouten bar, die bouwden we in ons vorige huis. Hij is nu vertimmerd tot tafel, sa lontafel en tv-meubel; die staan in ons nieuwe huis." Christel: „Nespresso- koffie-automaat, de koffie ging snel in smaak achter uit. We hebben 'm een paar keer teruggestuurd, de smaak bleef slecht." Annebeth: „Playstation. We spelen er alleen maar muziek op af, dat kan ook via je telefoon." Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94