artsen, ze voelde dat haar zoon meer kon (fii ft k +11 'De Slimste Mens vind ik kapitaal leuk. Ik kijk ook naar National Geographic' 17 ,,Dat is wat je duidelijk maakt: dat je serieus wilt worden genomen.'' Vijf dagen per week verblijft Niels-Jan in De Ontmoeting, een dagverblijf in Veenendaal van zorginstelling Reinaerde. Daar le ren zijn begeleidsters via het let- terbord nu ook met hem te pra ten. Augusta: ,,Drie maanden doorzetten en je kunt het. Niels- Jan duwt je hand vanuit zijn schouder langs de letters. In het begin merk je nauwelijks iets, omdat hij maar zo weinig spier kracht heeft. Dan denk je: hij doet niks. Maar daarna ga je merken dat hij wel degelijk stuurt.'' Zijn zusje begint het te leren, met zijn vader is het nog lastig. Met de komst van nieuwe gesprekspart ners wordt de wereld van Niels- Jan groter en groter, alsof hij een tweede keer is geboren. Zijn honger naar kennis en in formatie is nauwelijks te stillen. Sinds september krijgt hij gere geld bezoek van Johan van Haut, docent geschiedenis aan het Icht- hus College in Veenendaal. Twee keer per week geeft hij een uurtje les op het dagverblijf, op het les programma staat nu de Eerste Wereldoorlog. Eén uur per week, gebracht in zijn rolstoel, zit Niels- Jan zelfs bij hem in de klas. Niels-Jan: ,,Ik ben kapitaal blij dat ik nu toch naar school kan. Daar ben ik niet meer zo gehandi capt. Kapitaal super dat ik samen met anderen in de klas zit.'' Leergierig Hij is begonnen in een mavo 3- klas, dat was een gokje dat goed uitpakt. Van Haut: ,,Niels-Jan is een leergierige, pientere jongen. Ik denk dat hij nu al het slimste jongetje van de klas is.'' Sinds kort krijgt hij ook wat aardrijkskunde en biologie. Daar voor bezoekt Froukje hem, Van Hauts vrouw. En hopelijk volgt ook nog Engels. ,,l am Niels-Jan, a boy of19" Zo'n zinnetje lukt hem al wel. Het liefst, zegt Niels-Jan Verzijl, wordt hij later bioloog. ,,Mag ik vertellen wat mijn boodschap is? Het is mijns inziens van groot be lang om kansen te pakken en om in betere dingen te geloven. Ga leren. Dat is mijn boodschap. Nooit opgeven. Want dan heb je verloren.'' GO ZATERDAG 9 FEBRUARI 2019 Niels-Jan wordt in Veenendaal van dagverblijf De Ontmoeting naar school gebracht. Daar schuift hij aan in een mavo-3 klas. FOTO'S PIM RAS Augusta helpt haar zoon, die zelf de letters kiest. ,,Hij gebruikt woorden die ik zelf nooit zou gebruiken.'' ,,Ik dank je dat je mij belangrijk vindt.'' Kijk op de site bij /video om te zien hoe Niels-Jan nu kan praten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65