Bekeren christenen zich vaker tot de islam? effeweg.nl heerlijke bus-excursiereizen effeweg.nl Vraag bij het nieuws 5 moeder van Nabil B. al op kosten van de familie naar het buitenland geëvacueerd. Het OM zegt de mel dingen over het volgen van fami lieleden te hebben ontvangen, maar dat deze niet konden worden bevestigd. Aanwijzingen Waren deze aanwijzingen dan niet voldoende bewijs dat door de groep-Taghi een aanslag werd voorbereid? ,,Dit wisten wij ook. Maar de inschatting was: we heb ben hier niet te maken met de voorbereiding van een liquidatie van een familielid'', aldus de ver antwoordelijke bij het Openbaar Ministerie. De politie geeft nu ook toe dat de afgelopen maanden fou ten zijn gemaakt. ,,Er zijn in som mige gevallen technische hulp middelen ingezet en die bleken dan niet of onvoldoende te wer ken. Daar hebben we van geleerd en dat proberen we te verbeteren.'' De moord op Reduan zorgde er voor dat de toch al slechte verhou ding tussen de familie en de over heid verder verslechterde. De fa milie eist verregaande beveili gingsmaatregelen, terwijl politie en justitie zich soms storen aan ir reële eisen en onnodig hoge decla raties. Een familielid spande zelfs een kort geding aan, om zo meer beveiliging af te dwingen. Toen deze krant hier in januari over pu bliceerde, bereikte de relatie tus sen de overheid en de familie een nieuw dieptepunt. Die relatie is inmiddels iets be ter, maar blijft precair. Om die re den willen politie en Openbaar Ministerie niet op alle vragen van journalisten antwoord geven. ,,We proberen de onderlinge verhou ding zo goed mogelijk te houden.'' Joram van Klaveren was als PVV'er fel anti-islam, maar noemt zichzelf nu moslim. Hoe staat het met bekeerlingen in Nederland? De voormalige PVV-politicus keerde na de verkiezingen in 2017 niet terug in de Tweede Ka mer en ging een boek schrijven over de islam, het geloof dat hij als parlementariër steevast ver foeide als bron voor terreur, vrouwenonderdrukking en cri minaliteit. ,,De insteek was een boek te schrijven waarin ik uit eenzette wat er niet deugt aan de islam.'' Het resultaat was het tegenovergestelde: de studie werkte als katalysator voor zijn oude twijfels over het christen dom, de historische bronnen over de islam overtuigden hem juist. Dus sinds eind oktober is Mohammed de profeet voor de 'moslimbasher' van weleer, zo onthulde hij deze week. Dat is lastig te zeggen, omdat dit niet apart wordt geregis treerd. Volgens de Stichting Be keerling telt Nederland er 17.000, wetenschappers schat ten het aantal op 10.000 tot 20.000. ,,Het aantal bekeerlin gen neemt toe'', zegt antropo loog Vanessa Vroon- Najem (Universiteit van Am sterdam). ,,Maar we moeten niet overdrijven: het is geen enorme groep.'' Het CBS schat het aantal moslims in ons land op 850.000. Aandacht is een belangrijke fac- tor, menen kenners. ,,Er wordt buitengewoon veel over de is lam geschreven, al is het voor namelijk negatief'', zegt Vroon. Dat wekt evenwel nieuwsgie righeid: ,,Goh, waar zou dat alle maal over gaan, denken mensen dan. Zij gaan op onderzoek uit.'' Omdat het aantal moslims stijgt, is de kans ook groter dat je bevriend raakt met een mos lim: ,,Een buurvrouw, een me destudent, iemand op het werk of de sportclub, of een relatie.'' Dat kan het begin zijn van een zoektocht die eindigt bij een be kering. ,,In moskeeën is inmid dels Nederlandstalig aanbod. Er zijn ook steeds meer websites en is er veel meer begeleiding voor mensen die zoekende zijn. Dat helpt.'' Een warm welkom, zeggen Arnoud van Doorn (ook 'PVV- bekeerling') en Saïd Bouharrou, bestuurslid van de Raad van Marokkaanse Moskeeën Neder land: „Binnen het geloof is extra veel waardering voor mensen die als niet-moslim geboren zijn, maar tijdens hun leven de islam hebben gevonden.'' Al zullen zijn omgeving en oude achterban eerst vooral moeten wennen aan het idee. ,,Het ligt allemaal supergevoelig'', zegt Vroon. ,,Als je niet drinkt van wege je gezondheid, ben je goed bezig. Maar als je vanwege je ge loof niet drinkt, is het ineens een groot probleem. Die drem pels moeten mensen over.'' Singlereis Q Kroatië Baltische Staten: Estland, Q Letland en Litouwen Veelzijdig Polen Italiaanse Bloemenrivièra Q en Cöte d'Azur Karinthië GRATIS 088 -10 30 800 brochure 2019 www.eFFeweg.nl ANVR Boek nu en profiteer! Aanbetaling niet verplicht zaterdag 9 februari 2019 GO Niels Klaassen Hoe kwam Van Klaveren bij de islam uit? Hoeveel bekeerlingen tot de islam telt Nederland? Waarom zou het aantal bekeerlingen dan stijgen? Wat staat Van Klaveren te wachten bij geloofsgenoten? Maart 2018: Broer Reduan van kroongetuige Nabil B. is in Amster dam vermoord. De dader werd ge filmd door een beveiligingscamera. Kort na de moord werd familie van B naar een veiliger plek overgebracht. FOTO'S DONNY KOOISTRA/REGIO15, ANP, POLITIE.NL GEEN TOESLAG 1-PERSOONSKAMER 10 dagen, halfpension Vertrek: apr, mei.jun, sep 10 dagen, halfpension Vertrek: jun.juL, aug, sep 10 dagen, halfpension Vertrek: apr, mei,jun,jul, aug, sep 8 dagen, halfpension Vertrek: mrt, apr, mei,jun,jul, aug, sep, okt 8 dagen, halfpension Vertrek: mei,jun,jul, aug, sep en boekingen: 9 ;cr ALle Fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en CalamiteitenFonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5