De onstuitbare opmars van een groot dorp 4 Op de ranglijst van economische 'toplocaties' is Goes terug te vinden op plaats 10 wilt bouwen en het gaat allemaal snel en soe pel bij de gemeente, dan is dat toch een stuk prettiger." ,,Goes straalt op dit moment wel dynamiek uit", stelt ook Ron Berks vast. Hij is sinds jaar en dag voorman van de Ondernemers Organi satie Goes, het platform van de winkeliers in het centrum. ,,De detailhandel hobbelt er nog steeds een beetje achteraan, maar de huidige ontwikkelingen kunnen ook de binnenstad een extra impuls geven." Sinds de uitvoering van het Masterplan ligt de binnenstad er strak en netjes bij. ,,En het is een compact centrum, waardoor de gaten in het loopcircuit beperkt blijven. Dat is de kracht van de stad", zegt Berks. Ook Goes heeft te maken met leeg stand, al is die minder dan in veel andere bin nensteden. ,,Er is weer beweging, maar we zit ten nog wel met een paar lastige panden - met name in de Lange Vorststraat - waarvan het prettig zou zijn als die ook op een goede ma nier worden ingevuld." Bereikbaarheid Cees Pille kwam twee jaar geleden van Rotter dam naar Zeeland, om regiomanager te wor den voor werkgeversorganisatie VNO-NCW. ,,Je merkt nu veel reuring in Goes", zegt hij. ,,Ik hoor de goede verhalen ook en zie zelf dat Goes het prima doet." Bereikbaarheid blijft een voorname factor, zowel voor bedrijven als particulieren. ,,Bij mijn keuze voor een plek in Zeeland vond ik Goes ook het gunstigst. In een uur ben ik terug in Rotterdam, er is hier open baar vervoer en voor mijn werk zit ik heel cen traal." Maar, zegt Pille, héél Zeeland zit in de lift. ,,Er wordt flink geïnvesteerd in infrastructuur, in woningbouw en in bedrijven. Ik zie in Goes inderdaad veel beweging, maar of dat objectief meer is dan elders, vind ik moeilijk te zeggen. Ik kan dat niet staven." Wie dat wel kan, is Peter Louter, die met zijn Delftse onderzoeksbureau al zo'n twintig jaar de economische prestaties van gemeenten volgt. Onlangs presenteerde hij de ranglijst van economische 'toplocaties'. Van de (toen nog) 380 gemeenten in Nederland is Goes te rug te vinden op plaats 10. De voorsprong op Poel is momenteel volop in ontwikkeling. In heel Goes is van alles gaande. Het gaat om tientallen plannen die in uitvoering zijn of op stapel staan, waaronder megaprojecten zoals Westerschans bij de Ringbrug en de bouw van de verkeerstunnel onder de spoorlijn bij de Van Hertumweg. Ook de woningbouw gaat crescendo. De af gelopen jaren leverde Goes al de meeste wo ningen op van alle Zeeuwse gemeenten (600 in de periode 2015-2018), maar er wordt nog een tandje bij gezet. Riethoek wordt afgerond, Mannee is al een eind op streek, Aria groeit snel en Goese Diep komt in een stroomver snelling - om alleen de grote wijken te noe men. De gemeente verwacht dit jaar zo veel vergunningaanvragen, dat zij extra personeel aantrekt, zo werd deze week bekend. Alleen al aan de groei van het aantal leden merkt Ondernemers Contact Goes dat de stad booming is. ,,Dat is natuurlijk top", zegt voorzitter Kees van Overloop. De ligging speelt een duidelijke rol, zegt hij. ,,Goes ligt heel centraal. Dat is voor grote bedrijven erg belangrijk. Wat ook telt, is dat het gewoon een heel leuke stad is, die een inhaalslag heeft ge maakt. Kijk maar naar de binnenstad, waar Katoen en Slot Oostende erbij zijn gekomen." Soepel Van Overloop heeft ook een andere verklaring voor het Goese succes. ,,Wat ik hoor van klan ten is dat Goes zich altijd positief opstelt bij bouwaanvragen en ontwikkelingsprojecten. Andere gemeenten doen toch vaker moeilij ker. Als je als ondernemer - of als particulier - ZATERDAG 9 FEBRUARI 2019 GO VERVOLG VAN PAGINA 3 Wethouder Derk Alssema boort in mei 2018 de eerste paal voor de bouw van de laatste fase van de wijk Riethoek. Sinds de uitvoering van het Masterplan ligt de binnenstad er strak en netjes bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52