II boldBrm3n.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! bolderman, nl 4 Politie en Openbaar Ministerie geven tien maanden na de liquidatie van de onschuldige broer van kroongetuige Nabil B. voor het eerst toe dat ze fout zaten. ,,We hebben geen liquidatie van een familielid vermoed. Die inschatting bleek onjuist.'' Nog geen week nadat Utrechter Na bil B. (31) werd gepresenteerd als kroongetuige, die de criminelen Ri- douan Taghi en Saïd Razzouki aan wees als opdrachtgevers van een reeks liquidaties in de onderwereld, gebeurde iets wat nog nooit was ge beurd in Nederland: de volstrekt onschuldige broer van Nabil, Re- duan (41), werd als vergelding in het kantoor van zijn bedrijf in Am sterdam-Noord door een huur moordenaar doodgeschoten. Aan genomen wordt dat deze moord door Taghi is bevolen. Vanaf dat moment staat de wereld van de fa milie B. op zijn kop. Familieleden werden in allerijl geëvacueerd en worden nu streng beveiligd. Kritiek Direct na de moord ontstond van uit de familie grote kritiek op het Openbaar Ministerie (OM). Waar was de beveiliging voor de familie? Zij werd niet of nauwelijks bewaakt op het moment dat de deal met Na bil openbaar werd. Tien maanden na de moord ge ven politie en justitie voor het eerst toe een verkeerde inschatting te hebben gemaakt. ,,We wisten dat we te maken hadden met een orga nisatie die tot geweld in staat is. Concrete informatie dat een moordaanslag werd beraamd op een familielid van de kroongetuige was niet beschikbaar", zegt een ver antwoordelijke bij de politie nu. We wisten dat we te maken hadden met een organisatie die tot geweld in staat is ,,Op basis daarvan zijn er maatrege len genomen. Maar het is niet zo dat we een liquidatie vermoedden. Die inschatting is niet juist geweest.'' Een verantwoordelijke bij het OM: ,,We hebben geen rekening gehou den met een liquidatie op een fami lielid.'' Vanwege de gevoeligheid van het dossier is afgesproken de functionarissen van het OM en de politie niet bij naam te noemen. Geheim Het standpunt van de politie en het Openbaar Ministerie is opvallend. Kroongetuige Nabil B. heeft er sa men met zijn advocaat Bart Stapert bij herhaling op aangedrongen dat de kroongetuigedeal geheim moest blijven, totdat Taghi en Razzouki zouden zijn aangehouden. Dat was aanvankelijk ook de bedoeling. Maar omdat het Openbaar Ministe rie vreesde dat een ander crimineel kopstuk anders op vrije voeten zou komen, moesten de verklaringen van Nabil worden gebruikt, stelde het OM afgelopen woensdag nog tijdens een tussentijdse zitting te gen elf verdachten uit de organisa tie van Taghi. Zowel Razzouki als Taghi is nog voortvluchtig. Voor de gouden tip die leidt tot hun aan houding is 100.000 euro uitgeloofd, een recordbedrag in Nederland. Nabil B. was fel tegen de eerdere bekendmaking van de kroongetui gedeal. Hij had gewaarschuwd voor de gewetenloosheid en de slag kracht van het duo en hield wel de gelijk rekening met vergelding. ,,Ik ga iedereen van hem laten slapen als hij mijn naam heeft genoemd'', schreef Taghi over Nabil B. in ont- sleutelde en onderschepte chatbe- richten. Ook de familie van B. was bang. In de dagen tussen de bekendma king van de deal en de moord, heb ben familieleden herhaaldelijk alarm geslagen over verdachte situ aties. Het ouderlijk huis van de fa milie in de Utrechtse Staatslieden buurt werd geobserveerd door be kende criminelen en familieleden werden in de auto gevolgd. Ze kre gen het idee dat een aanslag werd voorbereid. Uit voorzorg werd de Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 12 dagen Peniscola, Costa delAzahar 12 dagen Rondreis Kroatië 12 dagen Rondreis Polen 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust 13 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust zaterdag 9 februari 2019 Politie en OM: liquidatie broer Nabil verraste ons Yelle Tieleman Utrecht -Woordvoerder politie EXCLUSIEVE UNESCO-RON DREIS Vertrekdata: 6,27 apr/25 mei/ 8 jan 714,28 sep 712 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 15 apr7 6,27 mei 717 jun78,29jul79,30sep/21okt Vertrekdata: 15,29 apr713,27mei7 I Vertrekdata: 15,29 apr713 mei724 10,24 jan 7 8 jul 719 aug 7 2 sep etc. I jun 7 8,22jut 7 5,19 aug 7 2 sep etc. Vertrekdata: 8,22 apr7 6,20 mei 7 3,17 jun 71,15 jul 712,26 aug etc. Vertrekdata: 8,29 apr 713,20 mei 710, 17 jun 71 jul 7 9,23 sep 17,21 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4