ZEELAND 17 ZEVEN MARATHONS Zeven marathons lopen, binnen zeven dagen op zeven verschillende continenten. Arno en Meriem van Triest voltooiden gisteren in Miami iets wat niemand voor mogelijk had gehouden. om een kok mee te nemen. Er kwam alleen voedsel aan boord van de cate raar uit het land van vertrek." Onderweg werden ze sowieso als gewone passagiers behandeld. ,,Dus ook wij stonden in de rij bij de dou ane en moesten onze tassen steeds weer uitpakken. En we hadden overal maar zo weinig tijd. Op een gegeven moment kon je ook een simpele vraag als 'waar komt u vandaan' niet meer beantwoorden. Door al dat ge vlieg was je elk benul van tijd en plaats volledig kwijt." Met slapen hadden ze nog enigs zins geluk, vertelt Meriem. ,,Omdat we stoelen hadden bij de nooduit gang konden wij voor ons op de grond slapen. Werd je wel steeds stijf en met veel pijn in je schouders en heupen wakker." Dat ze met name de laatste vier da gen amper daglicht zagen door het schema van overdag vliegen en 's avonds lopen, was verrassend, maar niet het grootste probleem. ,,Dat er 's nachts niemand langs de kant staat in een park in Santiago interesseert je niet meer. Het is gewoon overleven", zegt Arno van Triest. Geen wonder dat vrienden en fa milie zich vooraf al afvroegen, waarom ze dit wilden. ,,'Dit doe je toch niet voor de lol', kregen we steeds horen. Het antwoord is: 'Dit doe je dus echt wel voor de lol'. Maar als je me nu vraagt of ik morgen het liefst weer een marathon zou willen gaan lopen, dan is het antwoord ook duidelijk: 'Daar moet ik niet aan den ken. Mijn benen zijn er helemaal klaar mee'." Meriem hoort het la chend aan. ,,Ik heb nauwelijks spier- Dit doe je dus echt wel voor de lol pijn gehad", zegt de vrouw, die bij de start werd gezien als het potentiële zorgenkindje onder de veertig deel nemers. ,,Ik was degene met de min ste ervaring van iedereen. Vorig jaar liep ik pas mijn eerste marathon. Toen we dat de anderen verteld had den, zag je ze kijken. 'Je gaat zeker de halve marathons lopen?' Nee dus. 'Oh, dan ga je ze zeker wandelen.' Mooi niet." Arno van Triest hoort het vol trots aan. ,,Dit is het antwoord op al het ongeloof dat er was voor me hieraan begonnen. Een mens kan meer dan je denkt. Al is het ook weer niet zo dat je dit zo maar even doet. Vooral Me- riem heeft er een jaar keihard voor getraind. Niet twee keer per week, maar elke dag." Dus volgend jaar weer? ,,Dat denk ik niet. Zoiets maakt een mens nooit meer mee. Dus moet je het misschien ook nooit meer wil len doen." ZEVEN MARATHONS/VEERTIEN TIJDEN Arno Merien Vfer na middernacht zeulden Arno en Meriem van Triest gisteren met al hun koffers en tassen door hartje Mi ami. ,,Het hotel waar we een kamer hadden gereserveerd bleek over boekt. Dat kwam er dus nog eens bij." Een dikke tien uur later, kan het bruidspaar uit Putte er al weer sma kelijk om lachen. ,,Meriem bestelde een Big Mac met friet, het bed was heerlijk en we zijn als een blok in slaap gevallen." Gisteren vetrok het sportieve echt paar naar Bonaire. Voor het tweede deel van hun huwelijksreis. Het leuk ste deel ook? ,,Nou, dat denk ik niet", schatert Arno, een ervaren triatleet die in het dagelijks leven handelt in plantaardige oliën. Niets kan volgens de twee namelijk tippen aan de World Marathon Challenge, die ze woensdag in het middernachtelijk Miami hebben afgerond. ,,Dit is de meest onvergetelijke ervaring die je kunt meemaken", zegt Van Triest over de zeven marathons die hij en zijn Meriem binnen zeven dagen all over the world hebben gelopen. ,,En we hebben er ook nog eens van kun nen genieten. Iedere dag. Soms zat je er even doorheen, maar iedere keer als ik Meriem de finish zag halen, dacht ik: 'Yes. We gaan het redden'." Denk volgens Van Triest echter ook weer niet dat het een makkie is geweest. ,,Het was zwaarder dan ik gedacht en gehoopt had." Niet alleen door de spierblessure die hij al op dag één op de Zuidpool opliep. ,,Vooral het slapen, leven en eten in het vlieg tuig, maakte het onnodig zwaar", verzucht hij. Ze werden weliswaar in een gecharterd vip-toestel kriskras de wereld over gevlogen, maar vooral het eten was volgens de twee onder maats. ,,Veel maaltijden met gesmol ten kaas. Dat kan dus echt niet. Die kaas ligt tijdens het lopen als een blok in je maag." Het gevolg: veel darm- en maagproblemen bij de 40 deelnemers. Of hij dat de organisatie verwijt? „Kennelijk kon het niet an ders. Omdat we voortdurend van het ene naar het andere land vlogen mochten we geen eigen voedsel mee nemen. En had het dus ook geen zin zaterdag 9 februari 2019 PM muNOOB11*1 'Mijn benen zijn even helemaal klaar met marathon Arno en Meriem van Triest met hun medail les. FOTO WORLD MARATHON CHAL LENGE - Arno van Triest Zuidpool: Kaapstad: Perth: Dubai: Madrid: 3.49 3.36 3.47 3.52 3.33 Santiago de Chili: 3.47 Miami: 3.08 Zuidpool: Kaapstad: Perth: Dubai: Madrid: 4.39 4.45 4.32 4.39 4.31 Santiago de Chili: 4.33 Miami: 4.33 Eindstand mannen: Arno van Triest: 3e Eindstand vrouwen: Vrouwen: Meriem van Triest - Achab Zekri: 4e Arno en Meriem slapen op de vloer van het vliegtuig. bron van triest Ad Pertijs Miami/Putte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45