Klasgenoten herenigd 12 ZEELAND Geldof promoveert naar Patrijzen 1 Oemoemenoe heeft historie met ARC de ene na de andere bal erin namens Luctor Heinkenszand. Vader Jos en zijn jongste zoon Julian staan wekelijks met de fluit in de mond op het veld. Op woensdag trainen ze ook nog samen. Oudste zoon Martijn schiet ondertussen Lesley Kerkhove is uitgespeeld VOETBAL FAMILIE A Oemoemenoe valt aan. foto lex de meester TENNIS 'Drie dagen kon ik niets zien. Ik moest elke dag naar Goes, Vlissingen of Zierikzee om te laten onderzoeken of er verbetering was' Martijn Simonse 29 jaar, spits bij Luctor Heinkenszand Joffrey Geldof is volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van voetbalvereniging Patrijzen. De 37-jarige oud-speler van Patrijzen, RCS, Kloetinge en Vlissingen wordt daarmee de opvolger van Stephane Cépèro die na drie sei zoenen afscheid neemt van de zaterdag-vier deklasser uit 's-Heerenhoek. Geldof was trainer van de reserves van Kloe- tinge en nu van Patrijzen. Komende zomer promoveert hij van het tweede naar het eerste. ,,Er waren diverse externe trainers geïnteres seerd. Het bestuur geeft echter de voorkeur aan een trainer die bekend is binnen de ver eniging. Volgend seizoen start Patrijzen 1 met een nieuwe jeugdige selectie.'' De rugbyers van Oemoemenoe vervolgen de jacht op de finale in de plate-poule vandaag in Amstelveen. Daar is de plaatselijke rugbyclub ARC om 15.00 uur de tegenstander. Oemoemenoe won zijn eerste twee duels en leidt daarmee ongeslagen de dans samen met Ascrum, dat volgende week op bezoek komt in Middelburg. Met de Amstelveense RC heeft Oemoemenoe een historie. Drie seizoen gele den stonden beide ploegen tegenover elkaar in de plate-finale. Die won Oemoemenoe toen met 17-16. Voor de winterstop verloor de Zeeuwse ereklasser ruimschoots in Amstel veen; het werd 57-27. Bessèges Korfbal Topper In het ouderlijk huis in 's Heer Arendskerke klinkt een harde kreet door de woonka mer. Zittend aan de ruime eettafel reageert Martijn Si monse (29) zeer afwijzend. Of de topscorer van zaterdag-derdeklas ser Luctor Heinkenszand zich na zijn carrière niet in scheidsrecht- ersshirt wil hijsen? Net als pa Jos, net als broertje Julian. ,,Nooit aan gedacht. De trainerscursus is trouwens ook niet aan mij be steed. Als ik stop, ben ik er eigen lijk wel klaar mee'', vertelt de hui dig topscorer van de Zeeuwse vel- De trainerscursus is trouwens ook niet aan mij besteed. Als ik stop, ben ik er wel klaar mee ,,Hij loopt op die scheidsrech ters ook alleen maar te klagen joh'', breekt vader Jos lachend in. Jos, kwieke zestigjarige en al 21 jaar KNVB-scheidsrechter. Een geintje van de nestor van de fami lie, die blij is dat zijn oudste zoon 'gewoon' nog voetbalt. ,,Hij is een veel betere voetballer dan ik was.'' ,,En ook wat beter dan ik'', klinkt het uit de mond van de 22- jarige Julian. Die laatste trad wel al in de voetsporen van zijn vader. Julian: „Vroeger ging ik vaak met hem mee naar wedstrijden. Ik heb twee seizoenen in Heinkens zand 1 gespeeld. Nu ben ik aan mijn tweede seizoen als scheids rechter bezig.'' Verbeterpuntjes Waar vader Jos in de tweede en derde klasse actief is, moet Julian zich nog richten op de vierde klasse. De twee zaterdagscheids- rechters praten veel met elkaar. Jos: ,,Pas is Julian nog naar een wedstrijdje van mij komen kij ken. En dan durft-ie ook nog wel wat verbeterpuntjes te geven hoor.'' Julian: ,,M'n vader gaf rood aan een speler en die nam daarna ge woon plaats op de bank. Dat ont ging hem. Nadien werd er door supporters ook nog wat naar hem geroepen. Dan is het lastig om je mond te houden.'' Lachend: ,,Is me ook niet gelukt.'' De twee, die op woensdag avond hun gezamenlijke trai ningsavond hebben, herkennen zich wel in elkaar. Julian: ,,Ik ben soms nog te lief, ook qua geba- GIOVANNI SIEREVELD Quote van de dag Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee is vrijdag in de kwartfinale uitgeschakeld bij het ITF-toernooi in Grenoble. De Zeeuwse, als vierde geplaatst, verloor in straight sets van de Franse qualifier Harmony Tan. Na een verlo ren tiebreak (2-7) moest Kerkhove ook de tweede set prijsgeven, met 3-6. Kerkhove be reikte kwartfinale door twee partijen zonder setverlies te winnen, tegen de Kroatische Leo Boskovic en de Britse Eden Silva. zaterdag 9 februari 2019 VOETBAL RUGBY II Wielrenner Brian van Goe- them uit Sluiskil werd gisteren 81e in de twee de rit van de Ster van Bes- sèges. Morgen finisht de koers, waarin hij debuteert bij Lotto-Soudal. 11.51 Alles of niets. Dat is vandaag de inzet voor de korfballers van TOP. Om 16.55 uur star ten ze in Arne- muiden in de hoofdklasse tegen nummer 2 Groen Geel. Winst brengt TOP op gelijke hoogte. De toptwee plaatst zich voor de play-offs. IUH Aan de keukentafel Juriën Dam 's-Heer Arendskerke In Heinkenszand staat vol gend seizoen als trainer Gio vanni Siereveld voor de groep, als opvolger van Serge Beulens. De ex-speler van Hoek, Kloetinge en Vlissingen tekende voor twee seizoenen en is een goede bekende van Martijn Simonse. ,,We hebben een jaar of vijf bij elkaar in de klas gezeten op de Hoge school Zeeland en gingen soms samen naar Ajax. Via mij - Martijn Simonse den. is het balletje een beetje gaan rollen'', vertelt de aanvaller. „Toen bleek dat de komst van Pim Bruins als nieuwe trainer niet doorging, stuurde ik Gio een appje. Het begon een beetje als grap, maar vervol gens hebben we er nog drie keer serieus met elkaar over gesproken. Hij had geloof ik de keuze uit acht of negen clubs, dus mooi dat hij toch hierheen komt.'' Hontenisse en Steen spelen hun topper vol gend week einde op zater dagavond. De nummers één (Steen) en twee (Honte- nisse) in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal trappen om 19.00 uur af. Antwan Tolhoek kampte in de winter met een ooginfectie, vertelt hij in het magazine Fiets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40