ACHTERDESCHERMEN 9 Voor veel mensen is hun huisdier een echt gezinslid. Niet zo gek als je bedenkt dat een hond of kat soms wel vijftien tot twintig jaar van ons leven bij ons is. Ingeborg Buitink en haar collega-dierenartsen zorgen met veel liefde en plezier voor het welzijn van de viervoeters die de praktijk bezoeken. De dierenartsenprak tijk in Zierikzee telt drie spreekkamers en een operatiekamer. Ook zijn er een rönt- genruimte, laboratorium, echogra fie en een opname. Dierenarts In geborg licht toe dat dat volgend jaar gaat veranderen: ,,Nu is dat nog gemengd voor honden en kat ten. Dat willen we uit elkaar halen. Het is best een mooi modern ge bouw, maar toch al twintig jaar oud. En in de loop van de jaren ver anderen dingen. Zo staat het stressvrij behandelen van katten nu erg in the picture; die onder vinden ontzettend veel stress van een bezoek aan de dierenarts. We deden van alles mis: in het nekvel pakken bijvoorbeeld. Wij dachten dat ze dat niet erg vonden, dat doet de moederpoes toch ook. Maar in zichten veranderen", vertelt Bui- tink Het handigst is een mandje waar het deksel vanaf kan. De dieren arts laat de kat dan in het bakje zit ten. ,,Ik kijk hem niet strak in de ogen, maar bekijk 'm meer van achteren, terwijl hij naar het baasje kan blijven kijken. Vaak laat ik die even de handen aan weers kanten van de kat leggen. Als je ze dan moet prikken, geven de meeste katten geen kik." Kijkoperatie Gecompliceerde gevallen worden doorgestuurd, maar er kan veel. ,,We zijn een goed ingerichte eer stelijnspraktijk. Daarnaast hebben we dierenartsen die veel weten van inwendige ziektes of orthopedie. Laparoscopie (kijkoperatie in de buikholte - red.) bij de hond doen wij ook. Dat is minder ingrijpend voor het dier. En recent hebben we een endoscopische set gekocht. Daarmee kun je in magen en dar men kijken. Wanneer een hond iets heeft ingeslikt, kun j e dat er gemak kelijk uithalen," vertelt Ingeborg. Dat ze dierenarts werd, was niet zo vanzelfsprekend. Ze groeide op in een gezin van leraren. ,,Eerst ben ik naar de landbouwschool gegaan, werkte op boerderijen in Amerika. Vanuit de interesse voor de verzorging van zo'n hele vee stapel bedacht ik dat ik ook nog diergeneeskunde wilde studeren." Als eigenaar van de praktijk vindt Ingeborg het leuk om die in alle opzichten goed te laten draaien. „Tevreden klanten, blije dieren, blij personeel en econo misch een goed resultaat. Ik heb er veel lol in en sta ook graag op de werkvloer. Natuurlijk heb je soms te maken met mensen die veelei send zijn of boos worden, omdat ze denken dat het anders moet. Zolang ze niet heel onaangenaam worden, kan ik daar prima mee omgaan." Afscheid nemen hoort er na tuurlijk ook bij. ,,Laten inslapen doe je pas als je overtuigd bent dat dat het juiste is voor het dier. Ik vind dat vooral moeilijk voor kin deren of oudere mensen die met eenzaamheid te maken krijgen. Je kunt later wel eens bellen, maar verder kun je er niet zo veel mee als dierenarts." Chiller zaterdag 9 februari 2019 GO Achter ieder dier een baasje Mariska den Hartog Ingeborg Buitink weegt een kat voor de behandeling. WIWAWN WmVsi A Astrid Meijninger en Lise van Hecke con troleren na een opera tie de hartslag van een patiënt. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37