udas Overvaller Texaco droeg masker uit Netflix-serie rs<i Eén op de vier inbraken opgelost 2 MAIKEL HARTE uJ Column Iorgenavond is bij RTL 4 de laatste aflevering van Ju das, de serie naar aanlei ding van het gelijknamige boek van Astrid Holleeder over het le ven met haar broer Willem Hol leeder. detectives en daar heeft dit wel iets van weg: zonder bloedvergie ten voel je de spanning, alleen de apotheose aan het einde ont breekt. Er is geen geniale inspec teur die ineens weet wie het ge daan heeft. Degene die het gedaan heeft, althans die er van wordt ver dacht, zit gewoon mee te kijken. Dat is toch wel heel bijzonder. Tij dens een zitting in januari kwam de serie zelfs ter sprake. Willem Holleeder verklaarde dat hij had zitten kijken, maar in slaap was gevallen. Het boek en de serie wa ren volgens hem één grote leugen, waarin zijn zus laat zien hoe ge- weldig ze is, terwijl dat niet waar is. Ik weet niet of Astrid Holleeder in de serie laat zien hoe geweldig ze is. Ze is ontzettend dapper, maar de serie roept ook vragen op. Je ziet in de serie twee close zus sen die af en toe toch het randje opzoeken. Sonja Holleeder trouwde met Cor van Hout, net als haar broer ontvoerder van Freddy Heineken. Dan kies je toch voor een bepaalde wereld, dunkt me. Astrid Holleeder trouwde ooit een Amsterdamse galeriehouder die vervolgens voor Willem Holleeder een bordeel ging runnen. Dat zorgt ervoor dat de beide zussen mij soms een dubbel gevoel geven, maar dat zullen ze zelf waarschijn lijk ook wel hebben. Voor Astrid Holleeder voelt haar getuigenis kennelijk als verraad, ze noemde haar boek niet voor niets Judas. Eigenlijk zou ik ook wel de an dere kant van het verhaal over deze familiegeschiedenis willen horen. Misschien komt Willem Holleeder nog wel eens met een boek en serie. Ik hoop alleen niet dat hij bij de titel ook voor een ver wijzing naar de bijbel kiest. Want als Astrid Holleeder Judas is, dan is hij... Precies, daar moet je toch niet aan denken Misschien komt Willem Holleeder nog wel eens met een boek en serie DE STELLING Vandaag: Statenverkiezingen kunnen wat mij betreft geschrapt worden Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters PIPPI LANSKOUS EN JUMEO W 50 JAAR 'Vissers, meld dode vogels bij windparken op zee' Staatssecretaris bezoekt Vlissingen VLISSINGEN Met THC op achter stuur: rijbewijs kwijt In de Spaanse serie overvallen de daders met Salvador DaH-maskers de Koninklijke Munt van Spanje. In Terneuzen maakte de overvaller donderdagavond geld en sigaretten buit. De dader dreigde iets voor ne genen, kort voor sluitingstijd, met een mes. Volgens de politie betrof het een vrouw, gekleed in een licht blauw trainingspak. Politiewoord voerder Mireille Aalders kan zich geen ander geval herinneren waar een vrouw een overval pleegde. Loopje Een medewerker die niet met zijn naam in de krant wil heeft de beel den gezien. ,,Of het een vrouw is? We denken van wel. De overvaller was gemaskerd maar kijkend naar het loopje, denken we wel dat het een vrouw is geweest." Ook Linda de Pooter van De Poo- ter Olie, dat eigenaar is van de Texaco-ves- tiging, denkt dat het een vrouw was. ,,Ook de stem klonk vrouwelijk. Of we de beelden van de overval vrijgeven weten we nog niet. Ik zeg geen nee, maar dat doen we niet zonder er eerst met de politie over te praten." Carnaval Volgens de medewerker gaat het naar omstandigheden goed met zijn vrouwelijke collega die met het mes werd bedreigd. ,,Nu wel. Maar het kan natuurlijk zijn dat dat pas later komt. Straks is het carnaval en ziet ze mensen met hetzelfde mas ker lopen. Misschien komt de klap dan alsnog." Het benzinestation aan de Ken- nedylaan werd in december 2012 ook overvallen. Toen dreigden de daders met honkbalknuppels, maar namen zonder buit de benen. Een van hen is een jaar later tot zestien maanden cel veroordeeld. Met een oplossingspercentage van 23 procent deed de politie het in Zeeland een stuk beter dan in de rest van het land, blijkt uit gisteren door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers. Landelijk gezien werd in 2018 slechts 14 procent van de inbraken opgelost. In 2017 waren die percen tages 22 procent voor Zeeland en 13 procent voor Nederland. Bijna de helft van alle geregis treerde misdrijven in Zeeland be treft inbraken met diefstal of ver mogensdelicten als oplichting of valsheid in geschrifte. De politie in Zeeland loste vorig jaar 4535 van de 12.665 geregis treerde misdrijven op. Dat komt neer op 36 procent, één procent meer dan in 2017. Landelijk daaren tegen daalde het oplossingspercen tage tot 26 procent, twee procent minder dan in 2017. Zedenmisdrijven Voor bijna alle misdrijven scoorde de Zeeuwse politie een hoger op lossingspercentage dan landelijk. Uitzondering vormden zedenmis drijven. In 2017 werd in Zeeland nog 28 procent van de 195 geregis treerde seksuele misdrijven opge lost tegenover 37 procent landelijk. Vorig jaar daalde het oplossingsper centage in Zeeland naar 19 procent (van de 210 zedenmisdrijven) en landelijk naar 23. Naar verhouding werden in de provincie Zeeland minder daders van verkrachting (8 procent in Zee land, 15 procent landelijk), aanran ding (Zeeland 13, landelijk 25 pro cent) en ontucht met minderjari gen (Zeeland 0, landelijk 27 pro cent) opgepakt dan in de rest van het land. 3/4/5 dagen top hotel in hartje Sauerland o.b.v. halfpension zaterdag 9 februari 2019 Ik ben gek op Scandinavische Reageer op pzc.nl Gisteren: Klimaatkids moe ten protest vol houden 656 reacties VLISSINGEN De vissersorganisatie VisNed roept vissers op melding te maken van dode vogels die ze aan treffen in de buurt van windparken op zee. „Soms zijn het veertjes, soms zijn het hele vogels die opgevist worden. In een gesprek met mensen van de Vogelbescher ming is gebleken dat zij hierover graag geïnfor meerd worden", aldus VisNed. De organisatie vraagt vissers een foto te maken van dode vogels of delen daarvan, de tijd en locatie te vermelden en de overblijfselen in een plastic zak in de vrie zer te bewaren. VLISSINGEN Staatssecretaris Stientje van Veldhoven bezoekt maandag het voormalige Thermphos in Vlissingen. Daar wordt ze door ge deputeerde Jo-Annes de Bat en algemeen direc teur van North Sea Port Daan Schalck bijgepraat over de stand van zaken. Het Rijk, de provincie en havenbedrijf North Sea Port kwamen een jaar terug tot definitief besluit over de financiering van de schoonmaak. De par tijen leggen respectieve lijk 27,7; 41,7 en 47,7 mil joen euro neer om het terrein van de fosforpro- ducent te reinigen. De schoonmaak van Therm- phos moet in 2020 klaar zijn. De politie heeft gister middag het rijbewijs af genomen van een 47-ja- rige man uit Arnemui- den. Een speekseltest wees uit dat hij THC had gebruikt. De man werd op de Koningsweg ge controleerd. Nadat een speekseltest leerde dat hij THC, de werkzame stof van cannabis ofwel wiet, had gebruikt werd bij de man bloed afgeno men. Hij moest meteen zijn rijbewijs inleveren. Het Centraal Bureau Rij- vaardigsheidsbewijzen zal onderzoeken of het nog wel verantwoord is om de man een auto te laten besturen. De overvaller die donderdag avond de Texaco-vestiging aan de Kennedylaan in Terneuzen beroofde, droeg een masker uit de Netflix-serie La Casa de Papel (foto); een serie over overvallers. Guido van der Heijden Terneuzen In Zeeland werd vorig jaar bijna één op de vier inbraken opge lost. Van 1030 van de in totaal 4400 inbraken vatte de politie vorig jaar de dader in de kraag. Theo Giele Vlissingen IK HAt> HET NO© NOOIT ©E&AANfi OUS IK &ACHT tsAT IK HET WEU KON? Hotel Hochland V 2,3 of 4 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Dagelijks 3-gangendiner of buffet V Vrij gebruik van wellnessfaciliteiten^ V Vrij gebruik van Wi-Fi en parkeren j V Tip: ga een dagje naar Winterberg j 1 hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2