O Directeur Anton stopt ermee 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV In de DWDD-special rond Paul Witteman van afgelopen donderdag viel een interes sante term: het kompas van de tv-maker. Of tewel: het gevoel waar je op vaart. Vraag je Femke Halsema bruusk naar haar eventuele sollicitatieplannen voor het burgemeesterschap van Amsterdam als ze voor een heel ander on derwerp aan de Buitenhof-tafel zit en Eberhard van der Laan terminaal ziek thuis ligt? Ja, deed Witteman in 2017, maar anno 2019 heeft hij er spijt van. het kompas weleens hapert. Sterker nog, vooral RTL toont zich hardleers op dat vlak. Zo was er de commotie over de geheime camera's en tv- mensen in doktersjassen in de omstreden serie 24 uur Tussen Leven en Dood op de spoedeisende hulp van VUmc. Gevolgd door Project P. waarin leerlingen met verborgen camera in hun tas naar school gingen om pesten in beeld te brengen. En nu is er een rel rond een nieuw programma, Klasse, gebaseerd op het Ameri kaanse format Undercover High. Klasse werd aan betrokken leerlingen, docenten en ouders verkocht als een documen taireserie die 'een realistisch inkijkje' gaf in het dagelijks leven op Christelijk Lyceum Veenen- daal. De schoolleiding en producent Vincent TV Producties hadden er alleen niet bij verteld dat ze vijf nep-leerlingen/acteurs in de school lieten infiltreren. Argument daarvoor: een do cumentaire kun je niet maken zonder ingrepen in de werkelijkheid te doen. Waardoor de affaire niet alleen consequenties heeft voor de geloofwaardigheid van de school, maar ook voor die van de producent. De vraag dringt zich op hoe integer succesnummers als Mr. Frank Visser doet Uitspraak, Steenrijk Straat arm en Beau Five Days Inside dan zijn? Bij Frank Visser voel je als kijker aan je water dat de boel in scene is gezet of aangedikt. Maar bij het be kroonde Beau Five Days Inside levert het een vieze smaak in de mond op. Zijn we daar ook op enige manier belazerd? Ik mag toch hopen van niet. Maar wat kun je nog verwachten van een tv- producent die niet aanvoelt dat je dit bedrog niet kan plegen in een serie met kinderen in een uiterst kwetsbare leeftijd, die recht hebben op een veilige, eerlijke omgeving? Ik kan werke lijk geen enkel valide argument bedenken dat deze actie rechtvaardigt. Je hoeft als maker je innerlijke kompas slechts te vragen wat jj zou willen als je docent, leerling of ouder in kwestie was. Dan weet je genoeg. Waar Witteman de ruzie met Halsema mis schien kan lijmen met een bos bloemen of etentje, hebben RTL, Vincent TV én de school leiding een levensgroot imagoprobleem dat niet is opgelost met het stopzetten van de opnames. Albert Finney (82) overleden Aangifte 'overval' Late Night Het vertrek van Eb binge, die ook een van de auteurs van de serie is, lijkt het einde voor De Luizenmoeder in te luiden. ,,Omdat ik het suc ces niet wil uitmelken en graag stop op het hoogtepunt", zegt de acteur over zijn beslis sing. ,,Van legendari sche series als Fawlty Towers en The Office zijn ook maar twee seizoenen gemaakt.'' Ebbinge ziet het meest op tegen het continu verkleden. ,,Om nog een keer drie maanden met een snor en een perma nent rond te gaan lo pen, daar heb ik ge woon geen zin meer in.'' Hij vindt het dan ook wel prima zo. ,,Ik denk dat ons tweede seizoen geweldig gaat worden, maar ik ben er nu ook wel klaar mee.'' Quote van de dag 'Ik kan heel slecht tegen ellende' Moeder van Isa. Kijkt niet op een schuttingwoord meer of minder. Is vooral heel vaak heel boos. Kom oas Hij is niet de enige programmamaker bij wie Wat een ongelofelijk domme redenatie. zaterdag 9 februari 2019 PC FILM De Britse acteur Albert Finney (82) is na een kort ziekbed overleden. Fin ney speelde in onder meer de Bourne-trilogie en Annie. Hij werd vijf keer genomineerd voor een Oscar, maar won die filmprijs nooit. TELEVISIE RTL heeft aan gifte gedaan tegen de man die donderdag avond de uit zending van Late Night ver stoorde. De man riep iets en gooide een briefje naar pre sentator Twan Huys. ■u Diederik Ebbinge, die in De Luizenmoeder de rol van schooldi recteur Anton speelt, stopt er na dit seizoen mee. Dat zegt hij vandaag in een interview met Volkskrant Magazine. Alex van Eenennaam —Hans Kazan legt in de Vara Gids uit waarom hij weinig tv kijkt. 1 VOLKERT Conciërge, oud-militair met PTSS. Houdt wel van wat anarchie op De Klimop. Doorgrondt de karakters op school bin nen de kort ste keren. 2 JUFANK Ster van de serie, neemt nu groep 4 onder haar hoede en doet overdre ven veel moeite de naam van nieuwkomer Ahmed goed uit te spreken. Weet u eigenlijk dat de juf voluit Ank van Pijke- ren heet? 3 ANTON FLIER Directeur van de Klimop. IJdel, nooit te beroerd credits in ont vangst te nemen. Ook wanneer hij ze niet verdient. Uitvinder van de participizza. 8 KAREL Alleenstaande vader van twee dochters, Ma- ledieve en Filippien. Er is een milieuactivist aan hem verloren gegaan. Geeft zijn dochters graag linksdraaiende yoghurt, of was het nou rechtsdraaiend? Nou ja, zolang er maar geen gluten in zitten. 9 HANNAH Kinderpsycho loog, net ge scheiden. Haar dochter Floor was in seizoen 1 nieuw op school, zij dus ook. Samen met Hannah vielen de tv-kijkers van de ene in de an dere verbazing. Een traktatie protocol? Echt? 7 URSULA 11 AMIR EN ESMA Nieuw in de serie, ouders van nieuw komer Ahmed. Juf Ank doet op haar manier haar best om hem welkom te heten in groep 4, maar haar aanpak werkt waar schijnlijk averechts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24