De kans dat Tawfik stopt is heel erg groot H Ragut heeft wat te kiezen bij Vlissingen BARRY VAN DER HOOFT Derdedivisionist staat tegenover FC Lisse ZEELAND 15 Reguillo Vandepitte aast met zijn ploeg op een periode. De aanvoerder weet inmiddels dat je in de derde divisie geen mindere dag kunt hebben. Hoek Het komt niet vaak voor dat Re guillo Vandepitte wordt gewisseld. Vorige week tegen Eemdijk, in zijn tweehonderdste (na)competitie- wedstrijd voor Hoek, gebeurde het tien minuten voor tijd wel. ,,Ik had geel gekregen en de trainers waren bang dat ik er nog één zou krijgen'', lacht Vandepitte. ,,Ik snapte het wel, want kort daarvoor raakte ik de bal kwijt en hield mijn tegenstan der even vast. Het stond 0-3, ik vond het niet erg om er uit te gaan.'' Reguillo Vandepitte: ,,Dat had ik van tevoren niet gedacht, toen ik bijna acht jaar geleden naar Hoek ging.'' ,,Dat kan ik nu nog niet zeggen. Ik ben 29 en voel me nog fit. Maar ik had wel verwacht dat ik ook vol gend seizoen met bijvoorbeeld Kyle Doesburg zou spelen. We hebben nu een mooie groep bij elkaar, maar Kyle vertrekt. Dat we bij elkaar le ken te blijven, was voor mij wel een In deze competitie moet je iedere week vol aan de bak reden om bij te tekenen. Nu moe ten we qua selectie misschien weer opnieuw beginnen. Dat kost toch altij d wel weer energie. Ik houd van het spelletje, maar heb ook een druk gezinsleven. Daarom kijk ik van jaar tot jaar.'' ,,Ja, ook omdat DVS'33 en Noord- wijk tegen elkaar spelen. Lisse is wel een lastige tegenstander. In de uitwedstrijd vond ik ons de betere ploeg, maar we verloren wel met 3-2. In deze competitie moet je ie dere week vol aan de bak. Dat zag je twee weken geleden tegen Dovo. We haalden niet ons niveau en ver loren. Je kunt geen mindere dag hebben, want dat wordt afgestraft." ,,Dat is hun voorhoede. Ze hebben een goede spits en twee handige buitenspelers. Ik vind ze achterin soms wel kwetsbaar. We weten wat we kunnen verwachten. Dat is wel een voordeel nu: we kennen de te genstanders. Dat was in de eerste competitiehelft vaak niet het ge val.'' ,,Een gelijkspel, denk ik. Dan ko men we alleen op de tweede plaats, op vier punten van Noordwijk. En we staan dan in de periode ook al leen aan kop. Daarna hebben we nog twee lastige uitwedstrijden, te gen ASWH en ONS Sneek. We kunnen een goede slag slaan en moeten het van week tot week be kijken. We willen die periodetitel graag winnen. Dan ben je verzekerd van deelname aan de nacompetitie, al is de weg dan nog wel heel lang. Dat hebben we vorig seizoen ge zien, toen we via de nacompetitie promoveerden.'' De routinier herinnert zich dat duel nog goed. ,,We speelden in de slot fase tegen negen man. Zelfs toen waren ze gevaarlijk. Het is een sterke ploeg met veel individuele kwaliteit.'' De overwinning was kenmer kend voor de flow waarin Goes zat. Het had de wind in de rug. De laat ste maanden was het precies an dersom: het zat tegen. ,,Je moet al- tij d goed voetbal willen laten zien'', stelt Tawfik. ,,Maar als dat niet lukt, moet het op een andere manier.'' Hoewel het in theorie begrijpe lijk is dat een promovendus steekjes laat vallen, kwam de serie nederla gen hard aan bij Goes. ,,We zakten in één keer weg, terwijl we wisten dat we beter konden.'' De zege tegen Dongen gaf de burger moed. Doordat de blessure- golf afneemt, schakelde Goes terug naar het vertrouwde 4-3-3-systeem. ,,Dat past beter bij ons. Iedereen weet hoe hij moet vrijlopen en hoe er druk gezet moet worden.'' Ook morgen keert er weer een speler te rug na een kwetsuur. Jarreau Ma- nuhuwa neemt plaats op de bank. Gezin Tawfik hoopt dit weekend op nieuw belangrijk te zijn voor zijn ploeg. Het is vermoedelijk de laatste keer dat hij OFC pijn kan doen. De verdediger overweegt te stoppen. De dertiger is HR-specialist bij een chemisch bedrijf en maakt lange dagen. ,,Ik werk per week geregeld meer dan veertig uur.'' Tawfik wil meer tijd gaan beste den aan zijn gezin. ,,Ik kan nooit iets plannen op zondag. Nu pom pen we het weekend in één dag, wat eigenlijk te kort is. Dat is soms las tig. Je moet als voetballer plezier hebben en altijd honderd procent willen geven. Het is tenslotte een teamsport.'' Column @Barryvdh9 et was laatst een nieuwe trend op Instagram. De #10yearchallenge. Veel mensen plaatsten twee foto's van zichzelf: een recente en eentje van tien jaar geleden. Ik heb er niet aan meegedaan, vooral om dat ik te lui was om een foto van tien jaar geleden te zoeken. De challenge zette me wel aan het denken. Wat deed ik tien jaar ge leden eigenlijk? Ik kwam al snel uit op een mooie buitenlandse trip die ik mocht maken voor de regionale kranten. Al bleek het wel net iets langer dan tien jaar geleden te zijn. Ik reisde naar Chigwell, een dorpje onder de rook van Lon den, waar toen nog het trainings complex van Tottenham Hotspur lag. Een bevriende journalist had ervoor gezorgd dat ik Martin Jol, de baas bij de Spurs, kon inter viewen. Spurs Lodge, het trainings complex, kwam je niet zomaar op, maar ik mocht die ochtend - nadat ik me had gemeld - met een doorlopen. Twee minuten la ter zat ik in het kantoor van Jol, die zijn rechterbeen ontspannen op zijn bureau liet rusten. Chris Hughton, clubicoon van de Spurs en assistent van Jol, schudde me de hand en leek daarna weinig mee te krijgen van het interview in het Nederlands. Nadat Jol ruim een uur aan het woord was geweest, zei hij ineens: ,,Ik heb zo een afspraak met de voorzitter. Jij kan wel even iets eten.'' Hij duwde me door een deur het restaurant in en zette me aan tafel bij techniektrainer Ricardo Moniz en middenvelder Hossam Robbie Keane schepte net zijn bord vol Ghaly. Edgar Davids zat een eindje verderop, de spijkerbroek van Dimitar Berbatov hing op half zeven, Robbie Keane schepte net zijn bord vol en Jermain De foe kwam ook voorbij lopen. Ik keek mijn ogen uit. ,,Kom je mor genochtend nog naar de training kijken?'', vroeg Jol een paar uur later. Dat deed ik de volgende dag, terwijl het uitbundig re gende. ,,Heb je het niet koud ge had?'', vroeg hij later. ,,Je had even een coachjas uit mijn kan toor moeten pakken.'' Alsof dat de normaalste zaak van de wereld was. Even het kantoor van een manager uit de Premier League binnenwandelen en een jas van hem aantrekken Tottenham Hotspur zat in die periode in de lift en telde na grijze jaren eindelijk weer mee. Martin Jol maakte naam en werkte in de jaren die volgden bij onder meer HSV, Ajax en Ful- ham. Het laatste dat ik over hem las, was dat hij zich samen met broer Cock gaat bezighouden met het technisch beleid van tweededivisionist Scheveningen. Leuk hoor. En prima te combi neren met het trainerschap bij Feyenoord. De interim-trainer baalde dat Vlissingen een vrije speelronde had. Een week eerder was name lijk de eerste zege van 2019 ge boekt, tegen Minor. ,,Maar we hebben twee goede trainingswe- ken gehad'', stelt Ragut. ,,Ik heb veel kunnen praten en er werd keihard getraind. Er werden harde duels uitgevochten, op het randje. Daar hou ik van.'' Start Ragut met dezelfde elf als tegen Minor? ,,Dat weet ik nog niet echt'', zegt de oefenmeester. ,,Ik ga me in ieder geval niet aan passen aan hen. We blijven het zelfde spelletje spelen. Het leuke is dat iedereen fit is. Dat is wel een pluspunt van dat vrije weekend geweest. Er is dus veel meer con currentie. Dat is interessant. Ik moet keuzes maken.'' In de eerste seizoenshelft was Vjeko Krezo centraal achterin bij voorbeeld een zekerheidje. Nu moet hij genoegen nemen met een plek op de reservebank. ,,Je moet je er weer terug in vechten dan'', weet Ragut, die vol vertrou wen is. ,,De jongens kunnen alle maal voetballen'', vertelt hij. ,,Wij hebben tegen iedereen kans en zijn echt niet minder dan andere ploegen. We moeten gewoon winnen, klaar. De drie punten zijn het belangrijkste.'' zaterdag 9 februari 2019 VL De volgende stap lonkt voor Hoek Barry van der Hooft Tweehonderd wedstrijden voor Hoek. Slechts vier spelers heb ben er meer gespeeld. Je hebt al bijgetekend voor vol gend seizoen. Dat wordt je ne gende jaar. Ga je de tien seizoe nen bij Hoek volmaken? Ft A 1 Reguillo Vandepitte. -Reguillo Vandepitte (29) Jullie draaien in de derde divisie bovenin mee en maken kans op een periodetitel. Is het duel van vandaag met FC Lisse cruciaal? Wat is de kracht van FC Lisse? Als jullie vandaag winnen, wat zou dan het beste resultaat zijn bij DVS'33-Noordwijk? Na vier nederlagen op rij stapte Goes vorige week weer eens als winnaar van het veld. Tawfik kopte tegen Dongen de bevrij dende 3-1 raak, wat tevens de eindstand bleek. Morgen treft de formatie OFC, de nummer vijf van de ranglijst. Eerder dit sei zoen wonnen de Goesenaren in de dying seconds. Tawfik kroonde zich die middag tot matchwinnaar. Len Wolters Goes Sours Lodae VC Vlissingen mag weer aan de bak. De zondag-hoofdklasser was vorige week vrij omdat SVA Papendorp enkele maan den geleden uit competitie werd genomen. Morgen staat Thomas Ragut met zijn keur korps tegenover UDI'19. Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 143