Aanpakken Tivoliweg begint al eind dit jaar Kloosterzande gaat vijf vijvers baggeren 7 SCHILDERSPROTEST BOMENKAP Als hij de luiken van zijn huis in Mauritsfort opende, keek hij uit op groen. Nu niet meer. Vandaar dat kunstschilder Roeland van der Kley naar zijn kwast greep. Een schilderij als protest tegen de kaalslag. Haagbeuken in Liniestraat Hulst worden gesnoeid Waar ik ook kijk. In de Hedwige, langs de Trak- taatweg, overal kaalslag. Dat is Zeeland niet. Voor mij is Zeeland een rij bomen op een dijk. Toen ik hier tien jaar geleden kwam wo nen was het veel groener. Het is al zo leeg." Ook voor zijn neus in Maurits fort bij Hoek, wordt nu de ketting zaag in populieren gezet. Dikke stammen liggen langs de Oude Bontepolderstraat. Hij wijst waar tot voor kort een rij populieren in het gelid stond. ,,Ik hoor de reac ties uit de buurt. Mensen die hier wandelen en zich kapot schrikken. Als ik het van tevoren had gewe ten, had ik echt wel gereageerd. Maar ik heb de krant niet goed in de gaten gehouden. Mijn eigen schuld, ik weet het. Wat ik nu vaak hoor, is dat mensen zeggen dat ze niet reageren, omdat ze er toch niks tegen kunnen doen." Van der Kley vertaalt zijn onge noegen in olieverf. In het schilde rij met de werktitel De Drieling schildert hij drie zussen uit Ter- hole tussen de omgezaagde bo men tegenover zijn huis. ,,Ik schreef pas De Drieling, een streek verhaal zoals ze vroeger hier aan elkaar vertelden. Zo'n spannend, magisch verhaal. Ik geef het hier nu een hedendaagse draai." Magischestokjes Het verhaal gaat over drie zussen die samen in Terhole een boerderij met landwinkel bestieren. Behalve de gebruikelijke landwinkelpro- ducten verkopen ze ook magische stokjes. Wanneer een ambtenaar hun op een dag vraagt vanwege Wat ik nu vaak hoor, is dat mensen zeggen dat ze niet reageren, omdat ze er toch niks tegen kunnen doen nieuwe plannen hun land te verla ten, krijgt de man te horen dat zo lang hij denkt de drie van hun land te kunnen krijgen, hij zelf het land niet zal verlaten. Als een soort Hotel California van de Eagles blijft de ambtenaar dolen over het land van de zussen tot hij terugkomt op zijn plannen. Het spookachtige van het verhaal is verbeeld door de zussen te schilderen in het stukge slagen landschap. Noodkreet Een schilderij als noodkreet van wege al het groen dat hij ziet ver- dwijnen. ,,Ik ben geen deskun dige", erkent hij. ,,Ik kan niet zien of een boom ziek is. Ik hoor men sen zeggen dat er genoeg bomen om zijn gegaan die gewoon ge zond waren. Het kan ook gewoon niet, dat alle bomen die hier nu ge kapt zijn echt allemaal ziek waren. Er zal wel herplant worden. Maar ja, eer die weer groot zijn, dan zijn wij er niet meer." HULST In de Liniestraat in Hulst laat de gemeente de haag beuken snoeien. Het werk be gint op dinsdag 12 februari en duurt naar verwachting tot dins dag 26 februari. Het weer bepaalt mede hoe snel het snoeien van de rij bo men kan gebeuren. Als er wordt gesnoeid, is het gedeelte van de Liniestraat (hoofdrijbaan), tus sen de Zoutestraat en de Poor terslaan, afgesloten voor het doorgaand verkeer. Het snoeien gebeurt stukje bij beetje zodat de zijstraten bereik baar blijven. Voor en na de snoeiwerkzaamheden is de weg gewoon open. HULST Anderhalf miljoen euro. Zo veel gaat de herin richting van de Tivoliweg in Hulst kosten. De spaden gaan de tweede helft van dit jaar de grond in. Bewoners van de Tivoliweg, een van de drukste toegangs wegen van en naar de binnen stad van Hulst, smeken al jaren om een herinrichting. Sinds 1982 is de weg, die veelal uit be tonplaten bestaat, niet meer aangepakt. De straat verkeert dan ook in slechte staat. Het dagelijks bestuur van Hulst gaf vorig jaar gehoor aan de smeekbede. De echte werk- zaamheden beginnen in 2020, maar de eerste klussen zullen nog dit jaar aanvangen. De ge meenteraad gaat akkoord met het beschikbaar stellen van 153.000 euro. Dat bedrag wordt onder meer gebruikt voor aan passingen aan kabels en lei dingen door nutsbedrijven, bo demonderzoek, bemalingsad vies, woningopnames en arche ologie. De weg krijgt nieuwe par keervakken, fietsers krijgen ruim baan, verhoogde kruisin gen halen de snelheid uit de weg en er worden nieuwe bo men geplant. De vijvers aan de Piet Heinstraat, Oosthof, Churchillhof, Maczekhof en Pastoor Smuldersstraat in Kloosterzande worden de ko mende vijf weken gebaggerd. Het waterschap en de gemeente Hulst pakken de klus samen op. De werken beginnen woensdag 13 februari en duren tot en met het einde van de maand. Uit onder zoek is gebleken dat op de bodem van de vijvers, grote lagen bagger liggen. Die bestaan vooral uit bla deren, plantenresten en inwaaiend zand en stof. De lagen worden steeds dikker, met het gevolg dat de vijvers diepte verliezen. Dat kan wateroverlast veroorzaken. Een te veel aan bagger zorgt bovendien voor een slechte waterkwaliteit, waardoor de vijvers gaan stinken. Schuifboot De aannemer gaat eerst de oevers van de vijvers maaien, voordat de baggerwerken kunnen beginnen. Vervolgens wordt met een kraan en een schuifboot de baggerspecie opgegraven. Dat wordt door vrachtwagens weggebracht naar een locatie waar de specie herge bruikt kan worden. De gemeente Hulst sluit niet uit dat er overlast voor het verkeer kan ontstaan. zaterdag 9 februari 2019 VL Noodkreet op doek tegen kaalslag Guido van der Heijden Hoek - Roeland van der Kley, schilder Het schilderij De Drieling zal op 9 maart in Galerie Lokaal 54 aan de Nieuwstraat in Terneuzen gepre senteerd worden. Bob Maes Kloosterzande Roeland van der Kley is bezig met een schilderij als protest tegen de bomenkap aan de Oude Bontepolderstraat. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 142