Het is toch logisch dat mannen naar buitenlandse vrouwen zoeken? Mijn zoon betaalt niet terug. Hij vindt dat ik zelf zuiniger had moeten leven JOOST MAG 'T WETEN Heeft u ooit een zoon of dochter horen zeggen: 'Mijn ouders zijn mijn oogappels?' Natuurlijk niet. Toch kunnen wij er maar niet aan wennen dat onze kinderen veel meer voor ons betekenen dan wij voor hen. Neem uw zoon. Leuke jongen. Hij beurt 40.000 gulden en zegt later dat pa zuiniger had moeten leven. Dat had hij beter wat eerder kunnen zeggen. Bijvoorbeeld vlak vóór hij dat geld vroeg. Nu even de juridische kant. U heeft dat geld gegeven, zegt u. Gelukkig heeft u het niet vast gelegd, want dan had uw zoon nu een papiertje waarop stond dat het een gift was. Maar ook zon der dat papier: eens gegeven blijft gegeven. Dus ik vrees dat u naar dat geld kunt fluiten. Ik weet dat eigenlijk wel zeker. 40.000 gulden, twintig jaar geleden, is nu ongeveer 52.000 euro waard. U kunt daar maar beter afscheid van nemen. Niet meer aan denken. Dat woest-zijn lijkt me trouwens meer strategie van die jongen. Een soort aanval is de beste verde diging. Zeg maar eens tegen uw zoon: 'weet je wat, laten we dat geld verder maar vergeten'. Moet u eens opletten hoe kalm hij ineens wordt. Niet zo lang geleden was ik in Ierland. En ik zag daar al die roodharige dames, de een nog mooier dan de ander. Dat mijn ouders me vroeger niet op dat land hebben gewezen, valt hen kwalijk te nemen. Dus uw wens om eens buitenslands te winkelen, begrijp ik heel goed. Ik ga daar ook niet paternalistisch over doen, dat laat ik graag aan anderen over. Laten we de opties eens nuchter bekijken. Pools. Ik ben diverse keren in Polen geweest en ik ben net als u geen versierder. Dus in dat land lukte het me evenmin. Trouwens ook in België en Frankrijk niet. Nergens eigenlijk. Aziatisch en latino. Moet ik u afraden. Ik ken te veel voorbeelden van mannen die niet alleen een jonge bloem, maar ook haar halve familie te onderhouden kregen. Worden achter hun rug ook altijd uitgelachen, die heren. Beetje zielig. Trouwens, in 1863 is in Nederland de slavernij afgeschaft. Wist u dat? D e ellende is dat mannen als u en ik geen aanleg hebben voor de dames en als we de grens overgaan, hebben we nog steeds geen aanleg. Dus u mag van mij gerust uitwij ken naar verre landen, maar helpen zal het niet. Al die vrouwen die zich niet willen binden: we zullen er mee moeten leven. Net als vroeg of laat met die ene vrouw die het wel wil. Jan, je bent een supervent. Jammer dat je bloem niet mocht bloeien, maar in de knop brak. Liefs van mij Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Vrouwen wijzen mij (single man, 48) nogal eens af. Nu had ik een klik met een dame, maar zij begint te twijfelen omdat zij zich - zoals ze zelf zegt - zo moeilijk kan binden. Is het gek dat een man uitwijkt naar Poolse, latino of Aziatische vrouwen? Twintig jaar geleden heb ik (een vader van nu 71) 40.000 gulden aan mijn zoon gegeven om een huis te kopen. Ik heb dat niet vastgelegd, hij was mijn oogappel. Nu ik AOW heb, wil ik dat geld terug. Zoon is woest. Hij vindt dat ik zuiniger had moeten leven. Inmiddels is hij drie huizen verder en heeft hij er winst op gemaakt. Wat vindt u? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 9 FEBRUARI 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131