'Opa's, oma's en kinderen, iedereen doet mee met zumba' Pizza in het park 's Avonds ontmoet ik Susanna bij Café del Mural, ook weer in de wijk Getsemam. Daar weten ze alles van koffie; ze brouwen er gekke combinaties en houden er proeve- rijen. ,,Ik ben dol op dit buurtje. Er opent bijna elke week wel iets nieuws, op Plaza Trinidad geven ze elke zondag zumba. Ie dereen doet mee: opa's en oma's, maar ook kinderen. Je ziet daar ook vaak optredens en straatartiesten." We wandelen naar Plaza Trinidad om er een drankje te drinken bij Demente, een van haar favoriete bars. Het lijkt een pij penla, maar er blijkt een grote tuin en een dakterras te zijn. Daar zit alleen niemand. ,,Nee, iedereen staat hier altijd buiten", zegt Susanna. Ze wijst naar de breakdancers op het plein, die zo goed zijn dat steeds meer mensen blijven kijken. We struinen verder naar Di Silvio, een piepklein pizzarestaurant waar het druk is. ,,Ze hebben hier de beste pizza van de stad en die eet je gewoon op het plein." Mensen zitten op bankjes, maar ook op de stenen randen van plantenbakken en hier en daar zelfs op een kleedje op de grond. ,,Pizza- picknick, gaan wij ook doen", zegt Susanna en ze trekt een grote handdoek uit haar tas. Dat Colombianen gastvrij zijn had ik al van Ivy en Jasper gehoord, maar Susanna over treft mijn verwachting. Als we zijn uitge geten, somt ze de mogelijkheden voor die avond op. ,,We kunnen naar Bar el Sur, dat is de enige brouwerij van Cartagena en ik ken de eigenaar. Een collega geeft een feestje in de Bazurto Social Club, daar kun nen we dansen op lokale muziek. Of we gaan naar Boca Grande, de buurt waar ik woon, want mijn buurmeisje geeft een feestje. Waar heb je zin in?" Ik kies voor Boca Grande, daar ben ik nog niet geweest. ,,Goede keuze, ik ben gek op huisfeestjes. Iedereen neemt vrienden mee, waardoor je steeds weer nieuwe mensen ontmoet. Colombianen zijn dol op gezel schap.'' We stappen in een taxi en laten het oude deel van de stad achter ons. Rich and famous Boca Grande is een wijk vol moderne, hoge gebouwen op een schiereiland aan de zuid kant van de stad. ,,Hier wonen the rich and famous, maar ook mensen zoals ik", grijnst Susanna als we op een brede laan uit de taxi stappen. Haar buurmeisje woont in een groot appartement met een prachtig uit zicht op de zee en de lichtjes van de stad. Susanna stelt me aan wat mensen voor. Iedereen is zo aardig. Pas als Susanna me vanaf de andere kant van de kamer gebaart naar haar toe te komen, realiseer ik me dat ik haar uit het oog was verloren. ,,We heb ben een idee. Dit zijn Paul en Eli en ze va ren morgen naar de Islas del Rosario, een ei landengroep hier voor de kust. Wil je mee?" Susanna vertelde me in de taxi al dat ze daar het liefst haar weekend doorbrengt. Het is maar goed dat ik geen plannen heb gemaakt de komende dagen; met die Colombiaanse gastvrijheid stroomt je agenda vanzelf vol. Uit Thuis 42 i—m De reis Het oude stads deel van Carta gena is klein en prima te voet te verkennen. Taxi's zijn heel betaal baar, de bus is spotgoedkoop maar vergt wat uitzoekwerk. Al leen KLM vliegt rechtstreeks van Amsterdam naar Cartagena, tickets zijn te koop vanaf €678. Het verblijf Cartagena heeft een breed aan bod aan hotels in alle prijscate- gorieën; er is ook een aantal goede hostels, vooral in het oude centrum en in Getsemani. Meer informatie Zie voor meer (Nederlandsta lige) informatie over reizen in en naar Colombia: beleefcolombia.nl (Onze reisrepor tages kunnen deels door der den zijn betaald, deze sponsors hebben geen in vloed op de tekst, de foto's en de vormgeving). Klokkentoren Club Havana Café del Mar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 130