Een nieuw kapsel MONICA Het kost wat moeite, maar dan vindt Monica toch een kapper die mee durft te gaan met haar wensen. Het was die zomer verschrikkelijk heet op het station in Istanbul. De trein waarop je wachtte, ging naar het oosten. Van een afstand al straalde je alle kleuren van de regenboog. Ik liep met mijn aftandse slippers, versleten broek en rugzak langs je heen en ving je blik. Je keek terug met mooie bruine ogen. Later in de nachttrein probeerde ik je te vinden en trof ik je in het gangpad. Op zoek naar een toilet, had je iets verkeerds gegeten? Geen tijd voor romantiek. Al wat ik weet is je naam, Josie. In Ankara ben je in rook opgegaan, is het een droom geweest? GW. Lieve Andrea, Geniet nou van dit leven. Want dit wilde jij toch altijd? Laat ons dan ook genieten. We vergeten je nooit. Kusjes van je geheime liefde ,,Nee hoor'', zegt ze. ,,Dat lijkt me niet zo'n goed idee.'' Ze pakt nogmaals mijn twee voorste plukken haar vast en glijdt met haar handen naar beneden. ,,Lang is beter.'' Ik zucht. Ze is de derde kapper die mijn wens voor een korte coupe afwijst. Een beetje eraf, ja, dat willen ze allemaal wel doen, maar als het om 10 centimeter of meer gaat, begint het grote afra den. Ik verdenk kappers ervan geen risico te durven nemen. Vei lige kapsels, die knippen ze graag, maar te veel verandering, dat kan alleen maar gezeur opleveren. Dat ik graag een bob wfl, is blijk baar niet voldoende. De kapper moet het er ook mee eens zijn. Ik keer huiswaarts met prima haar, daar niet van. Maar het is meer van hetzelfde. Haar tot op de schouders met laagjes. Net gewassen en gladgeföhnd kan ik er nog met enige goedkeuring naar kijken in de spiegel, maar de rest van de dag zie ik vooral saai haar dat naar beneden hangt met te veel pluis. Ik wil schwung, ik wil een lok, ik wil pit, ik wil vrouwelijkheid en dat allemaal tegelijk, bovenop mijn hoofd. Om te beginnen door het eens wat korter te knippen, kaaklengte. Omdat de meisjes ook drin gend een knipbeurt nodig heb ben, pak ik het anders aan. Ik bestel een kapper aan huis. Op een zaterdagmiddag stapt ze met een uitklapkoffer op wie len binnen. Veel licht wil ze, en een kruk. De meisjes gaan eerst. Giebelend ondergaan ze de schaar, binnen een uur zijn ze al lebei klaar. Mijn beurt. O, ik wil het kort? Hoe kort? Vooruit, dat wil ze wel doen, maar ze laat de voorplukken lang, naar achter toe wordt het kort, dat staat pittig. Pit, check, dat stond op mijn lijstje. Kan er misschien ook een lok bij? Ze pakt mijn haar beet, keurt en knikt. Ja, dat kan. De dagen erna kan ik geen glimmend oppervlak voorbij lopen of ik moet even naar mijn haar kijken. Vind ik het leuk? Hmm, ik weet het niet. Op dag drie besluit ik de lange lokken aan de voorkant met de keuken- schaar zelf iets korter te maken. Dat helpt. Een middag lang meen ik zelfs dat mijn haar afknippen de beste beslissing ooit was, zo goed zit het. Maar het lukt me niet de euforie vast te houden. Mijn haar blijft toch slechts mijn haar. Het hangt maar wat, is plui zig en die lok misdraagt zich soms als kuif. ,,Ach'', beurt Nieuwe Liefde me op. ,,Het wordt vanzelf J weer lang." Lief sterretje, met je kuiltje in je wang. Ik hou van je to the moon and back. AIMH Jij, vader van inmiddels volwassen kinderen die bij die van mij op school zaten. Wij komen elkaar één keer in de zoveel tijd tegen bij die supermarkt in Rosmalen, kijken elkaar aan en that's it. Zullen we een keertje samen koffie drinken? Anita Monica Beek (41) is journalist. Ze woont samen met haar dochters van 8 en 10 en heeft een vriend. ZATERDAG 9 FEBRUARI 2019 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 117