Internetliefde Ooit werd Henk van Straten straalverliefd op de Amerikaanse Jenny, die hij had ontmoet op een internetforum. De mailtjes die ze uitwisselden, voedden hun verlangen. En toen kwam de dag dat ze op Schiphol stond. Ik moet 22 zijn geweest, 23 misschien, toen ik me voor het eerst waagde aan kleine schrijfsels. Boeken lezen deed ik pas net, en ik was vooral gecharmeerd van de mi santropische prozagedichten van Charles Bukowski. Wat ik schreef was dan ook af gekeken van hem, en net als hij schreef ik in het Engels. Na een jaar in Australië en een jaar Am sterdam woonde ik weer in mijn ouderlijk huis in Eindhoven. Het internet was nog niet zo'n alledaags fenomeen als nu. Smart- phones bestonden niet. We hadden één computer, in de huiskamer, waar we om beurten gebruik van maakten. Ik had een Amerikaans forum gevonden waarop mensen praatten over literatuur. Onder het pseudoniem Hank Chinaski (wat weer een pseudoniem was van Charles Bukowski) plaatste ik daar mijn gedichten. En zo raakte ik aan de praat met Jenny. Jenny was een meisje uit Californië, even oud als ik, met een voorliefde voor Anaïs Nin. Ze reageerde op mijn gedichten. Ze vond ze goed, ze vond me leuk. Mij, Hank Chinaski! Of nou ja, toen we eenmaal privé- berichtjes begonnen te sturen, vertelde ik haar natuurlijk wel mijn echte naam. Die vond ze ook leuk. Dat ik in Nederland woonde vond ze óók leuk. Ze vond alles leuk aan me. Alles was so great en so ama zing en absolutely wonderful. Ik was really special. Over het jonge internet gesproken: Jenny en ik communiceerden met ICQ(I seek you), wat een soort voorloper van MSN Messenger was. Je zag elkaar typen, letter voor letter, in twee op elkaar geplaatste tekstkaders. Ons lettertype was Comic Sans, dat weet ik nog, en haar letters waren paars of roze. Vele uren spendeerde ik aan het chatten 16 Hartstochtelijke woorden die de oceaan overbrugden ILLUSTRATIES ANNE STALINSKI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 104