Ambtenaar zwijgt door angstcultuur Onderzoek op ministerie JOL Inger Nilsson heeft slechte Walcheren herinne ringen aan Pippi Langkous Dat blijkt uit een intern medewer- kersonderzoek dat eind vorig jaar is gehouden op het bestuursdeparte ment van het ministerie. Aan dat onderzoek werkten 1423 van de on geveer 2000 ambtenaren mee. Enkele justitieambtenaren voe len zich zo onveilig dat ze onge wenste omgangsvormen niet of pas veel later melden. Soms worden er 'seksistische opmerkingen gemaakt die niet door de beugel kunnen'. Het merendeel van de ambtenaren ervaart dat niet, blijkt uit het on derzoek. Door de angstcultuur bij JenV durven sommige ambtenaren zich niet uit te spreken, omdat ze bang zijn dat hun mening afwijkt van die van hun leidinggevende. Er zou sprake zijn van controledrang, waardoor ambtenaren nauwelijks ruimte hebben voor eigen initiatief. 'Geestdodend voor de werkvloer', schrijft er één. Uit onderzoek in 2017 bleek ook dat er een angstcultuur heerst bij justitie. Dat was in de periode dat minister Ard van der Steur moest aftreden vanwege de Teevendeal met crimineel Cees H. Daarvoor waren Ivo Opstelten en Fred Tee- ven al gestruikeld over dezelfde bonnetjesaffaire. Met het verbeter programma 'JenV Verandert' wil de justitietop een cultuuromslag be reiken. Opmerkelijk genoeg geven meerdere justitieambtenaren aan hiervan 'weinig tot niks' te merken. Toch is de algehele tevredenheid van justitieambtenaren lichtjes verbeterd. Ze geven een 7,1, ten op zichte van een 7,0 twee jaar gele den. Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Femke Louwerse (links) en Nelke Eshuis, leerlingen van CSW Van de Perre uit Middelburg, houden een protestbord met een variant op de Zeeuwse wapenspreuk omhoog tijdens de klimaatdemonstratie in Den Haag. Een paar honderd Zeeuwse scholieren gaven gisteren gehoor aan de oproep om naar het Malieveld te komen. De schattingen over het totaal aantal deelnemers liepen uiteen van 10.000 (politie) tot 30.000 (organisatie). Na afloop klonk de oproep om volgende week weer te demonstreren.zeeland 2 Nieuwsmedia 5 5 5 530" Op het ministerie van Justitie en Veiligheid heerst soms zo'n sterke angstcultuur dat ambte naren hun mond niet durven open te doen tegen hun baas. Sommigen durven zelfs onge wenst gedrag als seksisme niet te melden. Koen Voskuil Den Haag Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Exd. reservedngskosten 25,- en calamrteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 8 februari 2019 Een wisselvallige 10°C periode pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 neemt je mee Véél voordeel op onze individuele rondreizen Kies voor één van de ruim 210 privéreizen van NRV naar de meest uiteenlopende bestemmingen wereldwijd. Boek nu en profiteer tot 175 korting per persoon. Ook in de schoolvakanties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1