Jeu-de-boulen kan straks ook in Flupland Vistransporteur Kotra stoot filiaal in Denemarken af 7 Geen geld voor buren EXTRAATJE SAV DOLGELUKKIG De medewerkers van autopoetsbedrijf Sleutelen aan Vermogen in Goes zijn dolgelukkig. Tot voor kort liepen ze allemaal in hun eigen kloffie, maar nu dragen ze mooie uniforme bedrijfskleding. ,,Die hadden we zelf nooit kunnen betalen'', zegt eigenaar Leonard Koppelaar. Sleutelen aan Vermogen (SAV) heeft de kleding gekregen van Thieu van Dorst, leverancier van bedrijfsauto's, met onder meer een vestiging in Goes. Het bedrijf won onlangs een aan besteding bij de gemeente Ter- neuzen. Het ging om de levering van twee vrachtwagens, een forse investering. In ruil daarvoor moest het bedrijf iets terugdoen voor de maatschappij. Steeds vaker nemen gemeenten een dergelijke eis op als ze aan aanbesteding uitschrijven. Dat heet Social Return on Investment (SROI). ,,Wij werden er voor het eerst mee geconfronteerd'', zegt Marnix Kaan van Thieu van Dorst Bedrijfswagens. „Eigenlijk houdt zo'n 'social return' dat in dat je ie mand met een afstand tot de ar beidsmarkt een aantal dagen werk moet bieden. Maar dat was voor ons nauwelijks een optie. We zijn een commercieel bedrijf. Als wij zo iemand bij ons moeten laten werken, wordt iedereen daar on gelukkig van.'' Het bedrijf bedacht een andere oplossing. Zodoende rinkelde plots de telefoon van Leonard Koppelaar, die sinds ruim twee jaar autopoetsbedrijf Sleutelen aan Vermogen in Goes runt. Een zorg- onderneming waar mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, waaronder mensen met een be perking, werkervaring kunnen op doen of een vorm van dagbeste ding vinden. ,,Het was Marnix. Of ik eens goed wilde nadenken wat we met 2500 euro konden doen'', herinnert Leonard zich. ,,Dat had ik snel bedacht: mooie bedrijfskle ding. Hoewel het hier steeds beter loopt, kunnen we dat soort ex- Dat soort extraatjes kunnen we zelf niet betalen traatjes zelf niet betalen.'' Volgens Kaan stelde de ge meente Terneuzen zich heel soe pel op door ermee akkoord te gaan dat Thieu van Dorst op deze ma nier zijn 'tegenprestatie' zou leve ren. Bij SAV zijn ze maar wat blij met het cadeau. Als het aan Kop pelaar ligt, gaan gemeenten vaker toestaan dat bedrijven hun 'social return' op deze manier uitvoeren. ,,Dat zou het voor ons en soortge lijke maatschappelijke onderne mers een stuk gemakkelijker ma ken.'' Kaan zegt de 'social return' een mooi initiatief te vinden. ,,La- ten we eerlijk zijn: afgezet tegen het totale bedrag dat met zo'n aan besteding is gemoeid, is dit voor ons een peulenschil.'' In dit geval was het de gemeente Terneuzen die Thieu van Dorst de opdracht gaf een tegenprestatie te leveren. Ook Bevelandse gemeen- ten vragen dat geregeld van bedrij ven of aannemers die een aanbe steding winnen. Ze hebben een Zeeuwsbreed convenant mede- ondertekend. In Goes en Borsele gebeurt dat in principe bij elke klus of aankoop waarvoor meer dan 100.000 euro moet worden betaald. ,,Dat is een fors bedrag, dus in de praktijk komt het niet heel vaak voor'', zegt een woord voerder in Borsele. Ook Reimers- waal vraagt bedrijven soms om een 'social return'. Noord-Beve land laat weten dat de mogelijkhe den per aanbesteding worden be keken. GOES Twee bewoners van het Nieuwe Diep aan het Goese Meer die in hun optiek een ko lossale woning naast zich heb ben gekregen, hebben geen recht op een planschadevergoeding van de gemeente Goes. Dit be sliste de Raad van State gisteren. De twee zijn sinds 1994 eige naren van een huis aan het Nieuwe Diep. Hun huis zou 44.000 euro minder waard zijn geworden nadat hun buren de naastgelegen woning sloopten en er met toestemming van de gemeente iets veel groters voor terug bouwden. De Raad van State vindt de toename van de oppervlakte aanzienlijk, maar zegt dat het vi suele effect gering is. Frank Balkenende Yerseke Kotra Logistics uit Yerseke stoot een Deens overslagcen trum af. De specialist in vis- transport hevelt Transport Vooruit A/S in het Deense Padborg over naar Thermo Transit, waarvan de Litouwse transportonderneming Gir- teka eigenaar is. Aandelen Er is geen sprake van verkoop, Kotra behoudt wel de aande len in Transport Vooruit. Ko- tra zegt zich te willen focussen op de hoofdactiviteiten, daar hoort een Scandinavisch over slagcentrum in Denemarken niet bij. De Kotra Group bestaat nu uit vier vestigingen: De Koei- jer in Yerseke, Van Maanen en Kloos-Holland in IJmuiden en Egon S0rensen Transport in het Deense Hanstholm. Het dorp Sint-Philipsland profi leert zich graag als sportdorp, maar een jeu-de-boulesbaan was er nog niet. Daar komt verandering in. De baan, van vijftien bij vier me ter, komt bij het parkeerterrein van tennisvereniging Ruucstoppe- len aan de noordzijde van het dorp. De aanleg van zo'n baan was al een oude wens, vertelt Ruucstoppe- len-voorzitter Adrie van Dijke. ,,'s Zomers wordt het ook nog al eens gedaan op het strandje." Het bleef echter een wens op pa pier. Tot die van de plank werd ge haald door het project Gezond in de Stad (GIDS). Kort gezegd is dat een project dat de sociale partici patie van inwoners wil bevorde ren. Geen Frans pleintje ,,We hebben helaas niet zo'n mooi Frans pleintje waar de baan kan komen", zegt Van Dijke. ,,Het ten- niscomplex ligt niet centraal, maar er is wel een mogelijkheid om naar het toilet te gaan en om te schui len." De gemeente draagt ruim 9500 euro bij aan het project. Voor waarde is wel dat er gezocht wordt naar sponsoren. Het geld dat over blijft, moet teruggestort worden naar de gemeente. CHAUSS donderdag 7 februari 2019 BE Tiptop in uniforme bedrijfskleding Rob Paardekam Goes -Leonard Koppelaar, Sleutelen aan Vermogen Michiel Bouwman Sint-Philipsland De medewerkers van Sleutelen aan Vermogen (SAV) zijn gelukkig met hun nieuwe kleding. Tweede van rechts Marnix Kaan van Thieu van Dorst Bedrijfswagens foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60