moeilijke taaltoets Geld voor verpleging blijft mogelijk ongebruikt effeweg.nl f effeweg.nl Beste kwaliteit voor de beste prijs sf Veel vertrekgaranties 5 Te weinig mensen, te veel regels Uitvinden hoe je zelf scoort? Mogelijk blijft 40 procent van de door het kabinet toegezegde 2,1 mil jard euro extra voor de verpleeghui zen onuitgegeven. Dat voorspelt Fizi, een vereniging van financieel specialisten in de zorg, na een en quête onder haar leden. In totaal moeten de komende ja ren zo'n 70.000 personeelsleden extra worden geworven voor ver zorgingshuizen. Het kabinet heeft voor dit jaar al 600 miljoen euro ex tra uitgetrokken waarmee een eer ste stap van tienduizend extra zorg- medewerkers kan worden gezet. Dat bedrag loopt de komende drie jaar op tot 2,1 miljard euro. Het geld kwam mede los na een actie van Hugo Borst en Carin Gaemers voor betere ouderenzorg. Om te voorkomen dat verpleeg huizen dat geld in andere zaken ste ken dan extra handen aan het bed, wil het kabinet dat minimaal 85 procent van dat geld daadwerke lijk wordt besteed aan extra zorg- personeel. Volgens Actiz, de belan genorganisatie van zorgonderne- mers, wordt het echter praktisch onmogelijk om voldoende perso neel te vinden. ,,Als we de kwaliteit van zorg in de verpleeghuizen willen verbete ren, moeten we ook kunnen inves- teren in andere oplossingen, zoals de inzet van technologie'', zegt Margreeth Kasper de Kroon, tevens bestuursvoorzitter Zorggroep Noordwest-Veluwe. „Stringent vasthouden aan de 85 procent norm is contraproductief.'' Minister Hugo de Jonge (Volks gezondheid) debatteert vandaag met de Tweede Kamer over de pro blemen in de ouderenzorg. Oppo sitiepartij SP wil net als Actiz dat De Jonge minder strenge voorwaar den stelt aan de besteding van het geld. ,,Ik snap dat we willen waar borgen dat dat geld goed wordt be steed, maar als het daardoor op de plank blijft liggen, heeft niemand er wat aan'', zegt SP-Kamerlid Maarten Hijink. t Komende jaren is er behoefte aan zo'n70.000 extra medewerkers ,,Als het niet lukt om voldoende mensen te werven, kunnen we het beter besteden aan betere arbeids voorwaarden en hoger loon van het huidige personeel. Want een van de grootste problemen die we hebben in de zorg, is de leegloop bij het per soneel.'' Minister De Jonge vindt het 'veel te voorbarig om nu al te somberen'. ,,Natuurlijk wordt het met de hui dige krappe arbeidsmarkt een fikse uitdaging om voldoende personeel te vinden.'' De afgelopen jaren heb ben volgens De Jonge wel laten zien dat het niet onmogelijk is personeel te vinden. In 2017 zijn 8000 mensen extra in de verpleeghuiszorg gaan werken, in de eerste helft van 2018 waren dat er 5000 extra. Boek nu en profiteer! Aanbetaling niet verplicht Wild Atlantic Way en Ring oF Kerry Rondreis Griekenland Wenen en het Wienerwald Bergen en meren in het Salzburgerland Toscane: Pisa, Florence en Elba donderdag 7 februari 2019 GO 3. Agnosticisme 6. Antoniem 9. Deconfessiona- A. Een eindige reeks A. Onbekende identiteit lisering Doe dan deze test, gebaseerd op de instructies B. Tegengesteld woord A. Suikervrij maken B. Een allergie voor C. Verhaal van de van jam woordenlijst van de nieuws heilige Antonius B. Losmaken van het politieacademie. C. Twijfel aan het 7. Tautologie geloof bestaan van een C. Bankroet gaan 1. Alluvium hogere macht A. Streven naar A. Een legering van volledigheid 10. Verguizen twee metalen 4. Hematoom B. Het benadrukken A. In kleine fragmenten B. Door water afgezet A. Zonder afwisseling van een woord opbreken los materiaal B. Winkelverslaving met hetzelfde soort B. Te schande maken C. Zure regen C. Bloeduitstorting woord C. Zelfkwelling C. Van woning veranderen 2. Redundantie 5. Matriarchaal A. (Mee-)trilling A. Architectonische 8. Excerpt 1 Oplossing: 1 1 801 '86 'V8 '8Z 1 1 'a9 'as 'op 'oe 'as 'at H B. Overtolligheid boogstructuur A. Uittreksel C. Een tegeneis in een B. Vrouwelijke cultuur B. Buitengewoon procedure C. Verouderd taalgebruik C. Behalve Verpleeghuizen vrezen dat de zorgmiljoenen die ze krijgen voor extra personeel op de plank moet blijven liggen. De krapte op de arbeidsmarkt is te groot en de regels om het geld te besteden zijn te streng. Ze krijgen steun uit de Tweede Kamer. Hans van Soest Den Haag Tientallen zieke zeekoeten worden opgevangen in de Fugel- helling in Ureterp. De afgelopen weken zijn honderden dode en zieke vogels aangespoeld langs de Groningse en Friese kust. De oorzaak is nog onbekend. De dieren krijgen vispap als krachtvoer (onder meer haring en astronautenvoer). fotos anp 12 dagen, halfpension Vertrek: apr, mei,jun,jul, aug, sep 15 dagen, halfpension Vertrek: mei.jun, sep 8 dagen, halfpension Vertrek: apr, mei,jun,jul, aug, sep, okt 8 dagen, halfpension Vertrek: mei,jun, aug 10 dagen, halfpension Vertrek: mei,jun,jul, aug, okt Alle Fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5