Gambiaanse voetballers spelen in shirts van VV Kruiningen Recron zegt zaken op orde te hebben 6 Het verplichten van een sociaal plan bij een ingrijpende verandering op een recreatieterrein is overbodig, aldus branche-organisatie Recron. De rechten van vaste campinggas ten in Zeeland zijn voldoende ge waarborgd. Branche-organisatie Re- cron vindt daarom het verplichten van een sociaal plan bij een ingrij pende verandering op een recreatie terrein overbodig. De gemeenteraad van Schouwen- Duiveland riep Recron eind oktober op de eigen voorwaarden over 'goed ondernemerschap' nog eens goed tegen het licht te houden. Aanlei ding voor de unaniem ondersteunde motie van CDA en GroenLinks was de onrust onder gasten van de cam pings Duinrand (Burgh-Haam- stede), De Veerhoeve (Wolphaarts- dijk) en De Witte Raaf (Arnemui- den). Recron had een maand eerder een brief verstuurd waarin de leden werd opgeroepen 'fatsoenlijk met haar gasten om te gaan'. Regiomanager Arthur van Dissel dorp van Recron stelt het op prijs dat de gemeente meedenkt over het be drijfsproces bij grootschalige ver nieuwingen van campings. ,,Trans- parant overleg en het gezamenlijk optrekken in deze tijden van veran dering is een groot goed." Maar de regiomanager laat in zijn schrifte lijke antwoord ook fijntjes door schemeren dat de sector zijn zaakjes in Nederland wat dat betreft vol doende op orde heeft. De brief is mede ondertekend door directeur Martin Maasen van Recron Neder- land. De branche-organisatie erkent wél dat het voor sommige onderne mers nog 'een uitdaging is helder, tijdig en gastgericht te communice ren' met alle betrokkenen bij nieuw- bouwplannen. ,,Vele Recron-leden zijn hier mee bezig; nog niet alle maal." Verhuizing Van Disseldorp verwerpt de indruk, die met de motie wordt gewekt, dat recreanten weinig rechten zouden hebben. ,,Het tegenovergestelde is een feit." Hij wijst op een 'erg ruime opzegperiode, de geldelijke vergoe ding bij een verhuizing en de moge lijkheid tot een half jaar gratis kam peren. Die regels staan verankerd in het algemeen geldende huurrecht. Bovendien gaat het doorgaans strikt genomen om een verplaatsing van de stacaravan of chalet naar een an dere camping. Het onderkomen zelf gaat dus niet verloren, wordt bena drukt. Komen campingeigenaar en recreant er onderling toch niet uit, dan is er altijd nog de Geschillen commissie Recreatie in Den Haag, aldus Van Disseldorp. Het stellen van extra voorwaarden aan vernieuwingsplannen is volgens Recron niet in het voordeel van de toeristische ontwikkeling op Schou- wen-Duiveland. ,,Juist in deze tijd, waarin enerzijds de 'gast van mor gen' smeekt om innovatie, moeten ondernemers kunnen herstructure ren en vernieuwen." Willem Adriaansens Kruiningen ,,Begin januari kregen wij een mail- tje van Lilian Weijler", vertelt Si mon op 't Hof. De secretaris van VV Kruiningen vertelt dat de zwager van Lilian, Han, regelmatig naar Gambia gaat. ,,En dan neemt hij van alles mee voor de kinderen daar. Onder meer voetbalshirts. Op i fe bruari zou hij weer die kant op gaan en daarom vroeg Lilian of we toe vallig shirts hadden liggen waar we niks meer mee doen." En toeval of niet, het eerste van VV Kruiningen heeft sinds begin dit seizoen een nieuwe shirts. ,,We wisten vorig jaar al dat de Emté zou verdwijnen. Dat wordt een Coop. Maar we wisten niet precies wan neer dat zou gebeuren. Daarom zijn we, overigens in goed overleg met Frans Mourik van de Emté, op zoek gegaan naar een nieuwe hoofd sponsor. Sinds begin dit jaar spelen we met shirts van Houthandel Rei- merswaal uit Rilland en liggen die oude in de kast. Maar ze zijn nog su- permooi, dus vandaar dat we ze weggegeven hebben." Overigens heeft de club ook over het weggeven contact gehad met de oude sponsor. Op 't Hof:,,Zijn naam staat er tenslotte op. Dus dan wil ik wel dat hij akkoord is. Maar hij vond het een superinitiatief.'' Kruiningen heeft in het verleden al meer materiaal weggegeven. ,,Oude trainingsballen bijvoor beeld. Hier vinden we ze niet goed genoeg meer, maar in die landen vinden ze die helemaal geweldig", weet Op 't Hof. En nu dus de shirts. ,,Ja, en nu maar hopen dat ze van daag winnen: de eerste wedstrijd in onze shirts.'' IN DE REGIO Lijfwacht Hussein Ja hoor, daar gaan we weer Vierhandig pianospel MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 7 februari 2019 BE 'Genoeg rechten campinggasten' Marcel Modde Zierikzee Duinrand is een van de campings waar onrust onder de vaste gasten is ontstaan. Ze zijn er maar wat blij mee, daar in Gambia. Trots poseren de voetballers in Kotu in de oude shirts van voetbalvereniging Kruiningen. Hoe ze daar aan die shirts zijn gekomen? Via Han Weijler uit Kruisland, die bracht ze ernaartoe. GOES Razzak Avakhti, een voormalig militair en lijfwacht van Sad dam Hussein, spreekt vandaag in Goes. Avakhti werd in 1955 geboren in Kirkuk, in het noor den van Irak. Hij werd gevangenge nomen en gemar teld. Na zijn vrijla ting wist hij naar Iran te vluchten. In 1990 vluchtte het gezin naar Neder land, kreeg asiel en ging in Staphorst wonen. De bijeen komst is in De Basis, Bessestraat 8. De lezing begint om 20.00 uur. Aan melden kan via ker- kingoes.azc@ gmail.com of 06 38057939. 'S-HEER ABTS- KERKE Vrijdag en zaterdag treedt toneelvereni ging Schrabbe- kercke op met een toneelstuk ge naamd 'Ja hoor, daar gaan we weer...' De aanvang van beide voorstellin gen is om 20.00, de zaal gaat open vanaf 19.30. De voorstelling vindt plaats in het vereni- gingsgebouw Vers- vliet in 's-Heer Abtskerke aan de Van de Plassche- straat 33. MIDDELBURG De Quatre-Mains- groep Zeeland geeft zaterdag een concert in Verplee ghuis Willibrord in Middelburg. De groep zal vierhan dig pianospel ten gehore brengen, dit bevat werken van onder andere Gershwin en Joplin. Het concert begint om 14.30 uur en is voor iedereen gra tis toegankelijk. THOLEN Jesper Fase (links) en Lieke Moerland streden gistermiddag tegen elkaar tijdens het Thoolse damkampi oenschap. Tien teams uit groep zeven en acht van Thoolse basisscholen speelden gistermiddag in De Meulvliet vijf van negen wedstrijden om de titel. De overige vier staan over twee weken op het programma. De beste twee teams plaat sen zich voor het Zeeuws kampioenschap, op 27 februari in Lewedorp. Twee teams van De Casembroot uit Sint-Anna- land staan na vijf van de negen wedstrijden bovenaan. Beide wonnen alle partijen. Ze worden op de voet gevolgd door Ter Tolne uit Tholen. foto johan van der heijden GOES Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredes- kerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: Inloopoch tend in kerk met koffie of thee; Serviceflat de Schakel, 09.30 11.30 uur: Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverple ging; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmo- bieltocht; De Basis, Bessen- straat 8, 20.00 uur: Lezing voormalig lijfwacht van Sad dam Hussein 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten in de beweeg- tuin HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, Stengeplein, 09.30-11.30 uur: Digitale inloopochtend; 14.00- 15.30 uur: Taalcafé 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.30-12.00 uur: Hand werken WEMELDINGE De Wemel, 19.30 uur: Beginnersles line- dancen YERSEKE MFC Tehare, 09.00 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmin tonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga- gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmiddag; Bibliotheek Moerzicht, 10.00-12.00 uur: Di gitaal inlooppunt; Grand Café Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamiddag; 16.00 17.00 uur: Borreluurtje voor senioren; Kerk VEG Yerseke, Kaaistraat 20, 19.30 uur: Maranatha Con ferentie met medewerking van Jong Dameskoor Shira. SCHOOLDAMMEN tfflETCEüfr De oude shirts van VV Kruiningen doen nu dienst in Gambia. Han Weijler (in het groen, midden) bracht ze naar het dorp Kotu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59