Gemeente moet vijf extra paardenboxen pension toestaan Recron zegt zaken op orde te hebben Gambianen spelen in shirts VV Kruiningen 6 Het verplichten van een sociaal plan bij een ingrijpende verandering op een recreatieterrein is overbodig, aldus branche-organisatie Recron. Zierikzee De rechten van vaste campinggas ten in Zeeland zijn voldoende ge waarborgd. Branche-organisatie Re- cron vindt daarom het verplichten van een sociaal plan bij een ingrij pende verandering op een recreatie terrein overbodig. De gemeenteraad van Schouwen- Duiveland riep Recron eind oktober op de eigen voorwaarden over 'goed ondernemerschap' nog eens goed tegen het licht te houden. Aanlei ding voor de unaniem ondersteunde motie van CDA en GroenLinks was de onrust onder gasten van de cam pings Duinrand (Burgh-Haam- stede), De Veerhoeve (Wolphaarts- dijk) en De Witte Raaf (Arnemui- den). Recron had een maand eerder een brief verstuurd waarin de leden werd opgeroepen 'fatsoenlijk met haar gasten om te gaan'. Regiomanager Arthur van Dissel dorp van Recron stelt het op prijs dat de gemeente meedenkt over het be drijfsproces bij grootschalige ver nieuwingen van campings. ,,Trans- parant overleg en het gezamenlijk optrekken in deze tijden van veran dering is een groot goed." Maar de regiomanager laat in zijn schrifte lijke antwoord ook fijntjes door schemeren dat de sector zijn zaakjes in Nederland wat dat betreft vol doende op orde heeft. De brief is mede ondertekend door directeur Martin Maasen van Recron Neder- land. De branche-organisatie erkent wél dat het voor sommige onderne mers nog 'een uitdaging is helder, tijdig en gastgericht te communice ren' met alle betrokken bij nieuw- bouwplannen. ,,Vele Recron-leden zijn hier mee bezig; nog niet alle maal." Verhuizing Van Disseldorp verwerpt de indruk, die met de motie wordt gewekt, dat recreanten weinig rechten zouden hebben. ,,Het tegenovergestelde is een feit." Hij wijst op een 'erg ruime opzegperiode, de geldelijke vergoe ding bij een verhuizing en de moge lijkheid tot een half jaar gratis kam peren. Die regels staan verankerd in het algemeen geldende huurrecht. Bovendien gaat het doorgaans strikt genomen om een verplaatsing van de stacaravan of chalet naar een an dere camping. Het onderkomen zelf gaat dus niet verloren, wordt bena drukt. Komen campingeigenaar en recreant er onderling toch niet uit, dan is er altijd nog de Geschillen commissie Recreatie in Den Haag, aldus Van Disseldorp. Het stellen van extra voorwaarden aan vernieuwingsplannen is volgens Recron niet in het voordeel van de toeristische ontwikkeling op Schou- wen-Duiveland. ,,Juist in deze tijd, waarin enerzijds de 'gast van mor gen' smeekt om innovatie, moeten ondernemers kunnen herstructure ren en vernieuwen." Pensionhouder Kees Uitterhoeve uit Burgh-Haamstede stapte bijna een jaar geleden naar de Raad van State tegen het bestemmingsplan Herzie ning Kop van Schouwen. Daarin stond tot zijn verbazing dat hij in zijn weilanden maar zeven paarden mag laten lopen en niet meer dan zeven paardenboxen mag hebben. In wer kelijkheid heeft hij twaalf tot veer tien paarden en pony's. Uitterhoeve zegt dat de gemeente zich niet aan een afspraak uit 2014 heeft gehouden. Die hield in dat hij zijn beroep tegen een bestemmings plan zou intrekken in ruil voor lega lisering van een paar gebouwen. In die gebouwen passen precies vijf paardenboxen, zodat hij in totaal twaalf boxen zou hebben. De ge meente legaliseerde de gebouwen echter niet in het bestemmingsplan Herziening Kop van Schouwen. De raad gaf Uitterhoeve gisteren gelijk. Dat betekent dat de gemeente het bestemmingsplan moet repare ren en Uitterhoeve vijf paarden- boxen erbij moet geven. De vraag is echter of er ook daadwerkelijk twaalf dieren gehouden mogen worden. Schouwen-Duiveland wil geen twaalf paarden toestaan vanwege de stikstofuitstoot op natuurgebied Kop van Schouwen. De raad wil dat de gemeente daar onderzoek naar doet, omdat slechts een klein deel van de weilanden van Uiterhoeve binnen 250 meter van het natuurgebied ligt. Ook camping Eureka Renesse lag met de gemeente overhoop over het bestemmingsplan, maar dat pro bleem is opgelost. Eureka had be zwaar tegen de bestemming van de meelfabriek naast de camping. De fa briek zou te veel kunnen bouwen en de milieucategorie leek zwaarder dan nodig. Die omissies zijn door de gemeenteraad hersteld. IN DE REGIO Queen-tribute in Brogum Concert Vierhandig pianospel MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 7 februari 2019 SD 'Genoeg rechten campinggasten' Marcel Modde Duinrand is een van de campings waar onrust onder de vaste gasten is ontstaan. KRUININGEN Trots pose ren de voetballers in het Gambiaanse Kotu in de oude shirts van voetbalver eniging Kruiningen. Han Weijler uit Kruis land bracht «nfc, ze er naar toe. Weijler gaat regelmatig naar Gambia. Zijn schoonzus Lilian Weijler had VV Kruiningen bena derd met de vraag of de club shirts had liggen waar mee niets werd gedaan. Het eerste elftal speelt sinds begin dit seizoen in nieuwe shirts vanwege een nieuwe sponsor en kon de oude shirts niet meer gebruiken. Secretaris Simon Op 't Hof van VV Kruiningen: „Maar ze zijn nog supermooi, dus van daar dat we ze weggegeven hebben." Schouwen-Duiveland moet mo gelijk een paardenpension met twaalf dieren toestaan naast na tuurgebied Kop van Schouwen. Dat bleek gisteren uit een uit spraak van de Raad van State. Adri Klinkenberg Den Haag ZIERIKZEE Queen-tributeband Crazy Little Things geeft zaterdag een optreden in Bro gum, Zierikzee. Tus sen Keep Yourself Alive en The show must go on zit zo'n dertig jaar rockge- schiedenis. Crazy Little Things neemt de aanwezigen mee op reis door de tijd waarin Queen zich ontwikkelde tot een beroemde rock band. Alle wereld hits komen langs. Het optreden begint om 21.00 uur. Kaar ten kosten online 12,50 euro en aan de deur 15 euro. ZIERIKZEE In de Nieuwe Kerk Zierikzee wordt za terdag een afwisse lend concert met samenzang gehou den. Tijdens dit concert treden Peter Wildeman (orgel), Anne-Marith Boone (piano) en als special guest het Zeeuws Panflui tensemble Muzika onder leiding van Marco van der Lee op. Het concert be gint om 19.30 uur. Kaarten zijn met korting te reserve ren via de website mauritstenhoor.nl. Aan de deur kosten tickets 10 euro, voor kinderen tot en met 12 jaar 5 euro. MIDDELBURG De Quatre-Mains- groep Zeeland geeft zaterdag een concert in Verplee ghuis Willibrord in Middelburg. De groep zal vierhan dig pianospel ten gehore brengen, dit bevat werken van onder andere Gershwin en Joplin. Het concert begint om 14.30 uur en is voor iedereen gra tis toegankelijk. BOMEN OF KUNST OP ROTONDES ZIERIKZEE Saaie rotondes op Schouwen-Duiveland wor den opgefleurd met bijzondere bomen of kunst. Mits de ver keersveiligheid niet in het geding komt, wordt per locatie be keken wat mogelijk is. Burgemeester en wethouders komen daarmee tegemoet aan een motie die in november werd aan genomen door de gemeenteraad. In eerste instantie is de inzet gericht op het planten van bomen. Stuit dat op te veel praktische bezwaren (bijvoorbeeld door de uitwerking van wortels op het wegdek), dan kan kunst een mooie alterna tieve invulling zijn, aldus B en W. foto dirkjan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschie ten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereni ging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00-17.00 uur: Bridge; 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Medita tie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Oude ren; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaver- jas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmid- dag van d'Antilopen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45-22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; Watersnoodmuseum, 10.00 17.00 uur: Nationale Waterdag; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljartclub, 21.00 uur: Klaverjasclub; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE FiZi, 09.00 uur: Opening Kinder filmfestival; 20.00 uur: Bohemian Rhap sody; Havenplein, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57