Oosterse en westerse liefde smelten samen 9 CHECK DIT! Liefde voor Zeeland ,,Ik ben geen Zeeuw, maar Zeeland heeft een speciaal plekje in mijn hart. Ik was 5 toen ik voor het eerst in Zou- telande kwam. We vierden altijd va kantie op camping Boerenstro. Zee land is de provincie waar ze het meest van mijn muziek houden. Ik neem ook altijd het Zeeuws dialect over als ik er ben, ook al zeggen ande ren dat ik het niet moet proberen, omdat ik het niet kan. Ik denk dat ik een mix spreek van alle dialecten op Walcheren. Prachtig vind ik ze. Ik roep al twintig jaar: 'Als ik ooit wegga uit Tilburg, verhuis ik naar Zeeland'." Maar ik ben nogal honkvast, dus of dat ooit zal gebeuren weet ik niet. Misschien zal het mijn laatste halte zijn." Rode daken in Westkapelle ,,Ik kom graag in Rilland, maar ook in De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland en de Spot in Middelburg. Maar ik moet bekennen dat ik er lang niet geweest ben. Ik heb vorig jaar problemen gehad met mijn stemban den en heb veel optredens moeten afzeggen. Gelukkig gaat het nu weer de goede kant op en kan ik weer plannen maken om vaker naar jullie provincie te komen. Mijn favoriete plek is Westkapelle. Ik heb daar veel opgetreden en ging er vaak wande len. Ik las altijd de strips van Asterix en als ik in Westkapelle over de dijk liep en naar de rode daken keek, deed me dat altijd aan de woonplaats van Asterix denken. Die aparte eigen ma nier van leven... Ik word er warm van. Ja, ik ben graag onder de Zeeuwen. Het voelt altijd als thuiskomen." Muzikant en afscheidsbegeleider Ruud Hermans (68) is geboren en getogen in Tilburg, maar is gek op Zeeland. Samen met The MVP's treedt hij zaterdag op bij Podium Reimerswaal in Rilland. The MVP's (Most Valuable Players) vormen een gezel schap van professionele muzikanten die graag met mij samen spelen", vertelt Ruud Hermans. ,,We zijn met zo'n acht man en de samenstelling wisselt per optreden. We spelen al jaren sa men. Sinds twee jaar treed ik ook af en toe op met zangeres Lesley van der Aa. Zij is achtergrondzangeres van onder andere Jan Smit, de Top pers en Nick en Simon. In Rilland ko men we erg graag. Toen ik Jacques Boonman van Podium Reimerswaal voor het eerst een hand gaf, wist ik: jij wordt mijn beste vriend. We had den ook meteen een goede klik met het publiek. Sindsdien keren we jaar lijks terug." Somewhere between ,,Ik ben geboren in 1950 en heb altijd gezongen. Mijn eerste liefde was El vis Presley. Met mijn eerste folk- bandje Heating begon ik te spelen in Kortgene en Westkapelle. Dat deden we drie jaar lang, iedere maand. Ik was toen 16. Mijn tweede oudste broer, Hans, leerde me ooit gitaar spelen. Ik was de jongste van zeven kinderen en mijn vier broers hadden een gitaarclub met vrienden. Ze speelden met tien gitaren tegelijker tijd hetzelfde liedje. Zo is mijn liefde voor gitaarspelen ontstaan. Toen ik 11 jaar was, trad ik al op met school- bandjes. Na Heating ben ik bij The Tumbleweeds gegaan. We hadden een hit in 1975, Somewhere between, en zijn een paar keer in Amerika ge weest. Daarna volgde de Ruud Her mans band, ging ik solo en uiteinde lijk kwam ik uit bij wat ik nu doe met The MVP's. Dit is wat ik het liefste doe: samen met andere muzikanten spelen." Afscheidsbegeleider ,,Sinds 2010 werk ik als afscheidsbe- Ik neem ook altijd het Zeeuws dialect over als ik er ben geleider. In de afgelopen jaren heb ik bijna vijfhonderd diensten gedaan. Ik ben hier ook weer ingerold dankzij de muziek. Ik heb dertig jaar bij KRO Radio gewerkt als presentator en had met fans uit die tijd een vriend schapsband opgebouwd. Hun vader lag in 2010 op sterven, het jaar waarin ik ontslagen werd bij KRO, en ze vroegen of ik zijn dienst wilde ver zorgen. Ik heb meteen 'ja' gezegd. Het was een openbaring. Ik vind het zo mooi om te doen. Niet alleen de dienst zelf, maar ook het vooraf in ge sprek gaan met de familieleden en hen helpen met het zoeken naar de juiste woorden vind ik erg mooi om te doen." donderdag 7 februari 2019 'Mijn muziek is in Zeeland het populairst' M Ruud Hermans: ,,Ik roep al twin tig jaar: 'Als ik ooit wegga uit Til burg, verhuis ik naar Zeeland'." FOTO TOM VALSTAR BEELD WERKT Ruud Hermans en The MVP's: za terdag, Podium Reimerswaal Ril land, aanvang 20.00 uur. Gertie De Boey —Ruud Hermans Naam voorstelling: Romeo is op Julia en Layla op Majnun Wie: theater groep Witte Raaf Genre: toneel Leeftijd: vanaf 8 jaar Waar: theater Zuidplein, Rotter dam Wanneer: zon dag 17 februari, 14.15 uur Liefde kent geen kleur, geen plaats, geen afkomst en geen tijd (of wel? Want het is bijna Valentijns dag). Liefde bestaat overal en iedereen kan verliefd worden. Duidelij ker kan de boodschap van de voorstelling Romeo is op Julia en Layla op Majnun niet zijn. Maar wat nou als je ver liefd wordt op iemand die onbereikbaar is? Een on mogelijke liefde! Want die bestaat. Of toch niet? Overwint liefde uiteinde lijk alles? In deze wes- terse wereld zijn we alle maal wel bekend met het beroemde liefdesverhaal van Romeo and Juliet van de Engelse dichter William Shakespeare, maar in het 'verre oosten' zijn velen opgegroeid met de dichtkunst van Nizami Ganjavi, die een paar eeuwen voor Shakespeare leefde: van 1141-1209. Shakespeare leefde van 1564 tot 1616. Het is niet bekend of Shakespeare de verha len van Nizami kende, maar beider beroemdste liefdesverhalen worden M Romeo en Majnun, zijn tot over hun oren verliefd op Julia en Layla. FOTO casper koster vaak met elkaar vergele ken. Nu kruisen ze el- kaars pad in deze muzi kale voorstelling van theatergroep Witte Raaf. Want Majnun (vertolkt door Amro Kasr) en Romeo (Freek den Har- togh) ontmoeten elkaar als ze beiden hun hart hebben verloren aan een meisje. In hun ogen de mooiste meisjes die er bestaan natuurlijk: Layla en Julia. Maar hun liefde is verboden. Als Romeo met zijn kapotte brom mer strandt bij de schuil plaats van Majnun, komen ze met elkaar in gesprek. Samen mijme ren ze over wat ze zou den doen als ze hun grote liefde weer zien. Hun ideeën en werelden verschillen, maar ze be grijpen elkaars verliefd heid als geen ander. Na afloop kun je een work shop in het thema van de voorstelling volgen in het theatercafé. —Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53