Overdadig vervolg Romanverfilming meer dan doorsnee liefdesverhaal In barre omstandigheden oogt de mens weinig fraai 7 Zwaar werk? Laat me niet lachen. Werken in een mijn is loodzwaar. Maar dit niet -A.Z. Een vervolg kon na tuurlijk niet uitblijven. Twee jaar geleden was er nog een uit stapje naar de Lego Batman-film, maar dat was een slap af treksel van de eerste film. THE LEGO MOVIE 2: THESECONDPART ten Stewart, Ella Balinska en Naomi Scott. Banks speelt zelf ook een rol. Over het project wil zij nog niet veel kwijt, maar het is wel een voor beeld van wat Banks op dit moment voor ogen staat. ,,Ik wil proberen om in Hollywood zoveel mogelijk vrou wen aan bod te laten komen. Ik heb mijn productiebedrijf opgericht om verhalen te vertellen die op allerlei niveaus werken. Dat kunnen grote publieksfilms zijn, zoals Pitch Perfect (een serie komische films over een vriendinnen in een zanggroep, red.) of een actiefilm als Charlie's Angels, waarin vrouwen de heldinnen zijn." Maar Banks werkt ook op een kleinschaliger niveau. Zo is zij de op- richter en bedenkster van de site WhoHaHa.com, waarop jonge vrou wen hun komische kwaliteiten kun nen tonen. ,,Ik vind dat er in Holly wood meer initiatieven ontplooid moeten worden waarbij vrouwen de dienst uitmaken", aldus Banks die zich ooit een feminist met een grote F noemde. Maar tot haar grote doel stellingen behoort op dit moment het veroveren van een vaste plaats in het mannenbastion van Hollywood met regisseurselite die de grote pro ducties mogen maken. Het is voorlo pig een klein gezelschap vrouwen - onder wie Patty Jenkins (Wonder Woman) en Kathryn Bigelow (The Hurt Locker- dat tot deze regionen is doorgedrongen. ,,Ik snak wel naar het moment waarop het niet van belang is wie er in de regiestoel zit. Man of vrouw, het mag eigenlijk niets uit maken." Un Amour Impossible Op het eerste gezicht lijkt Un Amour Impossible op een liefdes sprookje van dertien in een do zijn. Rachel is een typiste in de ja ren 50 in een Frans provincie stadje, die een verhouding begint met een charismatische vertaler, Philippe. Hun relatie leidt tot de zwan gerschap van Rachel. Zij brengt een dochter ter wereld, hoewel de verwekker van meet af aan te ken nen geeft het kind niet te zullen erkennen. Daar begint het langlopende drama in de nieuwe film van re gisseur Catherine Corsini. Rachel (gespeeld door Virginie Efira, ook de hoofdrolspeelster in de nieuwe film van Paul Verhoeven) geeft haar hoop niet op en blijft haar geliefde bestoken met het verzoek zijn dochter te erkennen. De film krijgt een bittere wen ding als Phillipe zijn tienerdoch ter uiteindelijk wel officieel ac cepteert, maar de gevolgen die dat heeft, kan niemand voorzien. Un Amour Impossible, een roman verfilming, is een sterk vrouwen drama dat vanuit het oogpunt van de dochter wordt verteld, wat een afstand schept, maar des te intri gerender is. - A.Z. Donbass Het vernislaagje van beschaving blijkt flinterdun op het moment dat een maatschappij op instorten staat. Dat geldt ook voor mensen uit de Oost-Oekraïense streek Donetsbekken, die zich na 2014 bevinden in een conflict tussen gewapende separatisten, het Oe kraïense leger en criminele ben des. Nieuws, propaganda en fake- nieuws blijken nauwelijks van el- kaar te onderscheiden. Ondertus sen reizen lamgeslagen burgers dagelijks door talloze check points, loopt een gemeenteverga dering gierend uit de hand, leiden ondergedoken buurtgenoten de camera rond in hun schuilkelders en treedt een stelletje luidruchtig in het huwelijksbootje; het leven gaat hortend en stotend verder. Ook onder bizarre, absur distische en angstige omstandig heden. Deze prijswinnende Oe kraïense Oscarinzending legt de vinger op de zere plek van het weinig fraai ogende mens-zijn in barre tijden. - Marieke Nieuwdorp donderdag 7 februari 2019 GO ken door Chris Pratt), de held tegen wil en dank. Hij merkt dat zijn vriendin Lucy (met de stem van Eli zabeth Banks) inmid dels een actieheldin is geworden die zon der problemen in een Mad Max-film zou kunnen meedoen. Batman is ook weer van de partij, hij wordt een lustobject voor Koningin Watevra die de habitat van Emmet en Lucy plat wil wal sen. Als Batman met haar trouwt, kan dit onheil worden afge wend. Humor ontbreekt niet in The Lego Movie 2: The Second Part. Bruce Willis duikt als legofiguurtje op en er zijn vele dialogen en verwijzingen naar Hollywoodfilms. Maar als totaal is dit ver volg toch minder dan zijn voorganger. Het is een duidelijk geval van 'overdaad schaadt'. In visueel opzicht maakt dit deel zijn verwachtin gen overigens wél waar. FAMILIEFILM Regie: Mike Mitchell. Originele stemmen: Chris Pratt, Eliza beth Banks, Will Arnet en Charlie Day. Vijf jaar geleden was The Lego Movie een aangename verras sing. De speelfilm vol legofiguurtjes leek een commerciële meesterzet als stimu lans om nog hogere verkoopcijfers van de Deense gekleurde steentjesfabrikant te scoren. Maar ook als puur bioscoopver- maak viel de film in de smaak. The Lego Movie 2: The Second Part biedt meer van het zelfde. Dezelfde figu ren duiken weer op, onder meer Emmet Brickowski (ingespro- gezichten M 'Lego-Lucy', actieheldin in The Lego Movie 2. FOTO AP Elizabeth Banks Scène uit The Lego Movie 2. foto ap DRAMA Regie: Catherine Corsini. Hoofd rollen: Virginie Efira en Niels Schneider. Niels Schneider als Philippe en Virginie Efira in de rol van Rachel. foto cherry pickers DRAMA Regie: Sergei Loznitsa. Met: Va- leriu Andriuta, Evgeny Chistya- kov

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51